Skocz do zawartości

Budżetowa, używana karta (400 zł) do dosyć leciwego sprzętu - GTX 1060 3GB?


Recommended Posts

Hej,

Na wstępie zaznaczę że mój sprzęt jest już trochę leciwy, natomiast nie planuję go wymieniać gdyż nadal spełnia swoje podstawowe zadania.

Blaszak który posiadam opiera się na procesorze Intel i5 3570, zasilacz 550W, 12 GB RAM, dysk SSD MX500 Crucial.

Do grania na ultra detalach mam konsolę Xbox Series X, a PC służy mi do sporadycznego oglądania filmów czy zagrania w jakieś sieciowe tytuły (typu Fortnite, Valorant czy Apex Legends) w momencie gdy z konsoli korzysta brat ;) I raczej w tych tytułach stawiam ilość klatek nad jakością efektów wizualnych - dlatego gram na low detalach. I tego nadal będę się trzymał.

 

Natomiast ostatnio przerzuciłem się z monitora FULL HD na WQHD. I w związku z tym odczuwam potrzebę zrobienia małego upgrade karty graficznej, ponieważ moja obecna Gigabyte GTX 660 OC 2 GB ledwo już sobie radzi. Czy polecacie coś co będzie dobrze współgrać z tym już dosyć starym prockiem? Mój budżet to 300-400 zł i rozglądam się za czymś z rynku wtórnego. Po lekkim researchu moim małym faworytem jest GTX 1060 3 GB. Będzie to jeden z najlepszych wyborów w tym przedziale cenowym, czy może proponujecie coś innego? Patrzyłem również nad GTX 970 4GB ale czy jest sens się pakować w tak starą architekturę....

 

Z góry dzięki za każde propozycje/sugestie. 

 

 

 

Edytowane przez Boniekk
Link to post
Share on other sites
47 minut temu, Boniekk napisał:

GTX 1060 3 GB

Też bym ją kupił , tym bardziej że grasz na niskich detalach to i pamięć wystarczy . Tylko trzeba uważać z ceną bo często w podobnej dostajesz szybszego GTX 1060 6gb który różni się nie tylko iloscią pamięci .

Sam kiedyś kupiłem wersję 6gb bo dopłaty było ze 30 zł w porównaniu z 3gb . 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym brał jednak RX 570 w wersji 8GB. 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sapphire-rx-570-nitro-8-gb-6gb

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rx-570-8gb-sapphire-nitro-azv

 

Jeśli jednak chcesz zagrać w cokolwiek wyżej w 1440p niż tylko na low to od 600 PLN zaczynają się już gtx 1070

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-mini-8-gb-x7w

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Boniekk napisał:

W razie gdyby nie spełniał oczekiwań to będę polował na RX570 8 GB :)

raczej bez sensu  bo rx570  to słabsza karta w większości przypadków , jak już to wyżej wspomniane 1070 . Ale dalej masz tylko stare i5 , co trochę ją przyblokuje .

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...