Skocz do zawartości

Zabezpieczenia Windows - Zalecane jest wykonanie akcji. Problem.


Recommended Posts

Tak jak w temacie, denerwuje mnie ten komunikat, zwłaszcza że w Zabezpieczeniach windows w ustawieniach wszystko jest na zielono. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. System to windows 11.

 Przy okazji zapytam, żeby nie zakładać nowego tematu, a mianowicie w przeciągu tygodnia ostatnio 2 razy się zdarzyło, że po uruchomieniu kompa jak pulpit się załaduje wyskakuje komunikat, że "aplikacja windows nie odpowiada, zakończ proces lub poczekaj" Odczekam parę sekund i normalnie windows się uruchamia. 

Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, AudiAWX napisał:

Masz jakiś antywirus?
Jak tak zainstaluj ponownie.

Do piątku miałem bitdefender internet security, była to jakaś specjalna wersja z gazety Komputer Świat. Ważność się skończyła, odinstalowałem bitdefendera i wróciłem do windows defendera. Wszystko jest na zielono w zabezpieczeniach a jest ciągle komunikat " zalecane jest wykonanie akcji".

Link to post
Share on other sites

Zrób i podaj zrzut żeby było widać w którym miejscu w ustawieniach jest ten komunikat. Pamiętam że kiedyś miałem taki komunikat co jakiś czas gdy windows defender chciał wykonywać szybkie skanowanie. Teraz też mam taki komunikat ale przy zakładce "Zabezpieczenia urządzenia" ale to dlatego że wyłączyłem funkcję (usługę) "Izolacja rdzenia".

Edytowane przez toska78
Link to post
Share on other sites

A przy izolacji rdzenia jes ignoruj i pa pa.

Ciekawe czy prawidłowo odinstalowałeś antywira.
Zobacz czy jest jakaś usługa naprawy Defendera czy zabezpieczeń windows bo nie mam obecnie nic obok siebie na 11, siedzę przed xp Praca.

No chyba że odinstalowałeś OneDrive i tak się zrobiło, to już... Nie wiem jak, bo najpierw trzeba wyłączyć w nim wszystko a dopiero odinstalować. A tak to...

Link to post
Share on other sites

Onedrive nie odinstalowałem, w ogóle tego nie używam ale nie odinstalowywałem. Sprawdzę jakimś programem np. revo uninstaller czy jakichś pozostałości nie ma po Bitdefenderze, ewentualnie wejdę na bitdefender central, może coś tam znajdę.

 

 

EDIT: nie ma żadnych pozostałości po bitdefenderze sprawdzałem.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem na razie Avire Free i to samo jest, w ustawieniach zabezpieczeń jest wszystko na zielono a ten komunikat "zalecane jest wykonanie akcji" nadal jest. Może ostatnia aktualizacja windowsa 11 coś z tym pokopała, zobaczę jak będzie po kolejnej aktualizacji jak udostępnią. Dopiero wtedy może spróbuję zrobić 6 punkt z tego linka, którego podałeś.

 

EDIT:  Dzisiaj rano włączam komputer i jest ok:   

Zrzut ekranu_20230206_061140.png

 

Pozostaje jeszcze drugi problem a mianowicie "aplikacja windows nie odpowiada, zakończ proces lub poczekaj", odczekuję chwilę i normalnie windows się uruchamia. Pisałem o tym w pierwszym poscie tego tematu.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

No to właśnie tą ikonkę defendera (a właściwie zabezpieczeń) z wykrzyknikiem miałem na pasku. Pojawiała się co jakiś czas, tzn. jak defender chciał robić szybkie skanowanie. Wszystko się zgadza. Później to się (przynajmniej u mnie) przestało pojawiać. Pewnie któraś aktualizacja to naprawiła. Teraz, skoro znowu masz antywirusa zewnętrznego, nie powinna się pojawiać ta ikona z wykrzyknikiem bo defender został automatycznie wyłączony. A co do 2 problemu. Robiłeś profilaktycznie sprawdzanie plików systemowych przy użyciu komendy

Cytat

sfc /scannow

uruchomionej w wierszu poleceń (cmd uruchom jako administrator)?

