Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

posiadam kartę graficzną Radeon RX 570 oraz od 1,5 miesiąca 2 monitory - stary ASUS 24" FHD 60Hz podłączony HDMI oraz nowy ACER 24" FHD 165Hz podłączony przez DP. Windows 10.

 

Na początku miałem problem, aby je uruchomić jednocześnie tzn. ani jeden nie dawał obrazu - w słuchawkach było słychać po włączeniu dźwięk podłączania i odłączania urządzenia. Jeśli były oba podłączone kablami, a ten podłączony przez DP wyłączyłem przyciskiem na obudowie monitora to drugi za chwile miał obraz. W drugą stronę to nie działa. Po włączeniu monitora podłączonego DP znów drugi traci obraz i nie ma go na obu. Niestety dzisiaj problem powrócił, pomimo, że sobie z tym poradziłem ( jak to nie pamiętam - wiem że próbowałem ze sterownikami itd. a któregoś dnia po prostu coś mieszając i odłączając wtyczki na włączonym kompie zadziałało i później przy każdym włączeniu już normalnie one współpracowały. Dzisiaj po uśpieniu kompa i jego wzbudzeniu znów problem powrócił i restarty kompa w różnych konfiguracjach nie pomagają.

 

W Windowsie Asus ustawiony był na 60Hz, a Acer na 165Hz. Podejrzewam, że jest problem z częstotliwością. Sterownik znalazł problemy z podłączeniem - wina połączenia, aby sprawdzić kabel, ale wątpię aby coś z nim było nie tak, skoro przez cały miesiąc działał i nie było problemu ani przez sekundę. Błąd był raz, teraz już go nie ma, abym mógł go dokładnie przepisać

 

Jakieś rady? W ustawieniach windowsa drugiego monitora nie widzi, przez "wykryj" również nie znajduje drugiego monitora (z resztą jest to niemożliwe bo po włączeniu obu obrazu nie ma na ani jednym).


Edit: Dzisiaj włączam sprzęt...i działają ponownie dwa monitory. Jak znowu się coś popsuje to aktualizuje bo może ktoś będzie mieć jeszcze takie problemy.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...