Skocz do zawartości

Spotify, Tidal, Apple Music


Recommended Posts

Cześć :).

Jestem studentką 1 roku studiów magisterskich. W ramach zaliczenia przedmiotu na studiach przeprowadzam badania oceny jakości usług muzycznych serwisów streamingowych. Będę bardzo, BARDZO wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety.

 

Jeśli jesteś użytkownikiem platform takich jak Spotify, Apple Music, czy Tidal, to ankieta dla ciebie! Proszę zostaw swój ślad odpowiadając na pytania (czas: około 2-3 minut). Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wyniki będą użyte wyłącznie w celach naukowych. Proszę, wspomóż studenta w czasie egzaminów!  :D

 

Wszystkim uczestnikom ankiety bardzo dziękuję!!

 

https://forms.gle/kFmkShu2egxoXJHF6

 

 

Link to post
Share on other sites

Sprawa jest prosta. 

1. qobuz 2. dezzer 3. apple/amazon 4. cała reszta w tym Tidal ze stratnym MQA i na samym końcu spotify.

 

Edit: testowane na sprzęcie słuchawkowym za ponad 40tys.

Edytowane przez kaylo
Dodanie informacji
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, Skaza napisał:

Spotify naprawdę wypada tak słabo? A testował ktoś YouTube Music? Rozważałem to ze względu na bogatą bazę utworów...

 

Wszystko zależy od klasy sprzętu, im droższy sprzęt tym różnice są bardziej słyszalne.

Osobiście na sprzęcie stacjonarnym używam tylko qobuz. Poza domem DAP+słuchawki nauszne, używam qobuz i spotify(głównie na dużą bibliotekę).

Link to post
Share on other sites

Pozostanę jeszcze na Spotify... Plusem jest chyba największa biblioteka utworów, choć odnoszę wrażenie, że to jednak YT Music króluje pod tym względem. Obecnie korzystam bezprzewodowo ze słuchawek Audio-Technica ANC900BT. Posiadają jeszcze opcję przewodową, a wtedy podłączam je poprzez Audioquest Dragonfly Black 1.5. Alternatywnie posiadam jeszcze dokanałowe słuchawki Yamaha EPH-100, ale to trochę rzadziej.

^^

Link to post
Share on other sites

Co kto lubi, spoti/yt mają kiepską jakość - nie wiem jak teraz ale swego czasu to YT miało nawet gorzą od spoti, ale jak to kaylo ujął, zależy od tego czego się oczekuje.

 

W dniu 17.01.2023 o 18:13, BlackCoffe napisał:

nie umiesz znaleźć nawet odpowiedniego działu.

 

Czarna musiała ukąsić. :->

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Do słuchania bezprzewodowego to chyba bez większego znaczenia? Transmisja poprzez BT i tak stratnie kompresuje materiał, zatem w takim przypadku zacierają się różnice w jakości pomiędzy poszczególnymi platformami... Czy może działa to jakoś inaczej?

 

 

Edytowane przez Skaza
Zmiana na: bezprzewodowego
Link to post
Share on other sites
W dniu 17.01.2023 o 18:13, BlackCoffe napisał:

Widać, że studentka bo nie umiesz znaleźć nawet odpowiedniego działu.

Brutalna jesteś :D 

 

Amkieta taka typowo bezmyślna, a gdzie pytania o jakośc muzyki między platformami? 

 

Studetko uszy się myje porządnie bo potem mozg zarasta miodem przekrwionym i już nie słychać czy gra na perkusji czy na garczkach obrdzewiałych :D 

W dniu 20.01.2023 o 09:53, AudiAWX napisał:

Zawsze się powstrzymuje z tekstami w stronę dzisiejszych studentów, ale ogólnie to od 10 lat tragedia, co pokolenie to coraz mniejsza łączność z mózgiem. emoji1787.png

A kiedykolwiek była wsród studentów i studentek? Oni myslą genitaliami dopóki nie obudza się w litrowym nocniku pełnym moczy i z ręko ponad łokiec zanuzoną :P Co gorsza zdecydowana wiekszośc z roku na rok.

W dniu 17.01.2023 o 20:36, Skaza napisał:

Spotify naprawdę wypada tak słabo? A testował ktoś YouTube Music? Rozważałem to ze względu na bogatą bazę utworów...

