Skocz do zawartości

Pytanie na temat ładowarek do smartfonów


Recommended Posts

Mam takie pytanie odnośnie ładowarek. Posiadam w domu trzy:

Pierwsza

Druga

Trzecia

Mój smartfon obsługuje szybkie ładowanie 30W, którego nie chcę używać z tego powodu, że mocno obniża żywotność baterii, a ja kompletnie nie mam parcia na to by akumulator ładował mi się w np. 1h, zamiast w 1h30m lub nawet 2h. W takim układzie:

- Której z wymienionych powyżej ładowarek powinienem używać żeby akumulator ładował się powoli najmniej się degradując? 

- Czy ładowanie telefonu ładowarką inną niż dostarczona przez producenta może mieć jakieś negatywne skutki? Pamiętam, że kiedyś facet z obsługi w media expercie mówił mi że używanie ładowarki innej (słabszej/wolniejszej) niż ta którą dołącza producent do smartfona może szkodzić baterii jeszcze bardziej niż używanie szybkiego ładowania co mnie trochę zdziwiło. To jest prawda? 

Link to post
Share on other sites

Na codzień używam ładowarek ATC 2.4 ampera nie wspierających szybkiego ładowania.
W życiu nie pamiętam żeby mi padła bateria. Sorry padła w Noki 3210 i jakimś siemensie.
Co do... Używaj ładowarek co pisze min. 2A są lepiej wykonane.
W zasadzie jak podmienisz ori ładowarce kabelek od innego sprzętu będzie normalne "wolne" ładowanie.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, scisorhands napisał:

Której z wymienionych powyżej ładowarek powinienem używać żeby akumulator ładował się powoli najmniej się degradując?

Tą 1.5A

 

używanie ładowarki innej (słabszej/wolniejszej) niż ta którą dołącza producent do smartfona może szkodzić baterii jeszcze bardziej - widocznie ma małe dzieci i wprawił się w opowiadaniu bajek. Jakbyś dłużnej go posłuchał, to by kategorycznie zakazał podłączać tel. pod USB w komputerze.

 

5 minut temu, AudiAWX napisał:

W zasadzie jak podmienisz ori ładowarce kabelek od innego sprzętu będzie normalne "wolne" ładowanie.

Nie jest to prawda.

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Tak właśnie myślałem że mi kit próbował wcisnąć. On to argumentował tym, że "wszystko zależy od napięcia jakie ma bateria w smartfonie" i że właśnie używanie ładowarki słabszej niż dodaje w pudełku producent powoduje degradację taką samą jak używanie ładowarki zbyt mocnej. 

 

To jeszcze jedno pytanie na koniec. Jaki kabel USB-C polecacie kupić do tej ładowarki, żeby mieć dużą prędkość przesyłania plików z telefonu na komputer i odwrotnie? Z drugiej strony - jeśli ten kabel USB-C będzie szybki, to czy będzie to miało wpływ na prędkość ładowania, jeśli będę go również używał z ładowarką 5V-1,5A lub 5V-2A?

Edytowane przez scisorhands
Link to post
Share on other sites

"Nie jest to prawda."
I nie jest to kłamstwo. Elektronika sterujaca odcięciem ładowania jest w telefonie i nie pozwoli przeładować czy UJ wie co zrobić.
Możesz używać i ładowarki 500 mA tylko będzie długo ładować co najwyżej. Problem że słabe Chinole to pomsta do nieba.
Taka stara ładowarka samsunga 2A naładuje wszystko i nic się nie stanie.
Jak coś się ładuje i ładowarka nagrzewa się że przypala palce to kosz.

W takim oppo/realme - huawei, zamień między nimi kabelki i idzie wolno na ori ładowarce. Bo huawei ma inną a oppo realme inną technologie i przewodzik musi być z nią zgodny.
Unia to im tylko kazała gniazda USB C dać, ale technologie bateri i ładowania każdy robi jak chce, natomiast wolno ma ładować każdy każdego.

