Skocz do zawartości

Zestaw Pamięci DDR4 3200MHZ 2x8GB +2x16GB i OC


Recommended Posts

Witam Was serdecznie,mam taką sytuację. Kupiłem Pamięci DDR4 Kingston Fury Beast 2x8GB 3200MHZ CL16-18-18 z RGB,ale potem mi się odwidziało i dokupiłem 2x16GB tej samej firmy te same kości tylko z innymi timmingami CL16-19-19 i mam kilka pytań.

Czy w ogóle widzicie sens posiadania takiego zestawu? Logika nakazuje sprzedać 2x8GB,ale nie sprzedam ich za czapkę gruszek jak by chciały cebulaki i zastanawiam się nie nad 32gb ram,a nad 48gb ram.. Ogólnie składam nowy budżetowy komputer i jestem w trakcie spinania wszystkiego w całość..

Pytanie następne,czy przy płycie Gigabyte Z590 Gaming X i Procku i5 11400f będę je mógł podkręcić? podobno procesor obsługuje tylko 3200MHz,proszę niech mnie ktoś wyprostuje i doradzi,czy to OC w ogóle może się udać? Oczywiście komplikacją są różne moduły pamięci,ale zapytać zawsze można..

Teoretycznie jak te pamięci powinny działać przy obsadzonych 4 bankach? 2x dual,czy jak?

Spinać je 1-3(2x8),2-4(2x16)? Ostatni komputer składałem 6 lat temu i trochę wypadłem z obiegu,dziękuję i Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Jak ze piszesz mnóstwo bzdur na forum specjalnie kopiuje

https://www.hnstechinc.com/ProductDetail?Id=61292591&IsVarstreet=true&LoadType=2&ResultAction=1

Memory Technology

DDR4 SDRAM

Memory Voltage

1.35 V

Memory Speed

3200 MHz

Memory Standard

DDR4-3200/PC4-25600

Memory Rank

Dual-rank

Error Checking

Non-ECC

Signal Processing

Unbuffered

CAS Latency

CL16
Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, api3d napisał:

nie sprzedam ich za czapkę gruszek jak by chciały cebulaki

Weź pod uwagę, że pamięci w rozmiarach 2, 4 i 8GB kiepsko się sprzedają i dlatego tanieją. To nie jest kwestia cebulactwa, tylko zasady popyt-podaż. Po prostu - są tanie, bo coraz mniej ludzi chce je kupować. I już.

Link to post
Share on other sites

Do czego ten komputer ma sluzyc? jaka masz reszte podzespolow? Dlaczego pytam bo generalnie przy i5 11400f w grach 16gb to w zupelnosci wystarcza, nawet dla nowszych prockow ale przy zalozeniu ze komp ma sluzyc do gier.

Dolozenie powyzej 16gb nie ma sensu, szkoda wydawac kase lepiej pomyslec o lepszej np grafice / procku

 

 

Link to post
Share on other sites

16gb to za mało,bo kompa mam mieć na najbliższe lata,a nie rok.Sprzęt już wymieniłem,ale ok:i5 11400f,gigabyte z590 Gaming x,Kingston Fury Beast 32gb,SSD m2 Kingston kc3000 1tb,Fortron Hydro M 800W,brakuje mi tylko karty graficznej :(Zastanawiam się nad rtx 3060,3060ti,3070,a nawet 3070ti,rx6700xt. Po prostu poluje na okazje.Wszystko zależy od ceny,szukam modelu z dobrym chłodzeniem i cewkami. 2-3 tyś, max. Wczoraj się spóźniłem ,bo była 3070ti za 2850zł.. To ostatni klocek w mojej układance. Obecnie mam 6600k+gtx 1060 6gb gaming x od MSI/16gb ram.

Edytowane przez api3d
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...