Skocz do zawartości

Upgrade 10-letniego komputera pod dwa tytuły


Recommended Posts

Witam,

 

Piszę z prośbą o pomoc. Obecnie posiadam już prawie 10letni zestaw i mam pytanie czy da się coś z nim zrobić, żeby udźwignął dwa tytuły. Diablo 4 i Hogwarts Legacy. Poza tym komputer słuzy mi do pracy, a ten bardzo dobrze się sprawował do tej pory.

Intel CORE I7-4770K
ASRock Z87 EXTREME4
MSI GTX 770 2GB DDR5
Samsung 256GB SSD840 SATAIII
Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
XFX Pro Series 550W PSU
Fractal Design Define R4 Titanium Grey USB 3.0


Czy jest opcja, że jesli wymienię tylko kartę graficzna na jakas uzywke typu GTX 1070 i dokupię/wymienię RAM to coś z tego bedzie? No i czy w ogole to mozliwe. 
Jeśli chodzi o budżet to nie chce mowic ze on nie gra roli, ale cale zycie za rozne rzeczy przepłacałem, a potem w ogóle z nich nie korzystałem. 

Z góry dzięki za pomoc 

Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o nowej karcie to rx 6600 ze sklepu, w sumie to mam ten sam model, czasem cewki piszczą jak jest np 500 fps w csgo a tak super model cichutka.

 

Czasem są różnorakie promocje na rx 6600 i właśnie ceny oscylują koło 1100 zł, karty intela a750 nie polecam bo do niej trzeba mieć nowocześniejszy procesor i płytę główną.

 

Hogwarts legacy wymaga 16 gb ramu więc nie wiem jak to w rzeczywistości może wyglądać, może trzeba będzie 2 kosteczki po 4gb dokupić

Edytowane przez pszemek233
Link to post
Share on other sites

Komp był zacny - ale swoje lata ma więc sensowne wydatki to tylko takie, które się w kolejnej platformie przydadzą.

Ale wydanie 80-100 zł na ddr3 grzechem nie będzie i aż dziwne, że ich tam jeszcze nie ma. Czyli ram do 16gb brać - zawsze się przyda nawet później odsprzedając.

 

A grafikę trzeba kupić taką, która będzie znowu służyć lata. Do fhd mających freesynca taki rx 6600 może być, mało prądu żre i drogi nie jest. Acz z rx'ów bym szukał szafirka pulsa.

Pchanie się w starsze używki nie ma sensu, szkoda pieniędzy bo to nie wiada co się kupi i do przyszłych kompów to będzie od razu staroć.

 

Pojawi się zaraz temat dysków bo ten 256 to jakby mało. To się jakiś terowy ssd wtedy dokupi, który będzie dożywotnio służył na gry także w kolejnych zestawach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...