Skocz do zawartości

Jaką kość RAM dokupić do już istniejącej? Proszę o pomoc.


Recommended Posts

@up

 

jesteś pewien że to laptop?

 

Wg mnie to zwykły pc i ta pamięć nie będzie pasowała.

Wg mnie w pc jest taka kość

 

MICRON 8GB DDR4 2666MHz (MTA8ATF1G64AZ-2G6E1) - Pamięć RAM - Opinie i ceny na Ceneo.pl

 

ale tak na prawdę nie musisz kupować identycznej i na 99.9% zadziała każda kość ram ddr4 2666MHZ do pc a nie do laptopa.

Np.:

 

Patriot Signature, DDR4, 8 GB, 2666MHz, CL19 (PSD48G266681) - Pamięć - Morele.net

 

lub szukaj używanych

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam podobne pytanie. Chcę docelowo rozbudować jeszcze ten komp jak niżej i chciałem dołożyć koniecznie pamięci RAM DDR3 (może grafika i cpu - jeśli warto). Pamięci zaraz będzie brakować, czasem już teraz się dusi na niektórych grach więc lepiej od nich zacząć.

 

Komputer:

RAM: G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 1866MHz CL8 XMP (nowe niedostępne od przedwczoraj f.)

Płyta: ASRock 970M Pro3

CPU: Phenom II X4 965BE

GPU: ASUS GTX 760 OC 2GB

Zasilacz: Enermax Platimax EPM500AWT

SSD: Samsung 840 PRO

HDD: WDC WD10EZEX

Monitor: HP LP2475w 1920x1200

 

Jakie kości RAM dokupić bo tych samych już nie mogę dostać (chyba że gdzieś jeszcze są)

Dostępne są dość podobne, ale nie wiem czy złapią podobne ustawienia:

- G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (211zł)

- G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 2400MHz CL11 (155zł)

- G.SKILL RipjawsX DDR3 2x8GB 2400MHz CL11 (271zł)

Te pierwsze są najbardziej zbliżone do moich i jest chyba spora szansa, że zadziałają z podobnymi częstotliwościami jak moje. Zadziała to?

Czy lepiej kupić od razu np. 16GB w 2 kościach, bo cena nie jest tak bardzo różna, choć parametry już inne?

PS:

Jak to w ogóle działa skoro w internecie jest napisane, Phenom II działa z max 1333MHz pamięciami?!?

Czy jeśli zmienił bym procek to coś zmienia? np na FX-6300?

obraz_2023-03-28_221704262.png.95c9dade06725c221eb110013a85af41.pngobraz_2023-03-28_222205539.png.3e762f1e6b31f28283dbf94d369091b0.png

Link to post
Share on other sites

Witam i podpinam się do pytania o RAMy i ich kompatybilność.

 

Pisałem wyżej że muszę dokupić drugą parę ramów. 

 

RAM: G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 1866MHz CL8 XMP (nowe niedostępne od przedwczoraj f.)

Płyta: ASRock 970M Pro3

CPU: Phenom II X4 965BE

 

Najchętniej dokupił bym - G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (211zł) (z nadzieją że da je się zmusić do pracy w 1800MHz i CL8)

(wiem, że są takie 1800MHz CL9, ale mają czerwony radiator, a moje CL8 mają już niebieski... wiem że ostatnio to widziałem jak je kupowałem, po prostu tak)

 

Nie wiem jak to działa więc proszę o pomoc.

Płyta główna obsługuje max do 2000MHz i co w takim razie się stanie jeśli włożę parę o wyższym taktowaniu? Da radę je wystartować? Czy ich wcale nie rozpozna?

Dalej jest tak iż wszystkie pamięci muszą działać z takimi samymi nastawami, czy też pomiędzy parami mogą być rozbieżności?

Jakim cudem na zdjęciach CPU-Z twierdzi że one działaja jako 1800MHz skoro niby mój CPU współpracuje max z 1333MHz kośćmi... czy coś nie rozumiem najwyraźniej.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 1.02.2023 o 01:52, Joymaxx napisał:

Zgadzam się, że to stacjonarka, znalazłem coś takiego: https://forums.tomshardware.com/threads/mixmatching-parent-ram-brands.3742560/

i jeszcze to: https://www.dell.com/community/Vostro-Desktops/How-to-run-ram-at-2666mhz/td-p/8103436

 

 

Edytowane przez Vorgenus
Link to post
Share on other sites

Żeby nie tworzyć nowego wątku, to podepnę się pod ten.

 

Mam MSI b450 Gaming Max Plus II. Obecnie w kompie siedzi Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 Gray BLS2K8G4D30AESBK.

Niestety nigdzie nie ma już nowych i znalazłem tylko na OLX ofertę za 150 zł. Tylko nie wiem czy to w 100% jak moje, ale to kwestia dopytania.

 Natomiast zastanawiam się nad dwoma rzeczami:

 

1. Co ewentualnie mogę dobrać do obecnie posiadanego RAMu?

2. Czy lepiej mieć 4x8GB czy sprzedać obecny RAM i kupić coś 2x16GB?

 

Link to post
Share on other sites

Nie jestem zbyt na bieżąco z RAM-ami. Znajomy sklep mocno odradzał mi zamówienie u nich drugiej pary kostek w trochę innej specyfikacji, bo niby mogą się dziać cuda i często nie współpracują. Wiele to mówi o możliwych problemach jak sklep sam mi ich nie bardzo chce sprzedać :/

Irytujące, że jak na pierwszej parze mam 1866Mhz CL8, to tego samego producenta 2133 CL9 nie mogę dokupić na drugą parę bo mogą wspólnie nie wystartować w żadnej konfiguracji np 1866Mhz CL9 w najgorszym razie.

PS:

Wczoraj w nocy udało mi się zamówić niby dokładnie takie same kości gdzieś z Anglii... teraz się modlę żeby one w ogóle zadziałały bo będę 300zł w plecy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.04.2023 o 10:23, K2v napisał:

Nie jestem zbyt na bieżąco z RAM-ami. Znajomy sklep mocno odradzał mi zamówienie u nich drugiej pary kostek w trochę innej specyfikacji, bo niby mogą się dziać cuda i często nie współpracują. Wiele to mówi o możliwych problemach jak sklep sam mi ich nie bardzo chce sprzedać :/

Irytujące, że jak na pierwszej parze mam 1866Mhz CL8, to tego samego producenta 2133 CL9 nie mogę dokupić na drugą parę bo mogą wspólnie nie wystartować w żadnej konfiguracji np 1866Mhz CL9 w najgorszym razie.

PS:

Wczoraj w nocy udało mi się zamówić niby dokładnie takie same kości gdzieś z Anglii... teraz się modlę żeby one w ogóle zadziałały bo będę 300zł w plecy.

3 tygodnie czekania i produkt niedostępny... grrr.

 

Zamówiłem podobne GSKILE DDR3 1866Mhz CL9 (te co mam są takie same ale CL8)...

Po dołożeniu zadziało... nie ogarniam tych nowych biosów. Niby specyfikacja od MoBo twierdzi, że do Phenoma da się ustawić RAM na max 1800MHz, a tylko przy niektórych FXach da się ustawić 2000MHz, ale bios rozpoznaje XMP jednej i drugiej pary i twierdzi, że jedna działa jako 1866MHz CL8, a druga 1866MHz CL9?!? Czy to jest w ogóle możliwe? CPU-Z niby też coś takiego pokazuje. 

Ostatecznie Frankenstein żyje i ma 4x4GB czyli niby max ile idzie w tej płycie posadzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...