Skocz do zawartości

Samsung s22 ultra czy cos innego? 4500


Recommended Posts

Witam

posiadam huawei p30 pro i jestem zadowolony ale przestał mi działać odcisk palca ,czasami karta sim zanika więc mysle o zmianie telefonu.

pierwsza mysl to samsung s22 ultra ale chyba troszke za duzy (s23 ultra znowu za drogi)

czy ktoś mógłby coś doradzić ? jakie jeszcze modele są warte uwagi? 

zalezy mi na IP68 ,aparacie ,płynnosci dzialania ,dobrym aparacie

 

budżet ok 4000 /4500

Edytowane przez darek123456
Link to post
Share on other sites
  • darek123456 zmienił tytuł na Samsung s22 ultra czy cos innego? 4500

Ostatnio zastanawiałem się nad tym samym i w obecnej chwili najlepiej... poczekać. W tym budżecie rozważałbym tylko dwa SoC: Snapdragon 8+ Gen 1 albo Snapdragon 8 Gen 2. Jak połączysz to z IP68 i budżetem 4000-4500, to masz dwie możliwości:
Asus Zenfone 9
Samsung S23

Wada? "Małe" ekrany (odpowiednio 5.9" i 6.1"). Jeżeli to Ci nie przeszkadza, to oba spełniają Twoje wymagania. Jeżeli jednak potrzebujesz czegoś większego, to trzeba poczekać na premiery nowych modeli (m.in. Xiaomi) i zobaczyć jak będą wycenione.

Możesz rozważyć również Pixel 7 Pro, który hardware-owo jest trochę do tyłu, ale nadrabia softwarem. Jedyna istotna wada, to czas pracy na baterii, który jest ok, ale daleko w tyle za konkurencją o tych wymiarach.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, blaven napisał:

Ostatnio zastanawiałem się nad tym samym i w obecnej chwili najlepiej... poczekać. W tym budżecie rozważałbym tylko dwa SoC: Snapdragon 8+ Gen 1 albo Snapdragon 8 Gen 2. Jak połączysz to z IP68 i budżetem 4000-4500, to masz dwie możliwości:
Asus Zenfone 9
Samsung S23

Wada? "Małe" ekrany (odpowiednio 5.9" i 6.1"). Jeżeli to Ci nie przeszkadza, to oba spełniają Twoje wymagania. Jeżeli jednak potrzebujesz czegoś większego, to trzeba poczekać na premiery nowych modeli (m.in. Xiaomi) i zobaczyć jak będą wycenione.

Możesz rozważyć również Pixel 7 Pro, który hardware-owo jest trochę do tyłu, ale nadrabia softwarem. Jedyna istotna wada, to czas pracy na baterii, który jest ok, ale daleko w tyle za konkurencją o tych wymiarach.

jak wypada zwykły s23 vs s22 ultra?

Link to post
Share on other sites

Ultra ma zdecydowanie lepszą baterię 5000 mAh niż S23 3900 mAh. Poza tym masz opcje większej pamięci do 1000GB (w s23 do 512 GB), RAMu też masz do wyboru więcej (8 i 12). Lepsza matryca aparatu 200 Mpx (w s23 tylko 50), większy zoom i czwarty aparat. 
To tak w skrócie

 

Link to post
Share on other sites

S23 ma mniejszy ekran. Jasność podobna. Zakres adaptatywnej częstotliwości szersza na S22 Ulta (może mieć znaczenie jak chesz używać Always on display).
S23 ma mniejszą baterię (typowo przełoży się to na żywotność mniejszą o max 10%).
Podobne głośniki i szybkość ładowania.
S23 oferuje znacznie lepszy SoC (procesor, gpu itd.), który nie tylko jest wydajniejszy, ale i nie przegrzewa się, aż tak.
W aparaty się nie zagłębiałem, choć S22 Ultra na pewno wygra w kategorii zoom.

Uważaj na S23 w wersji 128GB, gdyż ma gorszą pamięć niż modele bardziej pojemne.

Jeżeli nie przeszkadza Ci mały ekran i nieco słabsza bateria (wiem, że na papierze różnica w pojemności jest duża, ale mniejszy ekran i lepszy SoC kompensują ją znacznie), to S23 którego idzie dostać za 3600-3700 jest świetnym wyborem.
Za Ultra przemawia większy ekran, nieco lepsza bateria i zoom. Plus S-Pen, ale to już co kto lubi.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, blaven napisał:

S23 ma mniejszy ekran. Jasność podobna. Zakres adaptatywnej częstotliwości szersza na S22 Ulta (może mieć znaczenie jak chesz używać Always on display).
S23 ma mniejszą baterię (typowo przełoży się to na żywotność mniejszą o max 10%).
Podobne głośniki i szybkość ładowania.
S23 oferuje znacznie lepszy SoC (procesor, gpu itd.), który nie tylko jest wydajniejszy, ale i nie przegrzewa się, aż tak.
W aparaty się nie zagłębiałem, choć S22 Ultra na pewno wygra w kategorii zoom.

Uważaj na S23 w wersji 128GB, gdyż ma gorszą pamięć niż modele bardziej pojemne.

Jeżeli nie przeszkadza Ci mały ekran i nieco słabsza bateria (wiem, że na papierze różnica w pojemności jest duża, ale mniejszy ekran i lepszy SoC kompensują ją znacznie), to S23 którego idzie dostać za 3600-3700 jest świetnym wyborem.
Za Ultra przemawia większy ekran, nieco lepsza bateria i zoom. Plus S-Pen, ale to już co kto lubi.

A cos z jakiegos xiaomi albo innej marki jest warte uwagi vs s22 ultra? 

Link to post
Share on other sites

@serek111

jakieś konkrety, czemu nic innego?

 

 

Między s23 ultra, a s22 ultra dużej różnicy nie ma. Coś poprawili z baterią, ale pojemność ta sama. Aparat ma 200 megapixeli, a w s22 ulta ma 100. Największy plus, to że wreszcie exynosa na europę przestali pchać i jest snapdragon. Nie śledziłem jak to w tym roku z telefonami wygląda - w zeszłym się zastanawiałem i wziąłem s22 ultra - ze wstępnej szybkiej analizy wychodzi, że jak na androidzie to s23 ultra lub google pixel 7 pro jest najtrafniejszym wyborem i tak schodzi w dół
Samsung ma bez dwóch zdań najlepszego androida na rynku i do tego masz teraz okres wsparcia wydłużony do 4 albo 5 lat, więc naprawdę moim zdaniem to przemawia za tą firmą. Jeżeli głównie celujesz w aparaty i wygodę użytkowania na lata, to chyba faworytem będzie s22 ultra.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...