Skocz do zawartości

BSOD DPC Watchdog Violation (związany ze Steelseries GG)


Recommended Posts

Cześć. Zainstalowałem Steelseries GG i przykładowo grając w Warzone 2 często mam BSOD DPC Watchdog Violation o kodzie 0x00000133 (ntoskrnl.exe). Wygląda ot tak, ze gra przy wczytywaniu poziomu lub jak to się uda ot podczas grania "zacina" dźwięk i powstaje BSOD. BSOD jest  najczęściej przy wczytywaniu poziomu i zawsze jak ma włączone Steelseries GG. Spotkał się ktoś z czymś takim? Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć? Pomyślałem o sterowniku od dźwięku, bo właściwie apka modyfikuje dźwięk, więc może tu gdzieś jest problem? Aplikacje i grę uruchamiałem jako amdinistrator - bez rezultatu. 

 

PS: Może ktoś wie, czy Realtek ma jakieś zasoby sterowników, bo jakoś nie moge nic na tej stronie sensownego zw dziale Download znaleźć. 

Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, Kawabonga napisał:

Apka GG modyfikuje dźwięk tylko jeśli uruchomiłeś w niej sonar. Jakie urządzenia masz podpięte od steelseries? 

 

Też myślę, że to przez Sonar i modyfikacje dźwięku, zwłaszcza, że wpierw "zacina" dźwięk co powoduje freeze i po pewnym czasie BSOD. Nie wiem jednak, czy kwestia lezy w ogóle w tym, co podpiąłem do apki. Wg Steelseries działa ze wszystkim. Podpinałem Arctisy 5, słuchawki od Corsaira, zostawiałem na głośnikach. Problem jest raczej ogólny, bo dotyczy dowolnej gry. Za każdym razem freeze jest identyczny. Odłączałem mikrofon (pomyslałem, że może ut jest problem), ale też nic ot nie dało.

 

Nie miałem zainstalowanego NVIDIA High Definition Audio, ale po zainstalowaniu od nowa sterowników (uprzednio odinstalowane wszystko przez DDU) problem jest nadal. Pomyślałem o sterownikach od Realteka, ale na stronie producenta płyty sa stare, a na Realteku w ogóle archaiczne. Wolałbym unikać programów typu "driver booster". Oczywiście GG uruchamiane jako admin, bo o tym też pomyślałem, zaktualizowałem system, wyłączałem soft AV  i w sumie skończyły mi się pomysły. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...