Skocz do zawartości

HP Officejet Pro 8100 -problem z drukowaniem zdjęć


Recommended Posts

Witam 

 

Mam drukarkę HP Officejet Pro 8100 i problem z drukowaniem zdjęć. Zaraz mnie ch*j strzeli. Drukarka drukuje normalnie dokumenty na zwykłym papierze, ale nie chce drukować zdjęć na papierze fotograficznym. Wciąga papier (A4) po czym go po prostu wypluwa bez drukowania, później chce wciągnąć następną kartkę  nie wiadomo po co itd.... Oczywiście mam w ustawieniach papier na A4. Wcześniej wszystko było OK i wydrukowałem na niej mnóstwo zdjęć. 

 

Dodatkowo procedura ustawienia głowić drukujących kończy się komunikatem o niepowodzeniu, mimo że strona testowa drukuje się bez problemu i wygląda dobrze. 

 

Usunięcie i zainstalowanie na nowo sterowników nic nie pomogło. 

 

Dokumenty na normalnym papierze zarówno czarno-białe jak i kolor drukują się bardzo dobrze. Help please!!!!

Link to post
Share on other sites

Moze banalne pytanie : gramatura papieru fotograficznego jest obslugiwana przez drukarke ?  

Drukujesz na tym samym papierze fotograficznym co przed wystapieniem problemow ?

 

Sprawdzales czy drukarka drukuje np. z jakiegos laptopa albo smartfona ?

Edytowane przez sebki1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. 

 

Próbowałem z różnym papierem fotograficznym i jest to samo. Próbowałem też z normalnym papierem, ale ustawiłem papier na fotograficzny i też to samo. 

Wcześniej drukowałem na tym samym papierze foto i nie było kłopotów. 

 

Niestety nie mam laptopa. Przyniosę jutro z pracy i sprawdzę. 

 

Zrozumiałym gdyby był jakiś problem i dostawałbym komunikat o tym problemie itd. Ale nie. Po prostu wciąga kartkę, po czym ją wypluwa niezadrukowaną, wciąga kolejną itd... Kompletnie tego nie rozumiem.  I to tylko przy ustawieniu papieru na foto. 

Tak jak napisałem wcześniej, printhead aligement kończy się komunikatem o błędzie mimo że strona testowa wygląda OK i nie wiem co z tym zrobić. 

Link to post
Share on other sites

To niekoniecznie musi byc problem z sama drukarka - moze Windows zainstalowal jakies aktualizacje i cos sie popsulo.

Ewentualnie jakis inny program cos namieszal w systemie.

Tak jak pisalem wczesniej nie dowiemy sie tego bez sprawdzenia innego urzadzenia.

A ze smartfona przez wifi nie daloby rady wydrukowac jakiegos zdjecia ?

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wieczorem spróbuję podłączyć laptopa z pracy i napiszę co i jak. 

 

Drukarka jest podłączona do kompa stacjonarnego przez kabel USB. Muszę sprawdzić jak ją podłączyć przez WiFi tak aby dało się drukować ze smartfona. Czy przy drukowaniu ze smartfona też mogę sobie wybrać rodzaj papieru itd., podobnie jak na kompie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...