Skocz do zawartości

Komputer sie zawiesza/freezuje.


Recommended Posts

Cześć, mam następujący problem moja stara karta graficzna niestety padła i kupiłem sobie na czas oczekiwania na nowe 40, starą grafikę od AMD, mam następujący problem komputer się zawiesza/frezuje ekran podczas niektóry aktywność. Na przykład, jak oglądam filmiki na YouTube komputer się zawiesza, podczas grania w metina komputer się zawiesza, lecz, jak oglądam filmiki na fmovies, czy gram w fife 23 nic się nie dzieje i mogę grać/oglądać godzinami bez zawieszenia się komputera.

 

Podzespoły:

CPU: Intel Core i9-9900K

Płyta: ASUS PRIME Z390-P, S-1151

GPU: RX 570 msi armour 8GB

Ram: HyperX Fury DDR4 3200MHz 16GB

Zasilacz: Corsair CX750M

 

Już próbowałem reinstalacji sterowników DDU, rozebrałem cały komputer i kartę graficzną wymieniona pasta termiczna na karcie orzą procesorze. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyna albo jak z tym sobie poradzić może ktoś z was będzie wiedział coś więcej na ten temat.

Edytowane przez reko
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, sebki1 napisał:

Sprawdzales w podgladzie zdarzen w Windowsie jakie masz kody bledow podczas tych freezow ?

Probowales podlaczyc monitor do zintegrowanej grafiki w procesorze ?

Gdzie kupiles karte ? Masz mozliwosc zwrotu ?

 

1. Te błendy pojawaja sie przed kazdym freezie:

https://gyazo.com/75fd49ebc29ab07423518df4bd7d54f4

https://gyazo.com/c688295c3ac516eb497461ec175a1fdc

https://gyazo.com/bcd1cf7889ebafe223086170dac05bf7

https://gyazo.com/6beae319c80f5a0d041863e2b6a35575

2.Tak

3.Nie, myślałem, że to problem karty graficznej, ale czemu w inne gry mogę grać normalnie, steep, fifa 23, cs czy val orant działają normalnie, freez występuje tylko podczas grania w metina albo oglądania YouTube'a. Inne platformy do oglądania działają normalnie.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, sebki1 napisał:

Bledy "kernel power 41" to problem z zasilaniem - tu moze byc winne praktycznie wszystko.

Na zintegrowanej grafice dalej wystepuja te freezy np. podczas ogladanie youtube ?

Problem z zasilaniem wydaje mi się, że występuje poprzez to, że jedyna opcja wyłączania komputera jest przycisk na zasilaczu, komputer nie reaguje na inne metody wyłączenia przy freezie. Na zintegrowanej fakt nie mam tego problemu.

Link to post
Share on other sites

Skoro na zintegrowanej grafice nie wystepuja zadne problemy to raczej problem z karta - tak jak pisze kolega wyzej zeby byc pewnym w 100% to trzeba by sprawdzic sama karte w innym komputerze.Oczywiscie dodatkowe zasilanie do karty podpiete ?

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, sebki1 napisał:

Skoro na zintegrowanej grafice nie wystepuja zadne problemy to raczej problem z karta - tak jak pisze kolega wyzej zeby byc pewnym w 100% to trzeba by sprawdzic sama karte w innym komputerze.Oczywiscie dodatkowe zasilanie do karty podpiete ?

Tak, postaram sie ze znajmomy zgadac i sprawdze. Blad wyglada jjak na karte graficzna generalnie ale zbija to z tropu bu bardziej wymagajace gry dzialaja a te mniej nie.

Link to post
Share on other sites

Błędy "kernel power 41" są odnotowane przy nieczystym zamknięciu systemu o czym mówi błąd EventLog. Jaka karta była poprzednio w PC? Uruchom sprzęt na karcie zintegrowanej następnie przeprowadź za pomocą DDU czyszczenie systemu ze wszystkich sterowników grafiki (obecnej karty graficznej i ewentualnie poprzedniej) bez sterowników Intel.

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, lonialomax napisał:

Błędy "kernel power 41" są odnotowane przy nieczystym zamknięciu systemu o czym mówi błąd EventLog. Jaka karta była poprzednio w PC? Uruchom sprzęt na karcie zintegrowanej następnie przeprowadź za pomocą DDU czyszczenie systemu ze wszystkich sterowników grafiki (obecnej karty graficznej i ewentualnie poprzedniej) bez sterowników Intel.

Poprzednia karta graficzna byla rtx 2080 super.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Wik-Mar napisał:

Najbezpieczniej weź kartę lub cały komputer i do serwisu niech ci sprawdzą

Jak bym chcial bezpiecznie to bym sie na forum nie pytal ;p

update, znalazlem obejscie na problem wystarczy ze fifa jest odpalona w tle i moge grac w metina oraz moge ogladac youtube bez freezow, moze ta informacja da jakis pomysl na rozwiazanie tego problemu. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...