Skocz do zawartości

Wymiana monitora na nowy(1440p/4k)


Recommended Posts

Witam.
Zamierzam wymienić aktualny monitor(Samsung C27F390) na nowszy.Główne zastosowanie gry/filmy
Budżet do 2400zł
Karta GTX1660 Super, CPU I5 10600KF

Wymagania :

-Zakrzywiony ekran

-Uchwyt VESA

-Wielkość od 27" do max 32"

-Rozdzielczość 2560x1440/3840x2160

Mam kilka typów:
MSI MPG ARTYMIS 273CQR

Dell S3221QS

Zastanawia mnie jednak czy warto. Jak będzie wyglądać obraz 1080p wyświetlany na tych monitorach. Nie wszystkie filmy są dostępne w 4K,lub 1440p wiec i tak były wy wyświetlanie w głównie 1080p. Nie chcę żeby się okazało że obraz na nowym monitorze będzie wyglądał gorzej niż na aktualnym.

Link to post
Share on other sites

Już nie przesadzajmy,że sobie nie poradzi. Najnowszych tytułów nie uciągnie, ale większość gier w które gram, spokojnie zagram zarówno w 1440p jak i 4K.
Pomijając kwestie wydajności kompa w grach,jak będzie wyglądało wyświetlanie obrazu 1080p na tych monitorach?

 

Link to post
Share on other sites

To w co grasz?

 

W dniu 5.02.2023 o 09:59, matti17 napisał:

Nie wszystkie filmy są dostępne w 4K,lub 1440p wiec i tak były wy wyświetlanie w głównie 1080p. Nie chcę żeby się okazało że obraz na nowym monitorze będzie wyglądał gorzej niż na aktualnym.

1080p na 27-28 calach jeszcze jest akcpetowalne ale przy 32 już będzie kupa, choć z dalszej odgległości tez i lepszy komofort przez większy ekran

 

Obecnie zamiast tych dwóch rozważaj jak chcesz 4K to z tej promki

https://proline.pl/gigabyte-m28u-gaming-28-cali-4k-uhd-ss-ips-144hz-1ms-p8078261 z kodem 9907F6 za 2299 zł

 

https://proline.pl/?n=monitory-zasilacze-gigabyte-taniej-nawet-350

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...