Skocz do zawartości

Router pod NordVPN i jeszcze może karta SIM do tego?


Recommended Posts

Witam

 

Szukam routera do NordVPN. Ma być łatwo konfigurowalny pod VPN (VPN na routerze), wszystko ma działać bez wielkiego nakładu pracy, bezproblemowo. Docelowo mam mieć setup taki, że do routera dostawcy podpinam na kablu ten drugi router z VPN
Na Wifi providera lączę się jednym kompem i działa mi normalnie bez VPN, a do tego drugiego routera jak się połączę czymkolwiek to idę zawsze przez VPN.
Szukałem trochę po internecie i z polecanych padł wybór na RT-AX86U. Zamówiłem ale jest jeszcze jeden mały ficzer, który bym chciał - SIM

Teoretycznie mógłbym zamienić na RT-AC86U, który niby ma gniazdo SIM ale lubię modularność i elastyczność. Pomyślałem o dokupieniu kolejnego routera-modemu, który bym w razie przerwy w dostawie internetu (zdarza mi się zbyt często) mógłbym podpiąć do tego ASUSa
Docelowo chciałbym osiągnąć następujące konfiguracje:

 

1. Na codzień - router dostawcy i podpięty do niego po kablu RT-AX86U(z VPN). Jeden komp się łaczy do pierwszego, drugi do drugiego routera.

 

2. Sytuacja awaryjna - brak netu od providera:
   (router/modem) z SIM i podpięty do niego na kablu RT-AX86U(z VPN)
    oraz gdy nie potrzebuję VPN to: 
   (router/modem) z SIM i podpięty do niego laptop (na kablu) - moj laptop nie zawsze toleruje Wifi więc najbezpieczniej podłączyć po kablu

 

3. Wyjazd do egzotycznego kraju:
   (router/modem) z SIM (lokalny operator jakiś Egipt czy Turcja) i po kablu podłączony laptop
    opcja lepsza z ukryciem się za VPN, że pracuję z Polski:
   (router/modem) z SIM (lokalny operator) i podpięty do niego RT-AX86U(z VPN) i na końcu podpięty na kablu laptop


Pierwszy lepszy router/modem to np TP-Link TL-MR6400 - tani za 300pln
Czy ten TP-Link TL-MR6400 oraz RT-AC86U będą razem działać tak jak w powyższych konfiguracjach?

Czy może zamiast RT-AX86U wziąść np coś takiego od razu: Asus AiMesh 4G-AC68U (1100 pln) albo Asus 4G-AC86U (1400pln)?
Czy będzie na nich dobrze śmigał NordVPN?

Edytowane przez Krening
Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Krening napisał:

Szukam routera do NordVPN. Ma być łatwo konfigurowalny pod VPN (VPN na routerze), wszystko ma działać bez wielkiego nakładu pracy, bezproblemowo. Docelowo mam mieć setup taki, że do routera dostawcy podpinam na kablu ten drugi router z VPN

Nie łatwiej było napisac. „Żeby sam się konfigurował jak pstryknę” ?? :D 

Link to post
Share on other sites

Nie miało być złosliwości z mojej strony wcześniej żadnych, po prostu nie da się tak. Na pewno odpada TP-Link bo ich oprogramowanie to jeden wielki bug w routerach. Szkoda kasy i czasu.

 

Asus ma lepszy firmware/oprogramowanie, bardziej spolszczony, ale też nie taki, że zaznaczasz, zapisz i działa co chcesz.

 

Synology ma prosty firmware w obsłudze dla mniej i bardziej zaawansowanych, ale to wszystko kosztuje niestety. Za 300-600 zł nie da rady.

 

W dodatku chcesz z SiM, wiec tutaj jedyne co wydaje się rozsądne to Asus, link poniżej, ale nie będzie za 300 zł.

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/router-asus-4g-ax56

Synology:

 

https://www.x-kom.pl/p/748980-router-synology-rt6600ax-6600mb-s-a-b-g-n-ac-ax.html

 

lub

 

https://www.x-kom.pl/p/1087134-router-synology-wrx560-3000mb-s-a-b-g-n-ac-ax.html

Link to post
Share on other sites

To pytanie w takim razie: Brać asus-4g-ax56 i odpalić na nim NordVPN - będzie dobrze wyciągał VPN czy będą z nim problemy?

Czy jak zabiorę ten asus-4g-ax56 do Egiptu to śmignie na nim lokalny SIM i po kablu podłączę sobie do lapka (nie wifi)?

Oczywiście powyższe opcje bez kupna wtedy RT-AX86U

Link to post
Share on other sites

Asus nie ma żadnych blokad SiM czy czegokolwiek więc powinno wszystko działać. Myślę, że nie ma sensu kupowac RT-AX86u plus jakis router na SIM dodatkowy, który będzie kosztował conajmiej tyle co ten Asus RT. Kupuj ten 4G Asus. Reszta to konfiguracja. Oi idoakeniu i przejściu Quick Setup, który pewnie wgra też najnowsza wersje oprogramowania zajmiesz sie konfiguracją zaawansowaną i tam będą opcję VPN, czy łatwe sam ocenisz. Pamiętaj jesli zamówisz przez internet z odbiorem od kuriera czy np. Paczkomaty masz 14 dni, chyba, ze sprzedawca da więcej dni na zwrot tylko uważaj na obudowy bo są błyszczace i zbierają wszystko, a sprzedawcy sie w to wpatrują bardziej niż w co innego, jezeli myślisz o tym, że cos ci sie nie spodoba w konfiguracji i zechcesz oddaci myślec nad czyms innym :) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.01.2023 o 21:58, Arnold napisał:

Mikrotik nie ma łatwej konfiguracji tylko mega zaawansowaną więc po jakiego grzyba mu polecasz? Czytaj co chce.

Może ten grzyb ma napisane na stronie NordVPN jak przygotować mikrotika tak żeby gadał z ich serwerami.

Do tego moja wiara w ludzkość pozwala mi sądzić że skoro ktoś był na tyle ogarnięty żeby połapać się czego użyć aby ukryć to że pracuje z poza Polski to wpisując kilka fraz w google ogarnie jak zrobić żeby na jednym porcie LAN miał Internet przez VPN a na drugim nie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...