Najgorsze że ci co nie mają wykształcenia elektrycznego nawijają makaron na uszy a reszta łyka.

Jest kilka przypadków że troszkę to niekompatybilne bo tu 5, tam 9 a gdzieś 12 V ale nie jest to aż taki problem. A wezmą mierniki i się nie zastanawiają co się robi z prądem przy zmianie napięcia i pierniczą bzdury.

Jedyny patalach co nie potrafi zrobić baterii to Samsung bo się sadzi że ma być cienka i mają problem z izolacją. Taka cena za cienki patefon.

https://techwish.pl/blog/ladowanie-telefonu-dla-dociekliwych-pytania-i-odpowiedzi/

Nie stosuje się do połowy zasad z tego artykułu i nie mam problemów.
Jedyny co to że ładowarki mam firmowe huawei, oppo, Samsung, ATC, motorola, ale kompletnie nie patrze co czym ładuje, raczej pilnuje żeby oppo ładowało huawei, a huawei oppo. I tak leżą całą noc.
Mam wrażenie że problemy to mają tylko ci co mają samsungi, i im nic nie pomoże.

Natomiast nie wiem co odwalą ładowarki bezprzewodowe i tu już nie będę twierdził że można tak czy owak.

Wszystkie trzy ładowarki masz git, i jeżeli nie jest to telefon Samsunga to ładuj co i czym chcesz.
Za gównolit samsunga niestety nie ręczę bo oni jeszcze długo nie ogarną swojej głupoty.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, AudiAWX napisał:

Problem że słabe Chinole to pomsta do nieba.

Dlatego nie kupujemy ładowarek marki "super ładowarka".

 

ale technologie bateri i ładowania każdy robi jak chce - jest kilka standardów, jednak jak podłączysz urządzenie do innego standardu ładowarki, to po prostu szybkie ładowanie się nie załączy, ale zwykłe będzie.

 

12 godzin temu, AudiAWX napisał:

Najgorsze że ci co nie mają wykształcenia elektrycznego nawijają makaron na uszy a reszta łyka.

Tak jak w/w pan sprzedawca?

 

Co do szybkiego ładowania i coraz to nowych rekordów, zauważyłem wiele tego typu komentarzy:

- No tak, szybkie ładowanie 150W, ale bateria padnie po pół roku.

 

Ludzie myślą, że jak jest jakaś ładowarka o dużej mocy w zestawie, to jest obowiązek jej używania. Przecież szybkie ładowanie można używać jak jest potrzeba, a do zwykłego ładowania (choćby na noc) używać słabszej.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, ODIN85 napisał:

Po co takie kombinowanie. W fonie można ustawić jak ma ładować. Nie ma po co żonglować ładowarkami.

Wiele smartfonów wcale nie ma tej opcji. Szczególnie te ze starszą wersją androida. A po drugie to ustawianie softwarowe to w połowie fikcja, a w połowie prawda. Sprawdziłem to już dawno u siebie i telefon ładowany zwykłą ładowarką 10W nigdy nie robi się nawet ciepły. A ustawiając sobie wolne ładowanie w telefonie za pomocą dostarczonego przez producenta softu, który zapewnia że też będzie to 10W telefon jest ciepły szczególnie w momencie 20-70% ładowania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Należy pamiętać, że o tym jaką mocą będzie ładowany smartfon decyduje nie ładowarka, ale sam kontroler baterii. Jeśli telefon nie obsługuje konkretnego standardu szybkiego ładowania, nie ma co liczyć na pełne wykorzystanie możliwości adaptera."

Ilu producentów tyle standartów.

 

2023-02-27.jpg

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, KwantowyYebaka napisał:

Telefon jest ciepły jak go katujesz użytkowaniem podczas ładowania albo zostawiając na noc.

Po to jest szybkie ładowanie dobić moc jak najszybciej i odłączyć a nie się pi*******ć 3godziny

Znawcy zalecają ładować częściej i wolniej aby wydłużyć żywotność baterii.

