Skocz do zawartości

Wybór z dwóch klawiatur 160 do 350zł


ciężki wybór  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Genesis Thor czy SPC Gear GK650K

    • Genesis Thor
      0
    • SPC Gear GK650K
      4

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 16.01.2023 o 13:30

Recommended Posts

Pacjenci to Genesis Thor 401 RGB Kailh Brown aktualnie do wyrwania za około 160 zł lub SPC Gear GK650K za około 253 zł. Różnica około 100 zł a kosztowały i czasem kosztują około 350 zł. Coś tanieją i zdaje się, że być może znikają i zostaną zastąpione nowymi modelami przynajmniej Genesis a SPC zamienia się w Endorfy i tu tylko zmienili nazwę.

Aktualna klawiatura do wymiany to membranowa Natec Genesis RX66 zakupiona w 2014 r wiec ma ponad osiem lat i na moje potrzeby wystarczała. Można powiedzieć, że mógłbym ją kupić ponownie. Parę razy była deko zalana. Powód wymiany. Padł prawy Shift a był słabiej eksploatowany od lewego.

Trochę historii. Na początku szybko zeszło trochę farby z kilku klawiszy a na pozostałych zrobiło się bardziej gładko i na tym koniec procesu docierania i gwałtownego zużycia. Klawiatura używana do typowych zadań zwykłego użyszkodnika czyli deko pisania i granie bez katowania. Więc w większym użyciu był WSAD, strzałki, Ctrl, Shift, Alt taki standard. Podkładka pod na nadgarstki zintegrowana, szczątkowa niczym kość ogonowa ale dobrze, że była bo jednak pomaga a nowi kandydaci mają większe ale łatwo demontowalne i dobrze bo mam małe biurko więc założę kiedy chcę. Klawa deko się ugina przy użyciu kombinacji dwóch klawiszy ale nic strasznego. Stabilność na biurku dobra. Nie jest jak przyspawana ale też nie ślizga się jak na lodzie. Nóżki nie były podgumowane. Może i lepiej bo ułatwiało to przesuwanie klawiatury ale mimo to nóżki czasem się wtedy złożyły (jedna lub dwie) bo nie mają blokady. Mogę ją więc łatwo przesunąć gdy chcę. Podświetlenie mi wystarczało, łatwy dostęp do kalkulatora i wyciszenia dźwięku (mute). Jedynie co potwierdzali inni użytkownicy to łatwo w niej o literówki podczas pisania z nieznanych powodów. Chodzi o gubienie liter lub trafienie w inny klawisz. Przewód w oplocie dwa metry (aż za dużo). Idealnie giętki po prostu świetny. Te nowe raptem 1,6 m ale dla mnie wystarczy. Używam w niej podświetlenia czerwonego bez jakichś zbędnych efektów.

Obydwie nowe klawiatury też są pełnowymiarowe i takiej potrzebuję. Pomijając cenę i brak możliwości pomacania ich realnie to potrzebuję opinii realnych użytkowników lub osób które choć pomacały je w sklepie. Dane z sieci można w większości o kant du*y a niektóre opinie jak i praktycznie wszystkie recenzje wołają o pomstę do nieba. Gdy kupowałem obecną klawiaturę nie miałem problemu z wyborem jak teraz.

Jak widać wielkich wymagań estetycznych czy technicznych nie mam. Podświetlenie będzie jednokolorowe. W Genesis mam obawy pod kątem rozstawu klawiszy oraz zbędnej poświaty spod nich jak i sposobu wyprofilowania klawiszy w najniższym rzędzie. Tu bardziej skłaniam się do SPC. Genesis być może ma ponoć kiepskiej jakości gumki pod składanymi nóżkami. W SPC z kolei są dwa rodzaje nóżek ale może być gorzej z trwałością nakładek klawiszy oraz jakością (działaniem) rolki głośności. Prawdopodobnie SPC ma gorzej wyprofilowaną podkładkę i bardziej się ugina. Ta w Genesis wizualnie bardziej mi się podoba i prawdopodobnie będzie się mniej brudzić. Sama klawa przy dolnej krawędzi na środku też. Genesis ma wyciszenie dźwięku w kółku które wystarczy nacisnąć a w SPC trzeba się sporo okręcić rolką lub użyć kombinacji klawiszy. Szkoda, że nie zrobili klikanej rolki jak w myszkach. Mi właśnie bardziej zależy na szybkim całkowitym wyłączeniu dźwięku niż płynnej kontroli głośności. 

Nowa klawiatura ma dobrze leżeć pod rękami do zwykłego pisania i amatorskiego grania. Wiadomo, nowa klawa to trzeba będzie się trochę przyzwyczaić. Czytelnie podświetlać znaki a nie walić podświetleniem i efektami po oczach. Zapewnić jakąś sensowną trwałość oraz funkcjonalność w tym wspomniane szybkie wyciszenie dźwięku, dostęp np. do kalkulatora, umożliwiać zmiany położenia na biurku. Nie mam ochoty na dopłacanie i kupowanie innych nakładek na klawisze. Kabel odpinany czy jego prowadzenie bez znaczenia.    

