Skocz do zawartości

Przenośny dysk HDD, brak reakcji komputera


Recommended Posts

Cześć,

 

jakiś czas temu zrobiłem sobie przenośny dysk ze starego hdd 2.5; podłączałem go jakieś 3 razy i wszystko było ok. Dzisiaj go podłączyłem, a komputer go nie widzi. Muszę na nowo inicjować dysk w ustawieniach i sformatować go, aby można było z niego korzystać. Oczywiście tego nie chcę bo stracę pliki, które na niego zgrałem (mam je na innym dysku więc w razie co mogę zrobić format w ostateczności). Na dysku włączyłem funkcje bitlocker. 
Prosiłbym o pomoc co zrobić w takim przypadku lub jak tego uniknąć w przyszłości. 
 

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj że próbując odzyskać dane, możesz pogorszyć stan HDD, lud nadpisać dane, co może uniemożliwić ich późniejsze odzyskanie. 
Nie bierzemy odpowiedzialności za dane.          

Jak zależy na danych, to ja bym go wyjął z obudowy USB, i podłączył bezpośrednio do PC po SATA.     
Co do odzyskiwania danych na zaszyfrowanym dysku, to się nie wypowiem, bo nigdy nie robiłem czegoś takiego. 
Zacząłbym od zrobienia obrazu całego HDD, o ile będzie taka możliwość.                

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wodego napisał:

Podłączasz pod USB z tyłu komputera?

 

Podłączałem z tyłu i przodu.

 

1 godzinę temu, kokosnh napisał:

Pamiętaj że próbując odzyskać dane, możesz pogorszyć stan HDD, lud nadpisać dane, co może uniemożliwić ich późniejsze odzyskanie. 
Nie bierzemy odpowiedzialności za dane.          

Jak zależy na danych, to ja bym go wyjął z obudowy USB, i podłączył bezpośrednio do PC po SATA.     
Co do odzyskiwania danych na zaszyfrowanym dysku, to się nie wypowiem, bo nigdy nie robiłem czegoś takiego. 
Zacząłbym od zrobienia obrazu całego HDD, o ile będzie taka możliwość.                

 

Nie chce z niego odzyskiwać danych (te same dane mam na innym dysku), tylko dowiedzieć się dlaczego komputer już tego dysku nie rozpoznaje/jak temu zapobiec. Tak jak pisałem zrobiłem z niego przenośny dysk hdd, co właściwie sprowadzało się tylko do wyczyszczenia go i podłączenia przejściówki sata usb. 

 

Jeśli rozwiązanie się nie znajdzie to mogę spróbować zgrać dane jeszcze raz i zobaczyć czy sytuacja się powtórzy.

Edytowane przez Faraday00
Link to post
Share on other sites

Zmieniłbym adapter...

 

Albo weź po prostu podłącz dysk bezpośrednio do komputera i zobacz czy zczyta.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...