To jest:

Start  20% i koniec przy 80%8-)

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.02.2023 o 00:32, AudiAWX napisał:

Unia to im tylko kazała gniazda USB C dać, ale technologie bateri i ładowania każdy robi jak chce

Bo technologie ładowania są opatentowane. Zamiast płacić za patent od każdego urządzenia, lepiej swoją technologię wymyślić.

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.02.2023 o 22:53, KwantowyYebaka napisał:

Telefon jest ciepły jak go katujesz użytkowaniem podczas ładowania albo zostawiając na noc.

Po to jest szybkie ładowanie dobić moc jak najszybciej i odłączyć a nie się pi*******ć 3godziny

Przecież ja napisałem o czymś zupełnie innym. Nie, nie katują niczym telefon podczas ładowania. Po prostu ładując smartfona ładowarką mającą 10W telefon nie robi się wcale ciepły. Ładując go oryginalną 30 watową ładowarką jest on ciepły, mimo że ustawiam w opcjach androida "wolne ładowanie", które ma odpowiadać ładowaniu 10W. Z tego wynika, że obniżenie prędkości ładowania za pomocą softu to ściema, bo i tak bateria nagrzewa się z 3x bardziej niż przy ładowaniu słabszą ładowarką 10W.

Edytowane przez Grecicho
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Trochę pooglądać, trochę poczytać w tym instrukcję własnego telefonu może inne też (instrukcje też często wciskają kity). Wyciągnąć średnią. Używać bez stresu ale nie przesadzać gdy to nie konieczne.
Starać się nie schodzić poniżej 20% a ładować poniżej 100% Zalecają niby do 80% Jak wpadnie 100% i przy okazji przypadkiem telefon nadal będzie na ładowarce to nie płakać. Te 100% naładowania które widzi użytkownik to często poniżej 100% Takie zabezpieczenie producenta by użyszkodnik zobaczył 100 i wyjął wtyczkę. Deklarowana pojemność baterii to też +/- zależnie od sztuki.
Wiele zależy czy przy tych mniej lub bardziej realnych "100%" ładowanie (podtrzymanie) trwa nadal czy zostaje przerwane a może telefon wtedy całkowicie korzysta z ładowarki a bateria czuwa.
Niektóre opisy ludzi są wadliwe. Piszą, że robili tak czy siak i bateria po pół roku siadła. Może gdyby nawet robił inaczej to i tak by siadła bo czasem nawali ładowarka, kabel, coś w telefonie. Rzeczy się psują często same z siebie.

 

Można sobie zainstalować apkę accubattery. Gdy bateria jest dwukomorowa to w opcjach pewnie lepiej to zaznaczyć bo nie wiem czy samo wykryje i w jakich telefonach. Apka pozwala włączyć alarm przy ustawionym poziomie naładowania czy może nawet przerwać ładowanie. Traktować wskazania jako orientacyjne. Na niektórych telefonach może przecież pokazywać wartości z sufitu. Samo badanie baterii przez aplikację wymaga by 5 razy rozładować baterię poniżej 15% i nabić do 100% to Po jakimś czasie pewnie ją odinstaluję i za jakiś czas zainstaluję ponownie by mieć porównanie bo po co ma mi żreć baterię cały czas w tle.

Mój telefon (Jeszcze go nie znam dobrze.) niby może się uczyć ładowania i to ma pozwolić na spokojne ładowanie w nocy. Pytanie czy apka i oprogramowanie telefonu nie będą w pewnym momencie (przypadkach) w konflikcie i robić się wzajemnie w balona. Maksymalne ładowanie mam 80W ale jeszcze tyle nie widziałem ani w apce ani na marketowym mierniku w gniazdku. Mam szybkie ładowanie 80W (są szybsze) i czasem korzystam z tego.

