Skocz do zawartości

Komputer do gier ~3tys. zł - bez karty graficznej


Recommended Posts

Cześć,

 

Zakupiłem właśnie kartę graficzną POWERCOLOR Radeon 6800XT Red Dragon 16GB w promocji media expert za 3150zł, chciałbym złożyć do tego resztę podzespołów (z opcją montażu w sklepie, oczywiście kartę dołożę w domu).

Rozdzielczość monitora: 2560x1080 60hz, w przyszłości chciałbym zmienić na jakieś 3440x1440 w 144hz.

Ze starego komputera mam 2 dyski (3,5") hdd z danymi, które chciałbym móc dołożyć do nowego kompa, wiec fajnie jakby obudowa miała sloty na te hdd + płyta główna miała odpowiednią ilość złącz sata.

 

Wstępnie wiadomo, że to będzie coś z 13400f, ale czy jest możliwość złożenia w tej cenie 13500? Niby dodatkowe rdzenie, ale pytanie czy się opłaca dopłacać. Ewentualnie w xkomie jest 12600k za 1000. Może bardziej się opłaca tam złożyć całą skrzynkę z tym prockiem. Ewentualnie może jakiś ryzen 5700x?

 

Na razie kupiłem tą 6800xt, ale pewnie w niedalekiej przyszłości wyjdzie 4060ti, pytanie w jakiej cenie i czy będzie lepsza/bardziej opłacalna niż taka 6800xt. Zawsze jest opcja zwrotu tej 6800xt.

 

 

Edytowane przez Eneek
Link to post
Share on other sites

13500 będzie wydajniejszy, masz tam 14 rdzeni i 20 wątków względem 8/16 w 5700X 

Choć w grach, szczególnie w 1440p różnic i tak nie odczujesz większym pomiędzy tymi procesorami, bo wąskim gardłem i tak będzie GPU pokroju wydajności 6800 XT czy RTX 4060 Ti 

Link to post
Share on other sites

W xkomie jest obecnie i5 12600kf za 999zł: https://www.x-kom.pl/p/1106083-procesory-intel-core-i5-intel-core-i5-12600kf-oem.html#Specyfikacja  może udałoby się złożyć tam w podobnej cenie? Chyba, że nie ma opcji darmowego złożenia lub reszta komponentów nie opłacalna. (z tych części które podrzuciłeś to reszta, czyli płyta główna, zasilacz itp. wychodzi sporo drożej w xkomie, ale może jakaś alternatywa?)

Sam nie chcę się bawić w składanie, bo boję się że powale coś przy podpinaniu zasilacza, albo pognę piny w procesorze, bo tak to bym mógł kupić części z różnych sklepów, ale koszt w przypadku uszkodzenia zbyt duży.

Link to post
Share on other sites

Posiada, ale 240gb i chce to sprzedać z obecnym kompem więc potrzebuje wszystkiego

Popatrzyłem na testy, i5 13500 wypada podobnie do 12600kf. W xkomie ciężko złożyć w podobnej cenie cały zestaw w podobnych pieniądzach, a dodatkowo dochodzi koszt montażu. Przerobiłem trochę ten pierwszy zestaw z i5 13500, dodałem dysk 1tb + trochę świecidełek. https://proline.pl/koszyk/4f131094

Zerknijcie tylko czy jest wszystko ze sobą kompatybilne. Ewentualnie jakaś inna dosyć ładna obudowa z argb w podobnym budżecie

Pytanie jeszcze jak z aktualizacją biosu, czy takie rzeczy są w stanie wykonać w proline (i ewentualnie jak to dodać, ile to kosztuje)

Edytowane przez Eneek
Link to post
Share on other sites

Cześć, znowu jest pytanie, zamówiłem, jednak okazało się że i5 13500 jest niedostępny, sklep proponuje w zamian 13400, ale chyba się go nie opłaca wziąć, tylko jeśli już to i5 13400f nie?

No i jeszcze temat obudowy, też jest niedostępna, jest jakaś sensowną opcja w kwocie do 400zl z podświetleniem argb?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że karty raczej nie będę wymieniał więc to miejsce nie jest jakimś wielkim problemem. Obecny komp jest już ze mną chyba z 6 lat.

Zależy mi na temperaturach i możliwej ciszy, więc pytanie co tutaj wypada lepiej. No i brak wentylatora na tyle przemawia mi bardziej za tym bitfenixem niż za phanteksem lub fractal design tym co polecałeś.

Spróbuję wytargować jakąś może obniżkę, to wtedy wziąłbym be quiet! Pure Base 500DX czarna TG ARGB. Taka już 520zł, więc tyle nie chcę zapłacić.

Edytowane przez Eneek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...