Edytowane przez grzegorz75
Link to post
Share on other sites

SPC moim subiektywnym zdaniem ładniejsza, ma podświetlenie RGB (Genesis świeci tylko na zielono z tego co pisze x-kom), ma rolkę do regulacji głośności.

Jedyny minus to zintegrowana podpórka pod nadgarstki i zarazem rozmiar - Thor jest bardziej kompaktowy. Dodatkowo w GK650K możesz wybrać switche, Thor (ponownie w x-kom) ma tylko niebieskie.

 

Jeśli nie przeszkadza ci rozmiar (a jeśli zaproponowałeś jako opcję tę klawiaturę) to brałbym SPC.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

GK650K Omnis Kailh Brown RGB Pudding Edition
albo
GK630K Tournament Kailh Brown RGB Pudding Edition

 

Nakładki się nie zdzierają jak co nie którzy w sieci piszą,chyba że jedzą frytki i pykają tłustymi łapami itp surowcami.

Rolke lepiej zastąpić skrótami klawiaturowymi przypisując im kolory.

Podpórki plastikowe w tej itp klawiaturach to pic na wode,tylko miejsce zajmuje.

Więc,jak ci nie zależy na numerycznych przyciskach to weź sobie 630K - jest zgrabniejsza.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.01.2023 o 19:26, Piechutus napisał:

SPC moim subiektywnym zdaniem ładniejsza, ma podświetlenie RGB (Genesis świeci tylko na zielono z tego co pisze x-kom), ma rolkę do regulacji głośności.

Jedyny minus to zintegrowana podpórka pod nadgarstki i zarazem rozmiar - Thor jest bardziej kompaktowy. Dodatkowo w GK650K możesz wybrać switche, Thor (ponownie w x-kom) ma tylko niebieskie.

 

Jeśli nie przeszkadza ci rozmiar (a jeśli zaproponowałeś jako opcję tę klawiaturę) to brałbym SPC.

Dzięki.

Mi subiektywnie deko bardziej wizualnie podoba się Genesis oprócz kształtu nakładek klawiszy i dziwnych odstępów pomiędzy nimi. Na szybko (odpisując) nie mogę się doszukać o tym zielonym na X-com. Byłem przekonany, że każda z nich może mieć ustawiony dowolny kolor. Cóż ponownie przejrzę YT i opisy na stronach. Rolka czy kółko bez znaczenia. W Genesis wcisnę kółko i mam pełne wyciszenie a w SPC trzeba będzie załatwić to kombinacją klawiszy co da się przeżyć. Kupowałem w różnych sklepach w tym X-com ale teraz cenowo najlepiej wypadają te klawy w Euro które o podświetleniu nie pisze wiele. Sklepy nie zawsze mają na stanie i nie wyświetlają wszystkich rodzajów.

Switche można wybrać w każdej. Zmienia się tylko nazwa. W SPC podają kolor (typ) a Genesis zmienia numer 380, 400, 401.

Rozmiar styknie w obydwu przypadkach.

 

Edycja: 15.01.2023 - SPC też ma odpinaną podpórkę na magnesach.

 

W dniu 12.01.2023 o 10:52, Tiamina napisał:

GK650K Omnis Kailh Brown RGB Pudding Edition
albo
GK630K Tournament Kailh Brown RGB Pudding Edition

 

Nakładki się nie zdzierają jak co nie którzy w sieci piszą,chyba że jedzą frytki i pykają tłustymi łapami itp surowcami.

Rolke lepiej zastąpić skrótami klawiaturowymi przypisując im kolory.

Podpórki plastikowe w tej itp klawiaturach to pic na wode,tylko miejsce zajmuje.

Więc,jak ci nie zależy na numerycznych przyciskach to weź sobie 630K - jest zgrabniejsza.

 

Też dzięki za odzew. Puddingi nie podobają mi się. Z zdzieraniem klawiszy wiadomo jest różnie.

Co do rolki to z mojej strony odwrotnie ale do przeżycia. Aktualnie pełne wyciszenie załatwiam klawiszem.

Tych podpórek nie miałem w rękach ale w mojej obecnej RX66 nawet taka sporo pomagała a te są większe. Miałem też dokupioną osobną ale to się nie sprawdzało w moim przypadku. Musze mieć możliwość przestawiania całości za jednym razem. Rozmiar biurka i specyfika użytkowania.

Na numerycznych mi zależy. Wiem, że można dokupić osobny blok ale u mnie się to nie sprawdzi.

Edytowane przez grzegorz75
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...