 

Na poprzednim telefonie Nokia 7 Plus w sumie było zwykłe ładowanie ale przeważnie ładowałem do 100% i telefon często był ładowany w nocy. Gdy tak poleżał to był lepiej naładowany (dłużej trzymał). Po staremu raz na jakiś czas rozładowuję telefon, ładuję do pełna i trzymam w ładowarce jeszcze jakiś czas. Sporo jeździłem samochodem używając nawigacji w telefonie więc często był podpięty do ładowarki samochodowej. Po drodze musiałem go wielokrotnie wypinać i podpinać bo wychodziłem. Było mu zimno i gorąco. Na rowerze używałem w telefonie nawigacji lub rejestratorów jazdy bez ładowania. Po około trzech latach jakiś spadek pojemności baterii był ale jaki to nie wiem bo nie wnikałam i zgubiłem telefon. Jednak przez dwa lata może więcej nic zauważalnego się nie działo. Trzeba wziąć też pod uwagę upadki telefonu które też coś mogą wpłynąć na baterię. 

 

Aktualnie nie ma jednego przepisu ponieważ weszły systemy szybkiego ładowania. Wchodzą nowe Androidy, łatki. Każdy model ładowarki telefonu, kabel jest inny. Wystarczy, że musisz użyć innego kabla, czy ładowarki ( z szybkim ładowaniem lub zwykłą) i już w większości nie masz szybkiego ładowania bo brak kompatybilności. Pytanie jak wtedy steruje elektronika danej ładowarki i telefonu. Może być gorzej lub lepiej niż na oryginalnym zestawie. Wiele zależy od ładowarki, telefonu jak realizowane jest zarządzanie, sterowanie baterią sprzętowo i programowo. Chodzi o jakość wyregulowania prądu bo moc to nie wszystko.

Myślę, że ważniejsze jest poustawianie różnych opcji w telefonie w tym by niektóre aplikacje zupełnie bezsensownie nie siedziały w tle i żarły baterię i to nie tylko te otwarte bo niektóre użytkownik zamknie ale po niektórych apkach jakieś procesy nadal siedzą. Czasem tylko w pamięci ale czasem coś tam robią. Często trzeba pogrzebać głębiej w tym w opcjach programisty.


Wielu ludzi w szczerym polu ma powłączane Wifi, Bluetooth itp. (czasem telefon z braku sygnału minimalizuje ich działanie sporadycznie badając czy coś się nie pojawiło), niepozamykane aplikacje itd. Bardziej destrukcyjne mogą być częste pełne ładowania, cykle lub takie chwilowe podładowywanie.

Kolejna, rzecz to temperatury. W telefonach mamy często etui, szkła ochronne. To izolacja która utrudnia odprowadzanie ciepła które jest szkodliwe. Telefon ładowany w samochodzie czy pomieszczeniu często leży na płaskim (blat, koc) i to pod szybą lub blisko źródła ciepła. To też nie pomaga w chłodzeniu. Przy pewnych wartościach telefon zareaguje alarmem i/lub coś ograniczy ale często i tak trochę oberwie. Mi telefon w upalny dzień w samochodzie "powiedział" albo ładowanie albo nawigacja a wcześniej zaczął mulić. Potrzebowałem użyć nawigacji, telefon leżał na siedzeniu, miał niski poziom baterii, wsiadłem do nagrzanego samochodu z dużą szybą,  klima miała co robić. W miarę możliwości podczas ładowania nie używać telefonu a szczególnie do obciążających zadań. 

 

Link to post
Share on other sites

W moim poprzednim poście wiele można by zmienić, poprawić. Jednak brakuje lekkiego pióra, solidnej wiedzy, doświadczenia (rzadko zmieniam sprzęt. Nie sprzedaję, nie przekazuję komuś. Ulega wyeksploatowaniu, odłożeniu na bok lub utracie) itp. itd. Wielu z nas ma naleciałości z sprzętów starszych generacji które się w jakimś stopniu zdeaktualizowały oraz jest pod wpływem różnej jakości  źródeł  informacji.
Pod wpływem tego tematu oraz zakupu nowego telefonu ponownie odrobinę pogrzebałem w temacie ładowania a jest tego sporo z czego część skrótowo umieściłem poprzednio.

