Skocz do zawartości

NZXT 510 FLOW vs Fractal Design Meshify C BT Glass


Recommended Posts

Witam wszystkich. Nadeszła pora aby wymienić starego klocka Corsair vengeance c70. 

 

Zastanawiam się nad dwiema obudowami wymienionymi wyżej. Obie podobają mi się z wyglądu, rozmiarem i mieszczą się w budżecie. 
NZXT jest trochę tańsza bo mogę ją mieć za 380 zł. Natomiast Fractal kosztuje 480 zł. 
Nie mam jakiś wielkich wymagań co do obudowy. Ma pomieścić 3-4 wentylatory 120, Sapphire 5700XT i chłodzenie Dark Rock 4. 

W grę wchodzą obecnie tylko te dwie obudowy, ponieważ mieszkam za granicą i wybór jest tu dość ograniczony. 

Pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Ponad rok temu kupiłem żonie nowszą wersję wspomnianego Fractala (Meshify 2 Compact) i na żywo nie jest już taki elegancki przez słabe spasowanie elementów. Rama jest porządna, ale praktycznie każdy zdejmowany element jest albo zbyt luźno osadzony i rusza się pod naciskiem, albo zbyt mocno i trzeba się z nim siłować, ewentualnie po prostu zbyt wyraźnie odstaje od sąsiednich i całość wygląda jakby obudowa kosztowała w granicach połowy swojej sklepowej ceny. Zdecydowanie na jej niekorzyść zadziałał fakt, że mam również Corsaira 4000D Airflow, który spasowany jest wręcz przykładnie, więc porównanie było dla Meshify druzgocące.

 

EDIT: Przejrzałem na stronie Fractala konstrukcję Meshify C i ze względu na inny sposób mocowania paneli bocznych i brak zdejmowanego panela górnego nie powinno być aż takich problemów, jak w mojej  Meshify 2 Compact.

Edytowane przez gvarez
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Jednak chyba zdecyduje się na 510 Flow. Jakoś zawsze mi się ta obudowa podobała przez swoją prostotę. A na tym mi najbardziej zależy, bo obecnie komputer stoi między salonem a kuchnią i jest dość wyeksponowany. Cena też parę zł niższa więc będzie ewentualnie na dodatkowe wentylatory. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...