Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna do 400zł


Recommended Posts

Witam, czy możecie polecić mi jakąś dobrą klawiaturę mechaniczną i każdą inną oprócz membranowej, która jest w miarę cicha, ale dalej ma ten przyjemny dla uszu klik oraz podkładkę.  (Jeśli dobrze pamiętam to przełączniki cherry bardzo ładnie brzmią bo te kaihl nie za bardzo).

Obecnie mam mechanika od SPC Gear - GK650K Omnis Kailh Blue RGB.  Bardzo mi się podoba, jest moim zdaniem piękna + super podświetlenie RGB, ale jednak po roku użytkowania zaczęła boleć mnie głowa od tego hałasu a i dźwięk przy naciskaniu mi nie pasuje :(. Patrzyłem wersje RED i BROWN ale ich "klik" też mi nie pasuje.

 

Jeśli ktoś się na tym zna i ma chwilę czasu na znalezienie mi paru dość cichych klawiatur z przyjemnym dźwiękiem przy klikaniu klawiszy to bardzo proszę o odpowiedź.

Cena do 400zł.

Edytowane przez BlackAndWhite
Link to post
Share on other sites
  • BlackAndWhite zmienił tytuł na Klawiatura mechaniczna do 400zł

Cicha cichej nie równa, najlepiej odwiedzić kilka sklepów RTV i samemu poklikać. Sam mam teoretycznie ciche TTC Brown, ale jak porównam je do innych klawiatur, to wychodzi na to, że koło cichej klawiatury to Suora nawet nie stała.

 

Mnie osobiście totalnie zaskoczyła klawiatura Rog Strix Scope z przełącznikami ROG RX Red. Zakochałem się w tym dźwięku, a że notorycznie jest wystawiona w pobliskim ME, to za każdym razem jak jestem, to klikam sobie dla własnej przyjemności. Ciche, ale bardzo responsywne, chociaż ich mocowanie jest inne od standardowego "krzyżyka" więc trudno będzie np. o zmianę klawiszy.

Jakościowo i dźwiękowo podobno świetnie wychodzą Keychrony na Gateron G Pro Brown, ale wizualnie nie każdemu przypadną.

 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Bastazar napisał:

Cicha cichej nie równa, najlepiej odwiedzić kilka sklepów RTV i samemu poklikać. Sam mam teoretycznie ciche TTC Brown, ale jak porównam je do innych klawiatur, to wychodzi na to, że koło cichej klawiatury to Suora nawet nie stała.

 

Mnie osobiście totalnie zaskoczyła klawiatura Rog Strix Scope z przełącznikami ROG RX Red. Zakochałem się w tym dźwięku, a że notorycznie jest wystawiona w pobliskim ME, to za każdym razem jak jestem, to klikam sobie dla własnej przyjemności. Ciche, ale bardzo responsywne, chociaż ich mocowanie jest inne od standardowego "krzyżyka" więc trudno będzie np. o zmianę klawiszy.

Jakościowo i dźwiękowo podobno świetnie wychodzą Keychrony na Gateron G Pro Brown, ale wizualnie nie każdemu przypadną.

 

Ok, dziękuję.

 

Ta "Rog Strix Scope" z wyglądu nie podoba mi się. Po prostu brzydka. Kosztuje 699zł to mogli chociaż podkładkę dać :/

A co do "Keychron Gateron G Pro" - Miałem na oku trochę tańszą z czerwonymi przełącznikami. Oglądałem zagraniczne recenzje i chwalili ją i szczerze powiem, że zdecydowanie bardziej z wyglądu podoba mi się ta od KeyChron niż Rog Strix Scope.

 

Oglądałem właśnie test dźwięku przełączników od gateron. Przyjemny dla ucha klik miały czerwone, białe i czarne.

Zależy mi na jakiejkolwiek podkładce a jak na cenę ponad 600zł to naprawdę mogliby coś dorzucić.

Link to post
Share on other sites

Dlatego piszę, że kwestia gustu. Strix gdzieś widziałem za około 450zł w promocji, dlatego wspomniałem ten model, bo słyszałem na żywo.

Dźwięku z YT też nie ma co porównywać, nijak ma się do realnego brzmienia przełączników.

 

Inna sprawa, że jak znajdziesz odpowiedni model przycisków, to później można szukać ich w innych modelach u innych producentów. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...