Napisałem np. o ładowaniu 80W którego o tej wartości nie widziałem ani na zwykłym marketowym mierniku wtykanym do gniazdka (niskich wartości może nie pokazać np. przy teoretycznie 100% naładowaniu które mogą wtedy wystąpić oraz nie znam jego błędu pomiarowego) ani w dość popularnej aplikacji. Nie śledziłem na bieżąco wskazań ani nie mierzyłem temperatur ładowarki i telefonu. Może parę razy zerknąłem razy i pomacałem ręką. Nie ładowałem też tego telefonu od 0% tylko od między 10-14% do 100% w tym jeden raz telefon jeszcze parę minut był podpięty do ładowarki. Samo ładowanie Supervooc  jest wariacją producenta od poprzedniego modelu mającego Warp Harge 65W (nie wiem czy tyle osiągał). Z tego co mi wiadomo w opcji 80W na początku ładuje się szybciej niż poprzednik by potem zwolnić prawdopodobnie walcząc z temperaturą osiągając praktycznie ten sam czas ładowania do pełna. Na wskaźniku telefonu pojawi się 100% ale dopiero po paru minutach wyskoczy komunikat o pełnym naładowaniu. Papier wszystko przyjmie. 80 wygląda lepiej niż 65. Ciekawe jakie wyniki by wyszły gdyby zamienić telefony ładowarkami.

Kontynuując temat choćby pod kątem swojego telefonu i ładowarki oryginalnej czy jakiejś innej. Trzeba by wiedzieć jaką mamy baterię i jaka jest jej choćby podstawowa specyfikacja. Trzeba się nieraz naszukać by wiedzieć, że to Litowo Polimerowa, Litowo Jonowa  czy coś innego, dwukomorowa (ale połączone szeregowo czy równolegle to wiedza tajemna). Część w opisie modelu, część w specyfikacji a część w sklepie albo zewnętrznych stronach z recenzjami, katalogami telefonów.
O ładowarce dowiemy się ile ma niby Watów i trochę wyczytamy z obudowy i raczej nic więcej. To jak ładowanie jest realizowane po stronie telefonu a jak po stronie ładowarki to już wyzwanie. Myślę tu o wysterowaniu, czujnikach, zabezpieczeniach. Na ile to wszystko jest kompatybilne. Być może można się posiłkować zbierając okruszki wiedzy w markach np. grupy BBK Oppo, Realme, Oneplus, Vivo gdy ma się telefon od nich lub jakaś marka kupuje od nich lub ma inną, swoją technologię ładowania która i tak może mieć różne zmiany w tym nazwy nawet w markach jednej grupy. Użyjesz inny kabel i bywa po szybkim ładowaniu. Pytanie o ile wolniej, gorzej czy nie. Do tego niuanse w jakich warunkach to badali. A no np. wyłączyli wszystko co się da (sieć wifi, kom.) łącznie z ekranem.

 

Trafiłem sobie na takie "cóś"

Akumulatory litowo-polimerowe (Li-Po) – Jak to działa? - całkiem fajne. Warto przez to przebrnąć do końca i nawet rozwinąć FAQ. Ile ktoś z tego przegapi, zapomni to jego i tych którym będzie chciał to przekazać.
Trochę bełkotu marketingowego ale da się coś wycisnąć. Filmiki, obrazki.

Można z ciekawości nawet chwilę pobawić się aplikacją accubattery lub obejrzeć zrzuty ekranu. W zakładce ładowanie można sobie ustawić do ilu byśmy chcieli naładować telefon i ile cyklu odejdzie do historii. Na cykle też teraz patrzę inaczej ale wycieranie USB mnie nie zachęca tym bardziej że czasem podpinam adapter UBS - Jack.

