Skocz do zawartości

Adaptery Bluetooth do PC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tiamina,

Recommended Posts

  • Tiamina zmienił tytuł na Adaptery Bluetooth do PC
4 minuty temu, Tiamina napisał:

Udajesz czy faktycznie nie wiesz o co chodzi ?

Nic nie udaje. Po prostu nie lubie niechlujstwa na forum, a jak kluje nawet takie cos w oczy to klika sie Wstecz, napisze kulturalniej :)

 

14 minut temu, Tiamina napisał:

Jak w temacie,który polecacie bez opóźnień,zakłóceń itp anomalii do głośnika JBL.

Nie istnieje Bluetooth, oraz dźwięk przesyłany przez niego bez zakłóceń idealny. To tylko po kablu, ewentualnie taki profesjonalny jak na koncertach, ale to raczej inna para kaloszy cenowo.

 

Bluetooth i przesyłanie nim dźwięku to najgorszy z możliwych pomysłów w domu. Owszem z telefonu cięzko inaczej, ale nie oczekuj cudów bo nie ma. To bardziej marketing i kasa niż cos na co warto wydać nawet 100 zł. Tylko ostatecznośc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co napisałem źle ale mniejsza z tym.

 

Powiedzmy,takie coś chcę podłączyć pod PC i bezprzewodowo głośnik Adapter ASUS USB-BT400 4.0 + głośnik Bluetooth.

Jedni piszą że jest ok drudzy o zakłóceniach to jak w końcu jest.

 

Adapter ASUS USB-BT400 4.0

 

 

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites

Już nie mam ochoty z tobą dyskutować,dzięki za taką pomoc.

 

O to mi chodzi ! :

 

 

 

 

Nie wiem kogo udajesz i chcesz się bawić w zagadnienia,zamiast konkretnie odpowiedzieć.

 

Temat można zamknąć,bym znalazł wcześniej materiał bym nie zakładał tematu.A kolegę zostawiam z tematem Co to jest Bluetooth i jak działa?  Jak widać po materiale,można a ten mi tu o koncertach,profesjonalizmie o złych pomysłach :mlotek:

 

 

 

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites

Glosnik JBL GO 3 obluguje Bluetooth w wersji 5,1 takze szukaj takiego adaptera BT z wersja 5.0+ 

Wersje standardu i przepustowość[edytuj | edytuj kod]

  • Bluetooth 1.0 – 22 kb/s
  • Bluetooth 1.1 – 124 kb/s
  • Bluetooth 1.2 – 328 kb/s
  • Bluetooth 2.0 + EDR – wprowadzenie Enhanced Data Rate zwiększyło transfer teoretyczny do 2,1 Mb/s (około 3 Mb/s wliczając narzut protokołu)
  • Bluetooth 2.1 + EDR – uproszczenie i ujednolicenie procesu parowania urządzeń BT, wsparcie dla przyszłych implementacji NFC, zmniejszenie zużycia energii[4]
  • Bluetooth 3.0 + HS (High Speed) – 24 Mb/s (3 MB/s)
  • Bluetooth 3.1 + HS (High Speed) – 40 Mb/s (5 MB/s)
  • Bluetooth 4.0 + LE (Low Energy) – 1 Mb/s[5] znacząco ograniczono pobór energii (np. praca czujnika temperatury, przez wiele miesięcy na baterii pastylkowej), kosztem obniżonego transferu oraz zwiększono realny zasięg działania do 100 m
  • Bluetooth 4.1 – standard opracowany do zastosowania w tzw. „internecie rzeczy” (urządzenia typu „wearables”), umożliwiający bezpośrednią łączność przedmiotów z internetem[6]
  • Bluetooth 4.2 – w stosunku do poprzednich wersji: szybszy transfer, wyższy poziom bezpieczeństwa, nawiązanie łączności z przedmiotami – łatwiejsze[7][8]
  • Bluetooth 5.0 – ujednolicenie wersji, szybszy transfer – 2 Mb/s dla urządzeń typu „wearables” i 50 Mb/s do normalnych, realny zasięg działania do 140 m[9]
  • Bluetooth 5.2 - dodaje funkcje połączenia 2 urządzeń jednocześnie

