Skocz do zawartości

Corsair Vengeance 3600MHz działają tylko z Gear 2


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kawabonga,

Recommended Posts

Witam

Pamięci działają tylko w Gear 1 do 3200Mhz , powyżej komp wstaje tylko gdy ustawie je na Gear2.

Może jest jakieś magiczne ustawienie w UEFI aby zadziałały w Gear 1 

Aktualnie mam ustawione na 3847Mhz Gear 2 , na 3600 z XPM też nie wstaje z Gear1.

Zastanawiam się czy to walka z wiatrakami czy jednak coś źle ustawiam w biosie?

Bios wgrany najnowszy z wczoraj który niby poprawia kompatybilność ramów ale u mnie nic nie zmieniło .

Bios:

11.01 2023/2/16

1. Update Intel microcode and ME.
2. Optimize processor settings.
3. Improve memory compatibility.

 

gear2 3850mhz.jpg

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Napisałem do supportu Corsair. 

Komp nie odpala się w trybie XMP gear 1 ani Gear2 , odpala siętylko w manualnych nastawach.

Chcą abym odesłał im te pamięci na gwarancję , czy to możliwe że są wadliwe ? Czy tylko stracę czas na wysyłkę i będę bez kompa kilkanaście dni ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pamięci wysłałem na gwarancji na koszt Corsair , mają odesłać nowy kpl. 

Jak przyjdą napiszę czy w końcu odpalą się w Gear1.

Wsadziłem póki co pamieci GOODRAM 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 IRDM RGB , odpaliły od razu w Gear1 z tymi samymi CL co ten Corsair.

Link to post
Share on other sites

Przecież Gear1 to jest magiczna kraina cudu. Na większości kości trzeba zejść na tak lichą częstotliwość lub timingi żeby zatrybił Gear1, że jest to całkowicie nieopłacalne. A XMP wcale nie musi zadziałać od razu. Niedawno na "niby" porządnej płycie Asus Maximus Hero musiałem włożyć jedną kość RAM, w UEFI podbić napięcie i dopiero dołożyć drugą kość bo komp nawet nie bootował. Poza tym nawet jeśli płyta obsługuje np. 4400 MHz to nie oznacza, że Twój RAM 4400 MHz pójdzie na niej na XMP. Dochodzi do tego kwestia CPU. W teorii im wyżej za literką "i" tym lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Opisałem sytuacje suportowi Corsair, prosili o przeskanowanie kompa przez ich apke Corsair Windows Reporter Utility.

Widocznie stwierdzili że te pamięci na mojej płycie powinny chodzić w Gear1 :/ 

Nawet nie musiałem reklamować tych pamięci w sklepie, tylko od razu dali mi etykietę aby zamówić kuriera na ich koszt, pamięci pojechały do Holandii.

Sprawdziłem czy na goodramach jest szybciej z Gear1 niż Gear2 w Corsair, to powiem szczerze że to praktycznie nie ma różnicy , opóźnienia tylko 75ns spadły na 61ns  w AIDA64. Chyba szkoda się przejmować jak znowu nie odpalą w G1 . Drugi raz nie będę odsyłał chyba. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 22.03.2023 o 20:15, Kawabonga napisał:

Pamięci wysłałem na gwarancji na koszt Corsair , mają odesłać nowy kpl. 

Jak przyjdą napiszę czy w końcu odpalą się w Gear1.

Wsadziłem póki co pamieci GOODRAM 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 IRDM RGB , odpaliły od razu w Gear1 z tymi samymi CL co ten Corsair.

Właśnie przez takich jak Ty, nowy sprzęt, sprawny sprzedawany jest jako używany za te same pieniądze 

  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Właśnie przez takich jak Ty, nowy sprzęt, sprawny sprzedawany jest jako używany za te same pieniądze 

Nie rozumiem twojego toku myślenia . Przecież nie jest sprawny i nie ja do takiego wniosku doszedłem, tylko support Corsair .  

Link to post
Share on other sites

Kupowałem je chyba w sierpniu zeszłego roku i było dość drogie (~700zł) a 4400 to już w ogóle jakiś kosmos chyba był .

Ustawiłem te na razie na 4000Mhz w Gear1 CL18-22-22-42 i chyba nic już więcej z nich nie wycisnę :/ 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...