Skocz do zawartości

Radeon rx 6700xt + zasilacz do kompletu


Recommended Posts

Płyta: MSI B450 TOMAHAWK MAX

Procesor: AMD Ryzen5 3600X

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

RAM: Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB

 

Cześć, 

kupiłem ostatnio w sklepie rx 6700xt za 2200zł i próbując sprzedać starą kartę graficzną natrafiłem na olx na oferte rx 6800xt za 2500zł.

Tu pojawia się moje pierwsze pytanie, co o tym sądzicie, teoretycznie 6800xt jest około 2 razy mocniejszy od 6700xt z tego co wyczytałem, ale jednak jest to używana karta i nie wiem czy nie pokoparkowa. Czy może lepiej zostać z pewniakiem 6700xt skoro już go mam w rękach.
https://www.olx.pl/d/oferta/powercolor-radeon-rx-6800-xt-red-dragon-oc-16gb-gddr6-CID99-IDTaKos.html
Karta używana do grania w m.in. Call of duty: MW2, wiedźmin 3, cyberpunk i hogwarts legacy, może nie w 4k, bo monitor jeszcze na to nie pozwala ale będę w bliższej przyszłości myślał o jego zmianie na coś sensowniejszego.

I w drugiej kwestii, mój obecny zasilacz pamięta jeszcze czasy, o których ja nie pamiętam i też potrzebuje czegoś do zasilenia tej karty, jednak totalnie nie jestem w temacie. Chciałbym chyba jakiś 750W, jeśli się nie mylę to powinien być odpowiedni. Jakieś sugestie?

Edytowane przez kondiq0
Link to post
Share on other sites

O Radeonach się nie wypowiem bo nie jestem w temacie. 

 

Co do zasilacza to jeżeli jest już stary i do tego niespecjalnie mocny to ja bym go wymienił. Szkoda było by gdyby nagle powiedział papa i pociągnął ze sobą resztę kolegów w obudowie.

https://allegro.pl/oferta/seasonic-focus-gx-750-gold-750w-cichy-zasilacz-13203702678?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=f6fe8788-e6cc-3761-6276-f8a67c6efa35

Link to post
Share on other sites

Przy okazji poza samą grafiką czy reszta komponentów jest ok? Osobiście mi się wydaje że póki co jeszcze kilka lat pociągnie i procek(chłodzenie do niego wrzucone SilentiumPC Spartan 3 Pro) i RAM wraz z tą płytą główną, ale chętnie posłucham waszej opinii. Tym bardziej że raczej nie gram w 4k tylko troszku niżej z odświeżaniem 144hz

Link to post
Share on other sites

Ja swojego 6700XT kupiłem za 1999zł nówkę, ale w Twoim przypadku też bym raczej zostawił z przyczyn, które wymieniłeś, poza tym do 6800XT już wypadałoby pomyśleć o lepszym procku, żeby w pełni wykorzystać kartę, chociaż tragedii nie będzie. 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma sensu brać używanego 6800XT kiedy co raz częściej trafiają się promocje po 2800/2900 nowe i to często z ratami 0%, ogólnie to z twoim ryzenem bym tego nie zestawił bo ten procesor za bardzo przyblokuje kratę, za ok 900 złotych trafiały się 5700X. Pytanie jaki masz RAM, dobrze jakby był 3600/3800MHz, no i kolejna kwestia to że twoja płyta nie obsługuje PCI-E 4.0 a to daje kilka % w niektórych przypadkach. 

Link to post
Share on other sites

No jeśli chodzi o tego rx 6700xt to już mam kupionego, powercolor hellhound, więc już nie będę wymieniał też na 6700 tylko inny model. Byłem jedynie ciekaw czy jest sens go zwrócić póki mogę i brać tego 6800xt, ale skoro mówicie że procesor bo będzie ograniczać to bez sensu, bo upgradu procka jeszcze nie chce robić. Póki co daje radę więc myślę że będę z tego 6700xt zadowolony, tym bardziej że do tej pory jechałem na rx 580. Jeśli chodzi o RAM to tak jak wrzuciłem Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB, ktoś kiedyś polecił tu na forum ze 4 lata temu, 3000Mhz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...