 

Spotify i Youtube music to to samo dno jakosciowe jeśli chodiz o muzykę.

W dniu 20.01.2023 o 09:01, BlackCoffe napisał:

Za dużo przebywam ze studentami :P 

To juz wiem skąd parcie na szkło w off topic :P 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, lukasz272015 napisał:

Tidal, ze względuy na playlisty wideo jakość muzyki w hi fi plus  zmiata wszystkie inne platformy qbaz podobno czy coś takiego jest jeszcze i tam już pozamiatane ale nie testowałem.

To przetestuj Apple Music bezstratne, szczególnie utwory w 96/24 i 192/24 i porównaj z tym Tidal Hi-fi plus to podyskutujemy czy po zamiatane :) 

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.01.2023 o 13:57, Skaza napisał:

Transmisja poprzez BT i tak stratnie kompresuje materiał, zatem w takim przypadku zacierają się różnice w jakości pomiędzy poszczególnymi platformami... Czy może działa to jakoś inaczej?

Wszystko zależy od Kodeka jaki obsługują słuchawki i urządzenie źródłowe.  ACC, AptX, LDAC etc., dlatego jeśli chce się mieć mniejsze straty to najpierw trzeba rozpocząć od tego na czym to będzie słuchane i czy obsłuży dany kodek. Osobna para kaloszy czy dane słuchawki są na tyle dobre jakościowo że taki nisko-stratny kodek zrobi rzeczywiście różnicę.

Jak mam generalizować to powiem że do "daily" słuchawek BT taki AptX/AptX HD jest w zupełności wystarczający.

Gdybym chciał słuchać jakości pokroju Tidala Master przez BT to rozglądałbym się za czymś co obsłuży np. LDAC'a,

Wszystko wyżej (jeśli ktoś odczuwa różnicę) to imo tylko kabel na chwilę obecną, ale to się rozwija.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Wszystko wyżej (jeśli ktoś odczuwa różnicę) to imo tylko kabel na chwilę obecną, ale to się rozwija.

 

Zatem pozostaje czekać na bezstratną transmisję poprzez BT. A tymczasem kabelek robi swoje.

 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Skaza napisał:

 

Zatem pozostaje czekać na bezstratną transmisję poprzez BT. A tymczasem kabelek robi swoje.

 

Może nie przez BT. Może ktoś wpadnie na wykorzystanie Wi-Fi Direct do p[rzesyłu muzyki. Wtedy mogło by być bezstratnie :) lub inny sposób przez Wi-Fi. Wi-Fi mają dzisiaj 99% urządzeń.

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.01.2023 o 12:09, Arnold napisał:

To przetestuj Apple Music bezstratne, szczególnie utwory w 96/24 i 192/24 i porównaj z tym Tidal Hi-fi plus to podyskutujemy czy po zamiatane :) 

Podobno najleprze jest to ale ja tam mam tidala i mi starczy nie mam sprzętu za 10 tyśi do słuchania muzyki.

https://www.qobuz.com/gb-en/close/pl-pl

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, lukasz272015 napisał:

Podobno najleprze jest to ale ja tam mam tidala i mi starczy nie mam sprzętu za 10 tyśi do słuchania muzyki.

https://www.qobuz.com/gb-en/close/pl-pl

Qobuza nie było, nie ma i raczej nie będzie w Polsce bo byłby tylko dla bogatych  :P

 

Ja też nie mam sprzętu za 10 tysi. Tylko za około 4 tysie, ale różnice między Tidal Master, a Apple Music zwłaszcza w 9624 i 192/24 słyszę. Zreszta w sygnaturce widzisz jaki mam sprzet audio.

 

Nie każdy na sprzecie audio za 10 tysi usłyszy różnice. Grac będzie ładnie, ale nie każdemu musi grac aż tak ładnie, poza tym najwięcej robią kolumny. Co z wzmacniacza za 5 tysi skoro kolumny za tysiąc :)

 

Jakby Apple poszło w takie coś jak Tidal Connect, Qobuz Connect a nawet Spotify Connect to raz, że producenci sprzetu z tym by wiecej zarobili, a dwa, ze na pewno zagrało by jeszcze lepiej bp wszystkim zajął by się sprzet audio, a nie komputer, który dekoduje, a sprzet audio dostaje tylko sygnał, aczkolwiek to az tak chyba nie wpływa na jakość :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...