Od ilu do ilu i ile razy ładować, jak eksploatować to z jednej strony zalecenia a z drugiej sprawa indywidualna. Jeżeli ktoś ma czas i ochotę to jest trochę filmików, testów, diagramów.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, grzegorz75 napisał:

Napisałem np. o ładowaniu 80W którego o tej wartości nie widziałem ani na zwykłym marketowym mierniku wtykanym do gniazdka

Zła metoda pomiaru. Mam ładowarkę 65W.

Input 100-240V 1.8A

Output 10V 6.5A - i tu jest te 65W

 

Musiałbyś mieć miernik USB. Mam taki, zaraz zmierzę.

 

Ps.

Miernik jest stary i wspiera jedynie QC2.0. Na w/w oryginalnej ładowarce nie przepuścił więcej jak 5V 1.8A. Bateria miała ponad 70%, więc już nie było całej mocy. Dałem inną ładowarkę 18W:

9V 1.5A daje ponad 13W. Pewnie na bardziej rozładowanej baterii poszłoby więcej.

miernik_proc.jpg

Edytowane przez wodego
Link to post
Share on other sites

W moim poprzednim poście wiele można by zmienić, poprawić. Jednak brakuje lekkiego pióra, solidnej wiedzy, doświadczenia (rzadko zmieniam sprzęt. Nie sprzedaję, nie przekazuję komuś. Ulega wyeksploatowaniu, odłożeniu na bok lub utracie) itp. itd. Wielu z nas ma naleciałości z sprzętów starszych generacji które się w jakimś stopniu zdeaktualizowały oraz jest pod wpływem różnej jakości  źródeł  informacji.


Pod wpływem tego tematu oraz zakupu nowego telefonu ponownie odrobinę pogrzebałem w temacie ładowania a jest tego sporo z czego część skrótowo umieściłem poprzednio.

Napisałem np. o ładowaniu 80W którego o tej wartości nie widziałem ani na zwykłym marketowym mierniku wtykanym do gniazdka (niskich wartości może nie pokazać np. przy teoretycznie 100% naładowaniu które mogą wtedy wystąpić oraz nie znam jego błędu pomiarowego) ani w dość popularnej aplikacji. Nie śledziłem na bieżąco wskazań ani nie mierzyłem temperatur ładowarki i telefonu. Może parę razy zerknąłem i pomacałem ręką. Nie ładowałem też tego telefonu od 0% tylko od między 10-14% do 100% w tym jeden raz telefon jeszcze parę minut był podpięty do ładowarki. Samo ładowanie Supervooc  jest wariacją producenta od poprzedniego modelu mającego Warp Harge 65W (nie wiem czy tyle osiągał). Z tego co mi wiadomo w opcji 80W na początku ładuje się szybciej niż poprzednik by potem zwolnić prawdopodobnie walcząc z temperaturą osiągając praktycznie ten sam czas ładowania do pełna. Na wskaźniku telefonu pojawi się 100% ale dopiero po paru minutach wyskoczy komunikat o pełnym naładowaniu. Papier wszystko przyjmie. 80 wygląda lepiej niż 65. Ciekawe jakie wyniki by wyszły gdyby zamienić telefony ładowarkami.

