Skocz do zawartości

Komputer do ok. 15000PLN


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry komputerowe tj. GoW, Horizon, Overwatch 2 i przyszłe produkcje. Będzie też używany do pracy przy Unity i programowania w Pythonie.

     

  • Maksymalna kwota : Jak w tytule ok. 15000 zł. 

 

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Za ok. 2 tygodnie.

 

Których części potrzebuję : Cała buda. 

 

Rozdzielczość mojego monitora i model : 2x Dell S3222DGM 2560x1440 165Hz

 

Specjalne wymagania : Zastanawiam się nad kartą sieciową. Niestety nie mam możliwości poprowadzenia kabla z mojego routera, obecnie korzystam z zewnętrznej karty TP-LINK Archer T4U Plus.

 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : BRAK

 

Własna propozycja zestawu : BRAK

 

Inne : BRAK

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Mizuro napisał:

Zdaje sobie sprawę, że to jedynie 1440p. Nie lepiej jednak z takim budżetem i przeznaczeniem budować sie na i5/4090?

Wydaje mi się, że ten zestaw, który zaoferował 3ndurek odpowiada moim potrzebom. W przeciągu kilku lat zapewne nie zmienię monitorów na 4K więc uważam, że nie potrzeba mi 4090. Nie jestem też graficznym purystą i jeżeli będę, jakimś cudem, zmuszony zmniejszyć ustawienia gry na medium to nie stanie mi się wielka krzywda :P

Jedyne co mnie zastanawia to procesor. Poczytałem sobie o 13900K i rozumiem, że to mocno prądożerna bestia. W nawyku mam zostawianie komputera uruchomionego przez długi czas (głównie wynika to z testów automatyzacji lub wydajnościowych) i podejrzewam, że mało będą mi się podobały rachunki za prąd nawet jak zrobię mu jakiś UV.

Czy więc warto poszukać czegoś bardziej energooszczędnego czy może za bardzo overthinkuję sprawę? :rotfl: :co: 

Link to post
Share on other sites

Poczekaj może jeszcze, dziś 7950X3D wjeżdża. 

6 godzin temu, razingo napisał:

Czy więc warto poszukać czegoś bardziej energooszczędnego czy może za bardzo overthinkuję sprawę? :rotfl: :co: 

Jak szukasz top wdajności, to niestety ale tak to wygląda - okupione to jest poborem prądu. UV znacznie pomoże a jak coś to zawsze możesz nawet zrobić downgrade delikanty zegarów + jeszcze mocniejsze UV co już brutalnie ogarnie niższy pobór prądu, a jak odejmiesz nawet ~ 200MHz na rdzeniach P-Core, to przy tak wydajnym procesorze jak 13900K i tak nie odczujesz różnicy. 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...