Poza tym można ustalić czy ten komunikat z nieodpowiadającą aplikacją Windows dotyczy  faktycznie aplikacji czy usługi systemowej uruchamianej w autostarcie sprawdzając uruchomienie systemu w trybie czystego rozruchu.

Edytowane przez toska78
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, toska78 napisał:

Teraz, skoro znowu masz antywirusa zewnętrznego, nie powinna się pojawiać ta ikona z wykrzyknikiem bo defender został automatycznie wyłączony. 

Na początku, po zainstalowaniu aviry też był wykrzyknik, później się to naprawiło i jest ok.

Godzinę temu, toska78 napisał:

A co do 2 problemu. Robiłeś profilaktycznie sprawdzanie plików systemowych przy użyciu komendy

uruchomionej w wierszu poleceń (cmd uruchom jako administrator)?

Poza tym można ustalić czy ten komunikat z nieodpowiadającą aplikacją Windows dotyczy  faktycznie aplikacji czy usługi systemowej uruchamianej w autostarcie sprawdzając uruchomienie systemu w trybie czystego rozruchu.

Bezpieczne są te czynności i jak je wykonać?( bo nigdy w systemie nie grzebałem)Nie jestem jakimś zaawansowanym użytkownikiem.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem skan w wierszu poleceń, sfc/scannow i wyskoczył komunikat po skanowaniu: "Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them" , mam nadzieję, że to pomoże. 

Teraz moje pytanie, mogę odinstalować ostatnią aktualizację windowsa 11 czy już nie trzeba jak coś tam się naprawiło tym skanem? Te problemy wydaje mi się pojawiły po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, AudiAWX napisał:

Problemy to raczej jak odinstalowałeś antywira a nie po aktualizacji. emoji1787.png
Coś się źle włączyło w Defender.

No ok, ale miałem na myśli komunikat , że aplikacja windows nie odpowiada, po to skanowałem tym sfc /scannow. Co do antywirusa to na razie jest ok i nie ma wykrzyknika przy ikonce z zabezpieczeniami windows.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.02.2023 o 12:14, toska78 napisał:

Poza tym można ustalić czy ten komunikat z nieodpowiadającą aplikacją Windows dotyczy  faktycznie aplikacji czy usługi systemowej uruchamianej w autostarcie sprawdzając uruchomienie systemu w trybie czystego rozruchu.

Poszukałem trochę w necie co do tego problemu z nieodpowiadającą aplikacją, by wynikało że problem dotyczy przydzielenia chyba za mało ramu jakiejś aplikacji. Dzisiaj ten problem wystąpił podczas korzystania z przeglądarki google chrome. Jakiś artykuł znalazłem i przydzieliłem więcej ram google chrome (1GB). Ale w sumie nie jestem pewien czy dotyczy to chrome, bo jak pisałem wcześniej dwa razy problem wystąpił zaraz po uruchomienia windowsa a chyba proces chrome nie odpala się podczas startu windowsa, dopiero jak chrome uruchomię proces się pokaże chyba.

 

Czystego rozruchu nie będę robił bo później całkiem coś się zepsuje i nie będę umiał tego naprawić

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

EDIT: Dzisiaj odinstalowałem avire free i zainstalowałem Bitdefendera free. Bitdefender znalazł jakieś zagrożenie Archiver.exe i to naprawił/usunął. Może tu leżała przyczyna tego, że po uruchomieniu kompa jak pulpit się załaduje wyskakiwał komunikat, że "aplikacja windows nie odpowiada, zakończ proces lub poczekaj", zdarzyło się to kilka razy. Wyczytałem w necie, że między innymi Archiver.exe uruchamia się przy starcie systemu. 

 

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Tam też te informacje wyczytałem, ale bitdefender free naprawił/usunął tego Archiwer.exe. Był nawet komunikat z systemu po uruchomieniu ponownie kompa, że problem został naprawiony. Wcześniej wentylator od procesora mielił jak odrzutowiec, w sensie głośno a temp. procka była 63 stopnie C, w hwinfomonitor sprawdzałem. Po usunięciu tego Archiwer.exe przez bitdefendera temperatura procka jest normalna 43 stopnie C a wentylator cicho chodzi, że ledwo słychać czyli na plus zmiana. Te 63 stopnie były podczas zwykłego przeglądania neta.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...