Skocz do zawartości

Monitor 34"+ IPS / OLED do pracy i gier [6500 zł]


Recommended Posts

Cześć,

Obecnie mam kartę RTX 2060 Super, w przyszłości upgrade.
Szukam monitora do gier i pracy.
Must have: 34 cale lub więcej, ponad 60Hz, IPS lub OLED, z zakrzywieniem, niezawodny (ma być na długie lata bez problemów)
Should have: USB-C z ładowaniem laptopa (Thunderbolt)
Could have: jakiekolwiek głośniki

Co polecacie? 
Warto iść w G-SYNC czy AMD Free Sync? Co jest bardziej przyszłościowe? Kartę zawsze mogę zmienić i pewnie zmienię ją kilka razy za czasu nowego monitora. 
Do tej pory Nvidia wydawała się być długo na podium i dopiero teraz może nastąpić detronizacja - pytanie czy na długo...

Kilku kandydatów, których znalazłem:
- Samsung Odyssey G8 34 - 6500 zł (faworyt, QD-OLED)

- Dell ALIENWARE 34 AW3423DWF - 5600 zł (faworyt, nowszy i tańszy niż poniższy, podobny model, ale bez G-SYNC)

DELL AW3821DW Alienware 37.5 WQHD+ IPS Lunar Light 3YAES 3YPPG - 6000 zł  (#3 miejsce)

Acer Predator X34GS 34 - 4600 zł  (nie jestem pewien co do tej marki...)

LG UltraWide 38WN95C-W - 5600 zł (wiele produktów LG wydaje się mieć średnie opinie co do jakości wykonania / trwałości, ale niekoniecznie ten model)

LG 34GP950G-B - 4000 zł (było trochę narzekań na wady produkcyjne w recenzjach obcojęzycznych, wiec to najmniej pewna opcja)

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

Jeśli mnie pamięć nie myli to karty że stwjny geforce obsłużą free sync i odwrotnie, ale trzeba zgłębić temat. Jeśli do grania i pracy ja osobiście wolał bym ipsa, przynajmniej nic mi się nie wypali. Co do Acer Predator to mam węższego brata XB323QKNVbmiiphuzx i złego słowa powiedzieć nie mogę o tym monitorze tylko to że jasność mogła by być o 100 nitów większą, bo w trybie SD to max 350 a w trybie hdr to 400.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Jacgues napisał:

Ciekawa sugestia, ale do pracy raczej się nie nada (zmiany jasności na białym tle z polem tekstowym) czy brak jakiejkolwiek regulacji wysokości. 

Jak ustawisz relatywnie niską jasność ogólną to takie zmiany będą praktycznie niezauważalne.

Co do wysokości to możesz zastosować podstawkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...