Skocz do zawartości

Monitor w laptopie


Recommended Posts

Dzień dobry posiadam laptopa acer AN515-57. Na stronie xkom/mediaexpert pisze że rozdzielczość matrycy wynosi 1920x1080 i odświeżanie 144 hz. Ale gdy weszłem w AIDA 64 i spojrzeniu na model matrycy zauważyłem że na tej stronie https://www.panelook.com/N156KME-GNA_Innolux_15.6_LCM_overview_46806.html pokazuje że ma rozdzielczość naprawdę 2560x1440 i max 165 hz więc niewiem czy to producent ukrył czy co?

Link to post
Share on other sites

Taki laptop moze wystepowac w roznych konfiguracjach, rozne procesory, rozne uklady graficzne, pamieci ale takze i monitory.

Na oficjalnej stronie producenta jest info: oraz szybkiemu wyświetlaczowi FHD/QHD.

Wychodzi na to ze acer produkuje te modele z roznymi matrycami

 

Edytowane przez Genghis Khan
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, mancix napisał:

Dzień dobry posiadam laptopa acer AN515-57. Na stronie xkom/mediaexpert pisze że rozdzielczość matrycy wynosi 1920x1080 i odświeżanie 144 hz. Ale gdy weszłem w AIDA 64 i spojrzeniu na model matrycy zauważyłem że na tej stronie https://www.panelook.com/N156KME-GNA_Innolux_15.6_LCM_overview_46806.html pokazuje że ma rozdzielczość naprawdę 2560x1440 i max 165 hz więc niewiem czy to producent ukrył czy co?

Jeżeli miałbyś matrycę 2560x1440 a wyświetlał obraz w rozdzielczości o jakiej piszesz (full HD) to by wyglądał koszmarnie ze względu na skalowanie , więc jest zapewne jak pisze Genghis Khan

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

ok, a co pokazuje windows w zakładce ustawienia ekranu/wyświetlacz, jakie są dostępne rozdzielczości plus opcje odświeżania po naciśnięciu niżej na "Zaawansowane ustawienia wyświetlania", Acer podaje na stronie 15,6/17 cali, 144/165 z informacją o odświeżaniu  "Dane techniczne zależą od modelu lub regionu. Wszystkie modele podlegają ograniczeniu dostępności", może w bios wpisane są na stałe informacje o matrycy 165Hz niezależnie od wersji,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...