 

 

  • Bluetooth 5.1 – zaprezentowana na początku stycznia 2019 r. wersja wprowadza możliwość określenia kierunku nadawania/odbierania sygnału (opcja lokalizacji urządzeń) z dokładnością do 1 cm.
Edytowane przez Genghis Khan
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Problem w tym,że np taki Orico Adapter Bluetooth 5.0 albo Baseus który też ma Bluetooth V5.0 i piszą o zakłóceniach.Chciałbym aby ktoś zaproponował co ma już sprawdzonego w tym przypadku połączenia.Żeby nie było problemów takich jak :

-opóźnienia w czasie oglądania filmów

-przerywanie sygnału itp anomalii.
 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Tiamina napisał:

Powiedzmy,takie coś chcę podłączyć pod PC

Ja bym się nie spodziewał po czymś takim jakości, braku opóźnień itp.

 

Dopiero co kupiłem sobie takie coś (cena była niższa). Łączysz z komputerem choćby optycznie, masz wybór ustawień. Nie mogę napisać jak się sprawdza, bo to na prezent i podłączę dopiero pod koniec miesiąca. Nie sądzę, żeby jakiś malutki pendrive na USB zbliżał się parametrami do tego urządzenia. A wybrałem to urządzenie, bo w jakimś rankingu je polecali. Jest to starsza wersja, bo są już co najmniej dwie nowsze.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Zależy jakie kodeki obsługuje Twój głośnik, wtedy  należy dobrać do niego nadajnik BT obsługujący dany format. Strata po BT i tak będzie, chociaż używałbyś LDAC. Najniższe opóźnienia to aptX LL. Jeśli mimo wszystko, chcesz słuchać z mp3. to nie wydawałbym za dużo kasy na rzeczy niepotrzebne.

Edytowane przez mistela222
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dla tych co chcą,jak ja podłączyć sobie głośnik bezprzewodowy do komputera nie zagradzając przy tym miejsca większymi zestawami.

Ja postanowiłem podłączyć JBL GO 3 do PC - małe zgrabne,nie zajmuje miejsca.Jestem pod wrażeniem brzemienia z głośnika,obawiałem się,że adapter popsuje go mocno.

 

Dzięki:

Adapter Bluetooth 5.0 Rebel NanoStick

-podpinamy bez problemu z komputerem,bez sterowników.

Wbrew temu co pisał na początku użytkownik Arnold,jakość z głośnika jest dobra,nic nie trzeszczy,nie szumi,nie przerywa dźwięku i ładnie synchronizuje się z dialogiem w filmach.

Adapter działa dobrze z głośnikami,słuchawkami i telefonem - tylko należy pamiętać,żeby korzystać z jednym sparowanym urządzeniem,jeśli mamy sparowane ze sobą dwa urządzenia to powoduje zakłócenia w postaci przerywaniu sygnału bądź zawieszeniu się adaptera.Podejrzewam,że większość podobnych urządzeń będzie miała z tym problem,wynika to z ich słabego transferu więc nie warto przepłacać za podobną specyfikację.

Zasięg transmisji to rzecz jasna,zależna od przeszkód po drodze.Nie ma problemów z wolną przestrzenią,jednego pokoju.

Koszt adaptera 25zł

 

 

W dniu 12.01.2023 o 11:13, Arnold napisał:

Nie istnieje Bluetooth, oraz dźwięk przesyłany przez niego bez zakłóceń idealny. To tylko po kablu, ewentualnie taki profesjonalny jak na koncertach, ale to raczej inna para kaloszy cenowo.

Pomyliłeś się jednak.

 

W dniu 12.01.2023 o 11:13, Arnold napisał:

Bluetooth i przesyłanie nim dźwięku to najgorszy z możliwych pomysłów w domu. Owszem z telefonu cięzko inaczej, ale nie oczekuj cudów bo nie ma. To bardziej marketing i kasa niż cos na co warto wydać nawet 100 zł. Tylko ostatecznośc.

Znowu się pomyliłeś.

 

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...