Skocz do zawartości

Mysz do 400zł + podkładka (100-150zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez iSkuLL,

Recommended Posts

Budżet: 400zł - (500 MAX jeśli warto) (to już taka góra więcej myślę totalnie jest bez sensu ale ogółem im mniej tym lepiej tym bardziej że nie jestem jakimś pro playerem i nie gram w FPSy więc precyzja myszki nie musi być na poziomie najwyższym 502 i tak jest mocno nad to co potrzebuje ale chciałem coś porządnego (nie wypaliło)).
Obecna mysz: Logitech G502 Lightspeed Hero
Obecna podkładka: Krux Space Max (120x60)
Używane DPI: (2000, 3500, 5000)
GRY: GTA Online, Cyberpunk 2077, Dying Light 2, The Sims 4, Car Mechanic Simulator 2021, Hogwarts Legacy.
Gatunkowo to symulatory, survival (np. raft), przygodówki, wyścigowe, czasem strategie. FPSy praktycznie wcale albo pojedyncze rozgrywki jestem w to mega kiepski.
Używane przyciski: poza LPM i PPM to 2 boczne guziki do przeglądarki i eksploratora (wstecz i dalej) i kliknięcie w scrolla (jako zamykanie kart i w grach mam tam czasem proste macro (macro nie jest konieczne)).
Chwyt: palm grip czasem claw jak gra wymagająca :P
Ułożenie palców: 1+3+1
Wielkość dłoni: 14cm


Powód zmiany: Obecna Logi G502 jest świetnym gryzoniem jak idzie o dopasowanie ręki (coś w podobnym kształcie mile widziane zatoczka na kciuka fajnie pasuje ale nie jest konieczne), mogła by być minimalnie dłuższa ale da się wygodnie grać, ogółem po prawie 3 latach boczne gumki są zjechane na gładko praktycznie na całej ich powierzchni nie widać już wzorów które były dla lepszego chwytu, plastik na przyciskach i tam gdzie ręka leży jest już zauważalnie wytarty aż błyszczy, miejscami już pojawiło się przebarwienie na szarawy oraz myszka w obrębie gwarancji lądowała 3 krotnie w serwisie.

Pierw padł lewy przycisk myszy - naprawiony/wymieniony, drugi raz myszka wgl jakby umarła czasem włączenie ponownie jej do ładowania pomimo stanu baterii na poziomie 60-80% (według wskaźnika na myszy i programu GHUB) pomagało na chwilę nawet pozostawienie na kablu nie pomagało przed jej wyłączeniem (przyszła nowa) i pod koniec gwary znów lewy przycisk padł z czego wg serwisu wykorzystałem od pierwszej wymiany przełącznika ledwo 1/3 puli gwarancyjnej wytrzymałości klików a była to już druga mysz nadmienię.

Obecnie LPM też czasami potrafi dostać szału i czasami nie reaguje na niektóre kliknięcia gubi je, obecnie przeczyściłem okolicę przełącznika i jest OK, jednak wypadałoby już szukać następcy bo coś czuję że jej koniec jest bliski a nie chcę czekać na jej śmierć.
 

Dodatkowe informacje: RGB mam wyłączone w myszce więc generalnie nie jest wymagane (jak będzie też nic się nie stanie).

Nowy gryzoń MUSI BYĆ bezprzewodowy (fajnie jakby podczas ładowania mógł być używany po kablu jak dotychczasowa G502 ale jak nie będzie to się przestawię).

Infinity scroll fajna opcja ale przez problemy jakie mam obecnie z tą myszką chyba wolałbym zrezygnować z tego ficzeru i się pożegnać z marką Logitech w kwestii myszek przez wzgląd na chore ceny i trochę nieadekwatną jakość bo nie jest normalnym aby mycha za 500zł 3x na gwarancji lądowała i z tego co wiem nie jestem odosobniony bo kumpel też miał 502 i też 2x ją reklamował na LPM z tym że on wykroczył poza deklarowaną wytrzymałość (pyka głównie w FPSy). 

SteelSeries też raczej by odpadał bo też słyszałem że myszki są fajne ale też nie grzeszą wizytami w serwisach przez odklejające się boczki i główne guziki też potrafią umrzeć przedwcześnie.

Ostatnia rzecz jeśli chodzi o dobór nowego gryzonia na pewno odpada mysz z perforacją, nie zamierzam wyciągać kurzu z każdej szczeliny, już czyszczenie wykałaczką LOGI mi wystarczy a po drugie do obecnej 502 mam dorobione przez kumpla ciężarki w tym samym kształcie co fabryczne ale z ciężkiego stopu tak że myszka waży nie 130G (wliczając fabryczne ciężarki) a nieco ponad 150G (lubię jak czuję że jest gryzoń w łapie) ale myślę że do zabudowanej myszy ale lżejszej też jakoś przywyknę (oby nie była perforowana).

 

Co do podkładki nie jest to obowiązkowy zakup ale jakby ktoś miał też doświadczenia z dobrą podkładką.

Mój krux jest fajny ale bardzo szybko łapie brud wcześniej miałem genesisa lava mniejszą co prawda ale praktycznie wgl nie łapała po sobie kurzu raz na 2 tygodnie czy raz w miesiącu do pralki i było git.

