Skocz do zawartości

undervolting GTX 1660 Ti OC + korekcja RPM


Recommended Posts

witam. 

czy ktoś z Was wie może, jak zrobić undervolting na GPU na stałe? chodzi o zapisanie informacji w BIOSie karty.

Reklama

 

karta graficzna to Gigabyte GTX 1660 Ti w wersji OC z dwoma wentylatorami 90mm. zapuściłem OCCT, żeby zmierzyć kulturę pracy i temperatury i... jest tragedia. w sieci jest sporo opinii, że to głośna karta, ale nie spodziewałem się, że aż tak. ~79°C w stressie oraz ponad 2300 RPM. jestem fanem ciszy, poprzednia grafa GTX 1050 2GB również w wersji OC od Gigabyte'a była cichutka. a ta 1660 WYJE! stąd decyzja o zbiciu napięć pokręconej fabrycznie karty (wiem, brzmi jak żart) oraz edycji profili dla prędkości wiatraków.

 

poradników na YT, forach czy stronach branżowych jest sporo. jednak każdy z nich mówi o użyciu MSI Afterburner. co oznacza, że musi to być uruchomione w tle. gdybym zażyczył sobie zainstalowanie drugiego systemu, np. jakiegoś Linuxa do konwersji wideo przy użyciu GPU, karta wróci do pracy w ustawieniach fabrycznych.

 

mi chodzi o zapisanie profilu undervoltingu + korekcji RPM NA STAŁE w pamięci karty graficznej. konkretnie: jak, czym, najlepiej mini tutorial dla innych użyszkodników... ktoś coś? ^^

Edytowane przez Amshel
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, MiK napisał:

Nvidia szyfruje bios. Raczej nie zmienisz na stałe. 

szczerze mówiąc pierwsze słyszę. tym bardziej, że górnicy też edytują bezpośrednio BIOS, a jakoś nie słyszałem żeby do takiego Etherum kupowali wyłącznie ze stajni czerwonych :P

 

edit: zdaję sobie sprawę, że flashowanie edytowanego BIOSu na GPU to już wyższa szkoła jazdy niż użycie MSI Afterburner'a, ale być może trafi się tu mądra głowa i mi to wyjaśni? może jakiś górnik? ^^

 

edit2: doszedłem już do tego, że flashuje się softem NVIDIA NVFlash. na liście obsługiwanych są zarówno ostatnie GTX jak i najnowsze RTX. nadal nie wiem jednak, jak wyedytować BIOS GPU...

Edytowane przez Amshel
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Amshel napisał:

edit: zdaję sobie sprawę, że flashowanie edytowanego BIOSu na GPU to już wyższa szkoła jazdy niż użycie MSI Afterburner'a, ale być może trafi się tu mądra głowa i mi to wyjaśni? może jakiś górnik? ^^

 

To czego potrzebujesz jest w tym: kop głębiej a nóż ci się uda dotrzeć do celu.

 

Górnicy na emeryturze odzyskają deputaty węglowe? - Money.pl

 

 

23 godziny temu, Amshel napisał:

doszedłem już do tego, że flashuje się softem NVIDIA NVFlash. na liście obsługiwanych są zarówno ostatnie GTX jak i najnowsze RTX. nadal nie wiem jednak, jak wyedytować BIOS GPU...

W dniu 26.01.2023 o 13:14, Amshel napisał:

gdybym zażyczył sobie zainstalowanie drugiego systemu, np. jakiegoś Linuxa do konwersji wideo przy użyciu GPU, karta wróci do pracy w ustawieniach fabrycznych.

Kombinuj i pamiętaj,że nie powodzenie może mieć wiele przyczyn a odbrickować kartę będzie ciężko.Ileż to jest zainstalować mały program od msi lub producenta,żeby uruchamiał się wraz ze startem systemu ? krócej niż instalacja linuxa więc jak szukasz problemu w swojej karcie,to go znajdziesz.

 

 

 

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...