Skocz do zawartości

mikro ściny w grach


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Wik-Mar,

Recommended Posts

Witam otóż jest problem który ciągnie się za mną od roku i nie mogę znaleźć przyczyny, chodzi o mikro zacięcia które trwają strasznie krótko prawie tyle co nic no ale coś jest na rzeczy bo to widzę czy inne osoby z otoczenia też to zauważają i to praktycznie w większości gier w tych lepiej zoptymalizowanych rzadziej i krócej w tych gorzej częściej i w czasie kiedy pojawia się to zjawisko licznik pokazuje 98fps (często ustawiam na 100hz żeby nic się nie pociło ale to robi na każdym możliwym odświeżaniu 60hz 58fps lag 100hz 98fps lag 144hz 142fps lag i tak co jakiś czas i wraca do normy na jakieś parę minut) nie ma znaczenia czy to gra offline online wyjątkami są jedynie BF1, BF5, CYBERPUNK ,METRO EXCODUS.

specyfikacja
CPU-RYZEN 5 3600
GPU-MSI GAMEING X RTX 2060 SUPER 

PŁYTA- MSI B450 TOMAHAWK MAX 

RAM-HYPER-X 16GB 2X8 3200MHZ CL16 PREDATOR 

ZASILACZ- SPC VERO M3 600W 80PLUS BRONZE

DYSK SSD SYSTEM CRUCIAL 120GB 2,5 SSD BX500

DYSK SSD SAMSUNG 1TB 2.5 SSD 870 EVO

DYSK HDD TOSHIBA P300 1TB 7200OBR

MONITOR AOC G24G2U IPS 144HZ 

WINDOWS 11

Sterowniki i bios najnowsze chyba że oprócz chipsetu,gpu,windows jest coś jeszcze, formatowany był, cofany do WIN 10,brak wirusów, zabawy pokroju wyłączane optymalizacji gier opcje grafiki w windowsie testowane, plany zasilania też sprawdzane,temperatury procesor max 60 grafika maks 70, zamiana kabli z DP na HDMI nic nie dała, freesync ON/OFF nic nie daje, blokowanie klatek w rivia tuner czy nvidia control panel tez nie pomaga, vsync fast sync adaptive w panelu NVIDIA nic nie pomaga, wszystkie 3 dyski mają spory luz, ram ustawiony na 3200mhz procek nie kręcony opcja game boost nic nie daje różnych rzeczy próbowałem może nie wszystkich ale wiele forów oczytałem i albo wątek został urwany albo nic nie pomogło albo pomogła jakaś opcja która mi nic nie pomagała.

chyba że nie tego szukałem żonglowanie podzespołami wolał bym żeby zeszło na 2 plan ( nie mam za bardzo jak tego dokonać )

 

najbardziej jest to odczuwalnie w grach które są w wersji beta tarkov,ready or not 
CSGO każdy tryb oprócz botów nawet jak ktoś się na mapę doczyta to jest lag i spadek fps albo z byle powodu bo tak, niskie detale nic nie dają 

the forest same łażenie po mapie ścina 

DL2 główne przy lataniu na paralotni i przy pierwszym uruchomieniu grane na 100hz fps jak spadał bo już komp nie wyrabiał freesync działał poprawnie nic nie zrywało jedynie przy jakimś momencie gdzie 100fps było utrzymywane i to sporym zapasem nagle pyk 98fps zacięcie mikrozacięcie 

rdr 2 60hz tu się to rzadko zdarza że się zrobi 58fps ścina, częściej jest tak że czasem jest odczuwalne jak 59fps się zrobi raz to czuć raz nie albo to już moje zboczenie albo

rzeczywisty problem. 

R6 raz na jakiś długi okres czasu albo wcale wersja vulkan nie pomaga 

 

przeniesienie na dysk SSD zmniejsza to zjawisko ale nie usuwa całkowicie jest to grywalne ale kuje w oko.

 

komp złożony w 2019 roku za 2 lata planuje zmianę może już z lepszą wiedzą z zakresu doboru komponentów i bez brania rekomendacji jupiterów bo na monitor się nabrałem że działa fajnie freesync na nvidii i fak faktem działa ale mruga sobie wesoło i jedyne co pomaga to w miare sztywne klatki które maksymalnie mogą latać o 4 żeby nic nie ,,puszczało oczka,, rozpisać się rozpisałem wiem ale no cóż roczna walka mam nadzieje że wszystko jest zrozumiałe i liczę na pomoc bo może jest jedna opcja gdzieś w biosie/windowsie gdziekolwiek która poprawi wszystko żeby było perfekcyjnie. :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Gry w wersjach alpha są niestabilne bo prace nad nimi nadal trwają. To bardzo wczesne buildy jeszcze przed twardymi ingerencjami w engine. Jeśli przerzuciłeś grę na szybki dysk Samsunga 870 EVO i ścinki nadal są to raczej obstawiał bym któryś z pozostałych podzespołów. Jakie masz chłodzenie procesora? Kiedy ostatni raz zmieniałeś pastę? Ryzeny lubią sobie dać spory undervolting jeśli temperatury są za wysokie...

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...