Obecny krux ma z tym mega problem i trzeba ją max co tydzień czyścić bo łapią się każde mniejsze brudy czy kurz i non stop jest brudna (a nie jem nawet przy stanowisku plus jestem alergikiem jak idzie o kurz więc fajnie aby mi on pod nosem jednak nie zalegał). 
Wymiar podkładki może być 100cm na szerokość i więcej, na wysokość wystarczy spokojnie od 40 cm w górę (mam blat 2m na 1m więc masa miejsca z czego taką 140x60cm zmieszczę bez żadnego przearanżowania stanowiska) także te 100x40 to taki minimalny wymiar (rozsądną propozycję szerokości 90 (bo takich jest też dużo) mogę rozważyć jak będzie dobra). Podkładka tak myślę do 100zł max 150 (bez światełek i udziwnień, wzory mogą być a może być w jednej barwie nie stanowi to problemu).

 

Dziękuję z góry za poświęcony czas.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Z myszki nie wiem dokładnie co Ci polecić, bo używam zupełnie innych myszek. Natomiast podkładka to raczej coś podobnego dla każdego.

Sam używam DM PAD XL od Dream Machines, ale dla Ciebie raczej fajna będzie DM PAD XXL o wymiarach: 1200x600 mm. To bardzo duża podkładka i coś większego może być ciężko znaleźć. Co chodzi o jakość to moim zdaniem jest na najlepszy poziomie. Miałem wcześniej QcK i było dużo gorzej. Samo to, że podkładka zaczęła się bardzo szybko wycierać i rozwarstwiać. Podkładka kosztuje 109 pln więc zamyka się w 100% w cenie.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, iSkuLL napisał:

Z myszki nie wiem dokładnie co Ci polecić, bo używam zupełnie innych myszek. Natomiast podkładka to raczej coś podobnego dla każdego.

Sam używam DM PAD XL od Dream Machines, ale dla Ciebie raczej fajna będzie DM PAD XXL o wymiarach: 1200x600 mm. To bardzo duża podkładka i coś większego może być ciężko znaleźć. Co chodzi o jakość to moim zdaniem jest na najlepszy poziomie. Miałem wcześniej QcK i było dużo gorzej. Samo to, że podkładka zaczęła się bardzo szybko wycierać i rozwarstwiać. Podkładka kosztuje 109 pln więc zamyka się w 100% w cenie.

Głównie zależy mi żeby się nie brudziła bo o ile KRUX faktycznie jest bardzo dobrze obszyty i fajnie wykonany tak akurat kazdy najmniejszy kurz się do niego łapie i praktycznie brudzi się od byle czego. Także chyba dam szanse DM bo widze że po 100zł śmiało idzie dostać. 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, iSkuLL napisał:

Nie widzę, żeby się bardzo brudziła. Raczej jest spoko. Natomiast można ją bez problemu myć pod wodą zimną.

Kruxa też można myć tylko prawda jest taka że co 2-3 dni musiałaby lądować w zlewie a raz na 2 tygodnie w pralce, nie wiem czy te włókna są takie nieściśnięte czy co ale w każdej szparze łatwo siada kurz i znów pod zlew. Wcześniej miałem Genesisa Lava to tamta z kolei zero brudu nawet w miejscach bez wzoru w typowo czarnych.

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.02.2023 o 09:10, iSkuLL napisał:

Niestety na tym się nie znam więc nie jestem w stanie odpowiedzieć. No ta trochę łapie brudu, ale nie sam czyściłem ją raz a mam ją z 3/4 miesiące.


Ruszyłem się do sklepu, pomacałem to i owo. 
Suma sumarum wybór w kwestii podkładki padł na Corsair MM350 PRO Extended XL (wersja z obrazkiem)

930x400 także Nieco mniej niż 1000mm długości ale wciąż będzie OK plus w ogóle leżała na wystawie.

Na tej kurz nie bardzo się trzymał, ma hydrofobową powłokę.

Miałem okazje sprawdzić na sklepie pan z obsługi psiknął lekko wodą i normalnie same krople stały na podkładce a jak się ją uniosło to krople latały po podkładce zamiast siadać na podkładce.

Docelowo nie było akurat tej sztuki (tylko te mniejsze) także zamówiłem z internetu koszt 145zł więc na pograniczu budżetu ale w obliczu tego jak się zaprezentowała i jakie zrobiła wrażenie będzie dobrze :)

 

 

Spoiler

7088011_0_f.jpg

 

Wybór padł również na mysz w obliczu bombardowania licznymi sugestiami forumowiczów :D
A mianowicie zamówiłem Logitech G502 X Lightspeed (wariant czarny i bez światełek)
Ok w necie kosztuje 549zł więc przekroczyła budżet maksymalny ale znalazłem sposób i na to bo w ramach tankowania auta służbowego na karcie Payback nazbierało się ponad 11k pkt (to pozwoliło na wykup Vouchera o wartości 100zł do wykorzystania w morele albo RTV Euro AGD) wybór padł na morela bo mieli obie rzeczy i sprzedawało akurat samo morele a nie zewnętrzne firmy.
Więc mycha sumarycznie wyszła za 450zł albo podkładka za 45zł (niepotrzebne skreślić) :P

Także dzięki iSkuLL za pomoc chociaż z podkładką, wspomnianego DM też wymacałem bo też był na wystawie i fakt że ma ciaśniejszą strukturę włókna-gumki na wierzchu i może mniej się brudzić niż KRUX ale jak potestowałem na sklepie wspomnianą podkładkę Korsarzy to stwierdziłem że wolę dobrnąć do górnej linii budżetu. 

Edytowane przez PIRAT_PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...