Skocz do zawartości

Zestaw gamingowy - 8000zł - biała kolorystyka


Recommended Posts

Witam,

mój znajomy poprosił mnie o złożenie PCta dla jego syna. Budżet około 8000zł, wymaganie jak w tytule to utrzymanie białej kolorystyki.

Wstępnie co tam młody złożył to

Corsair iCUE 4000D RGB True White
ASUS ROG STRIX B660-A GAMING WIFI DDR4
Intel Core i7-13700KF
Corsair 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 Vengeance RGB PRO SL W
Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti VISION OC LHR 8GB GDDR6
ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SPECTRIX S20G RGB
Zasilacza nie dał, bo się nie znał

Zestaw ten na moje oko nie ma żadnego sensu do gier, a drogi jak diabli. Moja propozycja

Lexar 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM760
MSI MAG Core Liquid 240R V2 White 2x120mm
MSI MPG A750GF 750W 80 Plus Gold
GOODRAM 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 IRDM PRO White
ASRock B660 Steel Legend DDR4
Intel Core i5-13600KF
Corsair 4000D Airflow Biała
Karta graficzna nie wiem

 

Złożenie PC w białej kolorystyce to jakiś hardkor. Pomóżcie koledzy. Będę ich próbował namówić na czarną klasykę, bo pewnie sprzęt byłby dużo wydajniejszy.

Edytowane przez Noix95
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Noix95 napisał:

Wstępnie co tam młody złożył to

 

Wydajność w grach na 3060 Ti w zestawie za 8000 zł będzie więcej niż rozczarowywująca

 

Można to złożyć w białej obudowie - i na tym zakończyć. Dopłata do białych kart i płyt robi się mało sensowna, a jak zmieszają sobie białe z czarnym, to to i tak będzie miłe dla oka - nawet dla niektórych lepsze - bo sama biel szybko się znudzi. 

 

Na początek jak dadzą radę dołożyć 500 zł to niech spojrzą na https://proline.pl/koszyk/fca05135
Jak ma być biel ale bez ARGB to https://proline.pl/koszyk/ad8de786

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

No więc tak, dzieciak tegoz znajomego to bardzo ciezki typ - ale przynajmniej kulturalny i grzeczny xd I jak sam powiedzial wprost, "glupota lvl 100 z tym bialym". No ale nie wytlumaczysz

 

GPU jednak bedzie trzeba obcinac w dol, chce zeby obudowa byla biala + musi byc jakies biale chlodzenie wodne.
Płyta główna ASRock B760 PRO RS/D4 DDR4 LGA1700
Procesor Intel Core i5-13500 Raptor Lake 2.5GHz LGA1700 Box
Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 750W

 

Chyba tylko to zostaje z zestawu wyzej.

Co myslicie o


ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SPECTRIX S20G RGB
Corsair 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 Vengeance RGB PRO SL W
Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti VISION OC LHR 8GB GDDR6

 

^ To zaproponowal mlody. GPU z 8GB vRam xD Jest cos innego bialo-srebrnego zeby to jakis sens mialo? Do tego biala obudowa i biale chlodzenie wodne
Ogolnie powiedzialem mu wprost ze jak nie bedzie wspolpracy i bedzie caly czas wymyslal to ja sie poddaje i niech szuka innego fachowca ktory mu zlozy zestaw jakotako

 

Myslal to takim secie obudowa + chlodzenie wodne, ale probuje mu to wybic z glowy
Corsair iCUE 5000D RGB AIRFLOW True White
Corsair iCUE H150i ELITE CAPELLIX XT White

 

Sprobuj tez z jego ojcem pogadac, ale nie wiem czy to cos zmieni

Link to post
Share on other sites

Ale nie ma się co przejmować. Dać to co chce kosztem wydajności, opłacalności.

Jego pieniądze, jego zakup. Przecież nie my będziemy się martwić tym jaki on zestaw końcowo będzie miał. 

 

Skoro chce wydać 2500 zł na obudowę i chłodzenie AiO do zestawu z i5 13500 i RTX 3060 Ti ... niech wydaje ;-) 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Noix95 napisał:

Tez mnie to rozwala, tyle kasiory a komputer bedzie zasadniczo niewiele lepszy od mojego, a powinna byc gigantyczna roznica.

 

Ja też jestem często proszony przez znajomych o pomoc w złożeniu kompa itp i jestem już nauczony. Nic na siłę. Powiedzieć raz, a jak chce inaczej - to niech robi. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...