Kontynuując temat choćby pod kątem swojego telefonu i ładowarki oryginalnej czy jakiejś innej. Trzeba by wiedzieć jaką mamy baterię i jaka jest jej choćby podstawowa specyfikacja. Trzeba się nieraz naszukać by wiedzieć, że to Litowo Polimerowa, Litowo Jonowa  czy coś innego, dwukomorowa (ale połączone szeregowo czy równolegle to wiedza tajemna). Część w opisie modelu, część w specyfikacji a część w sklepie albo zewnętrznych stronach z recenzjami, katalogami telefonów.
O ładowarce dowiemy się ile ma niby Watów i trochę wyczytamy z obudowy i raczej nic więcej. To jak ładowanie jest realizowane po stronie telefonu a jak po stronie ładowarki to już wyzwanie. Myślę tu o wysterowaniu, czujnikach, zabezpieczeniach. Na ile to wszystko jest kompatybilne. Być może można się posiłkować zbierając okruszki wiedzy w markach np. grupy BBK Oppo, Realme, Oneplus, Vivo gdy ma się telefon od nich lub jakaś marka kupuje od nich lub ma inną, swoją technologię ładowania która i tak może mieć różne zmiany w tym nazwy nawet w markach jednej grupy. Użyjesz inny kabel i bywa po szybkim ładowaniu. Pytanie o ile wolniej, gorzej czy nie. Do tego niuanse w jakich warunkach to badali. A no np. wyłączyli wszystko co się da (sieć wifi, kom.) łącznie z ekranem.

 

Trafiłem sobie na takie "cóś"

Akumulatory litowo-polimerowe (Li-Po) – Jak to działa? - całkiem fajne. Warto przez to przebrnąć do końca i nawet rozwinąć FAQ. Ile ktoś z tego przegapi, zapomni to jego i tych którym będzie chciał to przekazać.
Trochę bełkotu marketingowego ale da się coś wycisnąć. Filmiki, obrazki.

Można z ciekawości nawet chwilę pobawić się aplikacją accubattery lub obejrzeć zrzuty ekranu. W zakładce ładowanie można sobie ustawić do ilu byśmy chcieli naładować telefon i ile cyklu odejdzie do historii. Na cykle też teraz patrzę inaczej ale wycieranie USB mnie nie zachęca tym bardziej, że czasem podpinam adapter UBS - Jack.

Od ilu do ilu i ile razy ładować, jak eksploatować to z jednej strony zalecenia a z drugiej sprawa indywidualna. Jeżeli ktoś ma czas i ochotę to jest trochę filmików, testów, diagramów.

 

Co do autora wątku @scisorhands do powolnego ładowania (pomijając to jak radzi sobie z ładowaniem, ochroną baterii oprogramowanie i bebechy telefonu to brałbym drugą a może jednak trzecią patrząc przychylnie na ten wpis

W dniu 25.02.2023 o 22:28, AudiAWX napisał:

Co do... Używaj ładowarek co pisze min. 2A są lepiej wykonane.

ale na dwoje babka wróżyła bez sekcji potwora. Możemy sobie gdybać.

 

Z kolei po różnych lekturach jeżeli trzymać się przedziału ładowania 20-80% lub węższym to dość swobodnie można ładować pierwszą.

 

W dniu 26.02.2023 o 01:32, AudiAWX napisał:

Jak coś się ładuje i ładowarka nagrzewa się że przypala palce to kosz.

Z  sporą pewnością laika tak. Jednak lepiej by to ładowarka się nagrzewała niż telefon. Ładowarka i telefon to ma być zgrany tandem. Sam też pisałeś sensownie o kompatybilności od telefonu przez kabel do ładowarki.

 

Zgadzam się z większością wypowiadających się tu. Z innymi częściowo. Elektrykiem, elektronikiem nie jestem. Wybieram subiektywną średnią. Już zduplikowaliśmy sporą część zawartości internetu na ten temat jak i w tym temacie powieliłem to co już było tu napisane przez innych a sporo jeszcze można. Tylko po co 

W dniu 26.02.2023 o 01:32, AudiAWX napisał:

Najgorsze że ci co nie mają wykształcenia elektrycznego nawijają makaron na uszy a reszta łyka.

Nawet ci wykształceni robią błędy z ułomności ludzkiej, pośpiechu, rutyny lub pychy i zacietrzewienia.

Edytowane przez grzegorz75
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Witam . Czy ktoś może mi pomóc. Mam kabel do ładowarki 6A 66W a pytanie jest moje jaką ładowarkę muszę mieć to znaczy ilu watową aby uzyskać szybkie ładowanie bo wpinając kabel do ładowarki 20w ładowanie jest wolne 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...