Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące windowsa 11 OEM.


Recommended Posts

W obecnym PC mam zainstalowanego windowsa 11 w wersji oem ( a dokładnie windowsa 10, którego zaktualizowałem do 11), z tym że system nie jest powiązany chyba z moim sprzętem ponieważ kupiłem oddzielnie system i oddzielnie PC-ta, do którego podzespoły sam wybrałem a sklep mi odpłatnie złożył kompa i zainstalował system.

Za kilka miesięcy będę składał nowy komputer i tu moje pytanie, czy ten system, który mam w wersji OEM, będę mógł bez problemu zainstalować na nowym PC? Nie chcę znowu wydawać kasy na system.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, AudiAWX napisał:

Trochę się w tym pogubiłem, ale mam konto Microsoft, złożyłem nowy komp, no bo tylko buda ze starych została i przy instalacji dostałem pytanie o zmianę sprzętu coś, i działa dalej. emoji1787.png

No, trochę masło maślane wyszło w moim poscie :rotfl:

 

W starym kompie, którego aktualnie używam mam zainstalowany windows 11 OEM, będę kupował cały nowy komputer ( w sensie wybiorę podzespoły do nowego komputera i sklep odpłatnie złoży mi to wszystko w całość). Chodzi mi o to czy windows 11 oem, którego używam w starym pc będę mógł zainstalować na nowym PC? Mam konto microsoft.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Aby przenieść system Windows 8, 8.1, 10 lub 11 na inny komputer, musimy posiadać licencję typu Retail. Jeśli mamy na komputerze licencję OEM (najczęściej dotyczy to komputerów dostarczanych z już zainstalowanym systemem), to niestety nie możemy przenieść systemu na inne urządzenie.

Jeśli jednak posiadaliśmy początkowo na komputerze preinstalowany system Windows w wersji Home i dokonaliśmy ulepszenia systemu do wersji Pro za pomocą sklepu Microsoft Store, to możemy przenieść swój system na inny komputer, ponieważ nasza licencja została przypisana cyforowo do konta Microsoft.

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Wik-Mar napisał:

Jeśli mamy na komputerze licencję OEM (najczęściej dotyczy to komputerów dostarczanych z już zainstalowanym systemem), to niestety nie możemy przenieść systemu na inne urządzenie.

Mój obecny PC, którego dotyczy pytanie, nie był dostarczony z już zainstalowanym systemem. Podzespoły do pc sam wybierałem a windowsa kupiłem oddzielnie. Sklep mi złożył to w całość i zainstalował system. PC składany był 4 lata temu :D

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, AudiAWX napisał:

Przy instalacji nie podawaj klucza, naciśnij nie mam, jak w pewnym momencie zapyta czy zmieniałeś konfig to potwierdź i powinien ruszyć.

Tak standardowo się robi? Jak będę miał już nowego pc nie trzeba jakoś najpierw odinstalować windowsa ze starego PC ( stary komputer nie będzie używany przeze mnie jak już będę miał nowy pc ).

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Jak nie sprzedajesz dysku z systemem to nie.
Jak sprzedajesz to odinstaluj bo ktoś odpali i może być problem o licencję.

A czy tak się robi nie wiem, mi tak na dwóch kompach poszło. Jeden po zmianie proca i M2, drugi cały nowy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.02.2023 o 12:17, Wik-Mar napisał:

To klucz masz przypisany do konta 

Z ciekawości wszedłem w ustawienia windowsa, stan aktywacji i tam pisze, że System windows został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej połączonej z twoim kontem Microsoft. Czyli jak mam windowsa 11 OEM to na nowym PC, którego planuję kupić będę mógł system ze starego  kompa zainstalować?

Link to post
Share on other sites
Z ciekawości wszedłem w ustawienia windowsa, stan aktywacji i tam pisze, że System windows został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej połączonej z twoim kontem Microsoft. Czyli jak mam windowsa 11 OEM to na nowym PC, którego planuję kupić będę mógł system ze starego  kompa zainstalować?
Tak

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze mam pytanie a nowego tematu nie będę zakładał. Podczas zakupu nowego pc jak dodałbym do koszyka usługę instalacji windowsa 11 to jest taka możliwość, żeby sklep w którym pc będę zamawiał zainstalował by mi windowsa, a ja klucz kupiłbym w późniejszym czasie w innym miejscu i później aktywował? Chyba kilkanaście dni można korzystać z systemu bez aktywacji. Czy jak zamówię usługę instalacji windowsa to muszę w sklepie, w którym zamawiam pc, kupić licencję i dopiero wtedy mi zainstalują? Mam nadzieję, że zrozumiale się wypowiedziałem :) 

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Nie ma takiej możliwości, żaden sklep Ci się nie podłoży na instalacje Windowsa bez licencji i jeszcze wpisanie go na fakturę /rachunek.

Co za filozofia zainstalować Windows , pobierz sobie obraz że strony ms kilka kliknięć i się instaluje.

Pisałem że masz licencje OEM to po co kolejna kupujesz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...