Skocz do zawartości

Słaba prędkość na Wi-Fi - Netia


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Konik_132,

Recommended Posts

  • Rozwiązanie

Witam. Od tygodnia posiadam internet od Netii (pobieranie do 1000 mb/s / wysyłanie do 300 Mb/s). Internet do bloku jest podprowadzony na światłowodzie a z głównej skrzynki do mieszkania już na łączu etth. Speed test na kablu jest taki jak wyżej wymienione prędkości a na wi-fi pobieranie już spada do 550 Mb/s. Router który dostałem to Huawei DG8245V. Pobieranie czegokolwiek na jakimkolwiek

urządzeniu przez wi-fi nie przekracza 20 Mb/s. Jest jakiś sposób żeby zwiększyć to pobieranie ? Może wymiana routera ? 
W poprzednim mieszkaniu miałem światłowód Orange (pob. do 600mb/wys. do 100mb) i router z wi-fi 6. I tam pobieranie było w przedziale 55-70 Mb/s. Sprzedawca w Netii zapewnił mnie ze nie będzie dużej różnicy ale jednak jest i to spora 

Edytowane przez Konik_132
Link to post
Share on other sites
  • Konik_132 zmienił tytuł na Słaba prędkość na Wi-Fi - Netia

Tylko nie żaden marketowy, tylko 7 CAT i tak  będę wymieniał na lepszy switch, żeby nie było ograniczeń a test robiony na 10-letnim komputerze.

Zrzut ekranu 2023-02-17 160832.png

Link to post
Share on other sites

Miałem kabel 5 E  cat i wyciągałem  350 Mb/s operator zasugerował mi, żebym wymienił ich sprzęt na swój własny. 

To jest obecny co posiadam HALNY

halny-ont-hl-1ge-sc-apc-gpon_15254.jpg

Docelowy  10-Portowy Przełącznik Multi-Gigabit/10GbE LAN

51e7AgiL-UL._AC_SL1350_.jpg

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Wik-Mar napisał:

Tylko nie żaden marketowy, tylko 7 CAT

 

I czym zakończysz ten CAT7 Panie majster? I do czego podłączysz? Z góry napiszę, że nie znam żadnego switcha z portami GG45 albo Terra żeby do niego podłączyć CAT7.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, cooger napisał:

 

I czym zakończysz ten CAT7 Panie majster? I do czego podłączysz? Z góry napiszę, że nie znam żadnego switcha z portami GG45 albo Terra żeby do niego podłączyć CAT7.

Czepiasz się jak baba. Jak kabel Cat 6, a cat 7 np na Allegro to róznica 10 zł w cenie to co za różnica?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Arnold napisał:

Serio? Też mam od ONT do Asusa kabel cat 7 i wszystko działa.

Nie masz cat 7 jeśli jest zakończony RJ-45, w definicji cat 7 nie ma takiego złącza. Nie rozumiesz czym jest pojęcie kategorii.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, cooger napisał:

Nie masz cat 7 jeśli jest zakończony RJ-45, w definicji cat 7 nie ma takiego złącza. Nie rozumiesz czym jest pojęcie kategorii.

Nie ja nie rozumiem tylko w internecie źle pisze, a to kolosalna różnica.

 

To ostatnio kabel, który kupiłem sieciowy.

 

https://allegro.pl/oferta/ugreen-plaski-kabel-sieciowy-ethernet-rj45-cat7-3m-10536383241

 

Jeżeli nie istnieje kabel CAT 7 RJ-45 to cały internet jest w błedzie. Więc nie wiem co jest nie tak, albo ty coś na maksa mieszasz, albo internet.

 

W dodatku żadnego wiekszego wyjaśnienia tylko Ekspert tak uwaza cicho sza.

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.02.2023 o 23:19, Arnold napisał:

Jeżeli nie istnieje kabel CAT 7 RJ-45 to cały internet jest w błedzie.

CAT 7 RJ-45 nie istnieje.
Chwytem marketingowym jest sprzedaż kabli cat 6a jako cat 7, bo numerek większy to przecież lepszy. Cat 7 powinna być zakończona złączami TERA, bądź GG45, tak jak napisał @cooger. Cat 6a i 7 obsługują 10Gbit/s , przy czym 6a z pasmem 500MHz, a cat 7 600MHz. Większość producentów wolała korzystać z 8P8C (błędnie popularnie nazywane RJ-45) przy swoim sprzęcie 10Gbit/s przez co powstała, ów rewizja 6A do kategori 6, dlatego też sprzętu na cat7 powstało jak na lekarstwo :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...