Skocz do zawartości

Zacinanie się YouTube i pulpitu przy dobrej specyfikacji komputera


Recommended Posts

Cześć.

Mam problem z nowym komputerem, po kilku miesiącach od zakupy coraz bardziej zauważałem spadki w przeglądarce najbardziej w widoczne na YouTubie, zdarzało się też przy pracy wyszukiwarka google + pisanie w Wordzie.  Optymalizacje Windowsa wykonywałem, lecz nie przyniosło to rezultatu, więc zakupiłem nowy dysk m.2, ponieważ poprzedni był na pamięciach QLC, lecz problem pozostał. Na świeżym systemie po przeprowadzonej optymalizacji dalej istnieje problem.  Mam najnowsze sterowniki, używam dedykowanej aplikacji od AMD. Pomoc szukałem na innym forum, lecz niestety nie udało się znaleźć przyczyny problemy. Pierwszym pomysłem było odłączenie Dysku HDD i przeinstalowanie Windowsa, nic to nie pomogło. Była też możliwość za wysokiej częstotliwości pamięci RAM, lecz to też nic nie zmieniło. Następnie błędnie ustawiona myszka, to też nie pomogło. Oprócz tego problemu z zacinaniem obrazu na youtube jak i kursora. Występuję też problem ze spadkiem fpsów w grach, lecz dzieje się to nieregularnie wysyłam również link do yt pokazujący spadek fps, ale po zrestartowaniu komputera problem znika na jakiś czas. Dodam również, że sprawdzałem system przez aplikacje malwear nie znalazła, żadnego wirusa. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Moja Specyfikacja

Płyta Główna Gigabyte B550 Gaming X V2

Procesor AMD Ryzen 5500

Karta Graficzna Amd Ryzen 6600 xt

Pamięci Ram Patriot 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17 Viper Steel

Chłodzenie procesora SPC Fortis 5

Zasilacz SPC Vero L3 Bronze 600W

Obudowa SilentiumPC Ventum VT4V TG

Dysk SSD WD Blue SN570 M.2 1 TB

Dysk SSD Intel 512GB M.2 PCIe NVMe 660p

Dysk Hdd na dane Seagate 1 TB

 

Wysyłam w załącznikach screeny podstawowych aplikacji diagnostycznych jak i linki do filmików na youtubie, które nagrałem, aby pokazać na czym polega problem:

 

Link do tematu na innym forum https://www.pecetowicz.pl/topic/zacinajacy-sie-pc-w-przegladarce-dobra-specyfikacja-109172/

 

Załączam filmiki na yt jak wygląda problem 

https://www.youtube.com/watch?v=e5S98vEQn8U

https://www.youtube.com/watch?v=Qdcms3DvfuU

https://www.youtube.com/watch?v=6HgDeCUMw5Q

 

Wysyłam również screnny z podstawowych aplikacji diagnostycznych 

hwmonitor po formacie 2.PNG

hwmonitor po formacie.PNG

hwmonitorgra_1.PNG

hwmonitorgra_2.PNG

menadzer po formacie.PNG

po formacie 2 dysk.PNG

po formacie.PNG

Link to post
Share on other sites

Dyski są zdrowe, to nie ich wina. Ale o tym pisałam Ci na pecetowiczu. Masz RAMy, które nie są na liście kompatybilnych RAMów z twoją płytą główną. Masz możliwość pożyczyć od kogoś jego zasilacz do testów?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Ramy to na Pecetowiczu doszliśmy do wniosku, że to nie ich winna, ale jeśli jest to ich winna to nie mam innych ramów, żeby sprawdzić czy z innymi będzie ten sam problem i w sumie w grach działają normalnie, ale spróbuje pożyczyć od kogoś Ramy.

Link to post
Share on other sites

Procesor uważam, że jest dobry i pasuje do płyty więc trochę nie rozumiem. Spróbuje pożyczyć Ramy, ale to nie takie łatwe mało kto ma dwa zestawy ramów, żeby jedne pożyczyć, macie jakiś pomysł skąd pożyczyć ramy. A co do tego zacinania YouTube i radeona mógłbyś rozwinąć, laptop z radeonem normalnie odtwarza i nie ma z nim problemu, a tu jest mocniejsza karta i zacina się. 

Link to post
Share on other sites

Co do procesora to może być dobry trop, miałem podobne problemy wraz z blue screenami na nowym komputerze. Co prawda na I5 10 generacji, koledzy z forum doradzali sprawdzenie wszystkiego, tak też zrobiłem. RAM, dysk, zasilacze 2 podmieniłem, płyta 2 razy w serwisie była. Winny okazał się procesor którego wcale nie podejrzewałem. Bez problemu przyjęty na gwarancję z wykrytym problemem. Nie chodzi o wydajność, lecz o po prostu usterkę. Ja bym spróbował CPU podmienić. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprobuj:

-sciagnij najnowszy sterownik do swojej karty graficznej (Adrenalin 23.3.1 (WHQL Recommended)

-sciagnij DDU

-odlacz komputer od internetu

-w trybie Safe Mode usun sterowniki kozystajac z DDU

-w trybie normalnym zainstaluj sciagniete wczesniej najnowsze sterowniki do karty graficznej i uruchom ponownie

-podlacz do internetu i potestuj

Link to post
Share on other sites
W dniu 8.03.2023 o 18:48, Janic12 napisał:

A pytanie jaki powód Pan podał przy oddawaniu na gwarancje procesora bo własnie zastanawiam się jak nie jestem pewien, który komponent nie działa, jak z argumentować decyzje o wysłaniu na gwarancje 

Przepraszam, że tak późno odpisuje, zajrzałem na forum dopiero. Ja napisałem, że brak stabilności systemu operacyjnego i blue screeny i tyle w sumie ;) Z prośba o sprawdzenie komponentu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...