Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie amd 5 5600x


Recommended Posts

Siemka, wiem że tematów było wiele, ale nie znam się kompletnie i nie wiem jakie chłodzenie się zmieści.

 

Oryginalne chłodzenie od tego procka temperatura na pulpicie potrafi skoczyć do 70 stopni z 50-55

 

Jakie chłodzenie tutaj zamontować i jakie mi wejdzie?

 

+ karta geroce 3070 ti

 

Brak opisu.

 

Dodaje temperatury z pulpitu tylko:

 

image.thumb.png.c18e6aa40231daa1581493a2c91e8813.png

Edytowane przez jugihombre
Link to post
Share on other sites

Co do skaczących temperatur to sprawdź poprawność montażu chłodzenia, zdejmij chłodzenie i zobacz jak rozłożyła się pasta. I czy nie jest jej za dużo lub za mało. Za duża ilość też utrudnia prawidłowe odprowadzenie temperatur. Druga sprawa jakiej pasty użyłeś? Proponuje gelida lub grizzly. Co do pytania odnośnie chłodzenia to możesz  zmierzyć wysokość od górnej krawędzi płyty głównej do sufitu obudowy. Sprawdź też czy coś nie obciąża procka w tle. Instalowałeś jakiś podejrzany program? Zrób skan malwarebytem.

Edytowane przez Vorgenus
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Vorgenus napisał:

Co do skaczących temperatur to sprawdź poprawność montażu chłodzenia, zdejmij chłodzenie i zobacz jak rozłożyła się pasta. I czy nie jest jej za dużo lub za mało. Za duża ilość też utrudnia prawidłowe odprowadzenie temperatur. Druga sprawa jakiej pasty użyłeś? Proponuje gelida lub grizzly. Co do pytania odnośnie chłodzenia to możesz  zmierzyć wysokość od górnej krawędzi płyty głównej do sufitu obudowy. Sprawdź też czy coś nie obciąża procka w tle. Instalowałeś jakiś podejrzany program? Zrób skan malwarebytem.

 

Średnia kropka pasty na samym środku i na to te oryginalne chłodzenie od amd.

 

Pasta Silver Monkey.

 

Nie wiem jak to zmierzyć zbytnio bo są jakby takie zabudowania na tej płycie.

 

Komp czysty, dzisiaj podłączony więc nic na nim nie ma.

 

 

Link to post
Share on other sites

Według strony producenta obudowy, na przód możesz założyć max chłodzenie 360mm o grubości 70mm, a na górę 280mm o grubości 55mm. Pastę bym zmienił na gelida. Podaj budżet na chłodzenie. 

Link to post
Share on other sites

Możesz zamontować chłodzenie max wysokości 166mm. Fera 3 ma 155mm więc się mieści. Zmieści się też fortis 5 dual Fan i mieści się w twoim budrzecie.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, jugihombre napisał:

Mam fera 3 chłodzenie od kolegi, ale nie wiem czy mi wejdzie to i czy będzie pasować pod ten zestaw.

 

Będzie pasować tylko musisz napisać do silentiumpc czy ci sprzedadzą am4 mounting kit. Albo jak masz dane to: https://www.silentiumpc.com/pl/parts/am4/

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...