Skocz do zawartości

Upgrade komputera do World of Tanks


Recommended Posts

Cześć!

 

Przymierzam się do zrobienia prezentu mojemu tacie w postaci polepszenia wydajności jego PC.

Komputer jest wykorzystywany JEDYNIE do przeglądania internetu i co najważniejsze - grania w World of Tanks (1080p).

 

Zastanawiałem się nad kupnem nowego zestawu, lecz znając pole na którym wykorzystywany jest komputer - stwierdziłem, że może da się jeszcze coś wykrzesać z obecnego.

 

Aktualny zestaw:

Procesor: i5 4460

Płyta główna: B85M-D3H

Karta graficzna: Radeon HD7700

Pamięć: 4GB RAM

Zasilacz: bequiet! BQT L7-530W

 

Rozważałem zakup używanej gtx970/r9 290, lecz nie wiem czy to pomoże dostatecznie, by utrzymać to stałe 100fps w 1080p.

Czekam na Wasze propozycje, proszę się nie sugerować. :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

 

 

Link to post
Share on other sites

Chcesz stałe 100fps to GTX 1660s co najmniej powinieneś celować na pełnych detalach . Proc da radę jeszcze . 1060 6gb będą niewielkie spadki , ale zawsze powyżej 75 będzie . Gtx970 nie utrzyma stałych 100 , a nawet 75 . O Radeonach zapomnij do wot z tanich kart , Działają tak sobie , a na pewno gorzej od cenowych odpowiedników nv . Nie kupuj r9 290 przez przypadek .

A no i ten ram , 4 dawało radę przez długi czas , nie wiem jak jest teraz , może będzie trzeba dokupić kolejne 4 . 

Edytowane przez jakub1t
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, sympatyk_betonu napisał:

Cześć!

 

Przymierzam się do zrobienia prezentu mojemu tacie w postaci polepszenia wydajności jego PC.

Komputer jest wykorzystywany JEDYNIE do przeglądania internetu i co najważniejsze - grania w World of Tanks (1080p).

 

Zastanawiałem się nad kupnem nowego zestawu, lecz znając pole na którym wykorzystywany jest komputer - stwierdziłem, że może da się jeszcze coś wykrzesać z obecnego.

 

Aktualny zestaw:

Procesor: i5 4460

Płyta główna: B85M-D3H

Karta graficzna: Radeon HD7700

Pamięć: 4GB RAM

Zasilacz: bequiet! BQT L7-530W

 

Rozważałem zakup używanej gtx970/r9 290, lecz nie wiem czy to pomoże dostatecznie, by utrzymać to stałe 100fps w 1080p.

Czekam na Wasze propozycje, proszę się nie sugerować. :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

 

 

 

Dokup kość ramu drugą 4gb, z kart to np może być rx 570, rx 580 dużo tych kart jest sprzedawanych no i jak kupisz to wypadałoby żeby była gwarancja

 

Miałem swego czasu rx 570 i nawet dobrze to działało

 

Edytowane przez pszemek233
Link to post
Share on other sites

 

3 godziny temu, pszemek233 napisał:

być rx 570, rx 580

 

2 godziny temu, Wik-Mar napisał:

World of Tanks to minimum 8GB

 

Panowie ja gram codziennie w WOT i tylko w to , przez ostatnie dwa lata testowałem na wielu podobnych kartach (6-8 modeli). 

Najgorzej wypadały rxy 470/570 , nie ma mowy o trzymaniu 75fps ,a nawet spore pojedyncze spadki się trafiały  , gdzie porównywalny gtx970 wydajnościowo i cenowo radził sobie o jakieś 20fps lepiej bez żadnych pojedynczych spowolnień jak na rxach  . rxy to raczej jak 1050ti 960 4gb które też miałem  

Więc proszę autorowi rxów nie polecać , które w dodatku ciężko kupić w dobrym stanie .

 

Gra na 4 gb działała mi z rok temu bez zająknięcia . Nie wiem jak teraz sprawa wygląda . Jedyna różnica jaką zauważyłem między 4-8gb to długie przełączanie miedzy chrome , a grą . Zamiast cyk od razu to trwało to ze 2-3 sekundy . Zresztą kolega nie musi od razu kupować sam sprawdzi . Z drugiej strony ram jest tani .

 

Mój ryzen 3 1200 czyli minimalnie wydajniejszy lub podobny procesor do i5 obsługiwał do około  160fps razem z gtx1080ti . 

Zaś gtx1080ti z lepszym procem działał jeszcze lepiej ale to już inna historia

 

Ostatnio grałem na 1060 6gb , przy 75fps nie było mowy o spadkach ,a wręcz był spory zapas , ale dzięki temu karta w wersji turbo była cicha .

Zamieniłem na 1660S tylko dlatego że różnica wyniosła mnie 100zł no i jest już bezgłośna w wersji dwuwentylatorowej .

 

Wszystkie moje wypociny odnosiły się do fullhd detale wymasowane . 

 

 

EDIT:

 

Właśnie potestowałem trochę cyferki i coś się chyba pozmieniało .

Proc to już prawie na 100% leci , fps na 1660s od 90do140 , średnio przez większość czasu jest  105-115

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

To polecam zmienić platformę na przykład taką

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.02.2023 o 17:51, sympatyk_betonu napisał:

Cześć!

 

Przymierzam się do zrobienia prezentu mojemu tacie w postaci polepszenia wydajności jego PC.

Komputer jest wykorzystywany JEDYNIE do przeglądania internetu i co najważniejsze - grania w World of Tanks (1080p).

 

 

 

Sprecyzuj jaki budżet 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...