Skocz do zawartości

Seasonic 750W do 4070Ti i 13700KF


Recommended Posts

Witam. Po 11 latach jestem w trakcie upgrade sprzętu. 
Zdecydowałem się na 13700KF i 4070TI.
Do tego 2x16GB KINGSTON Fury Beast 32GB 5200MHz, KINGSTON KC3000 1TB SSD oraz planuję przełożyć z obecnego zestawu
SSD: MX500 2TB, jakiś 256gb goodrama,
HDD: WD5000AAKX
W obudowie mam łącznie 6 wentylatorów - 2 od noctua nh-d15 i 4 pure wings 120mm

W 2021 roku kupiłem nowy zasilacz (poprzedni OCZ padł po 10latach) o mocy 750W - Seasonic FOCUS PLUS PLATINUM 750W.


Jeśli chodzi o użytkowanie zestawu to komputer chodzi ponad 8h dziennie. 8h pracuje - programowanie, budowanie projektów - głównie obciążony procesor.
Jeśli chodzi o gry to zamierzam grać głównie w Fifę w 4K - od czasu do czasu kilkugodzinne sesje. Co do innych gier to raczej sporadycznie.

Czy powinienem kupić mocniejszy zasilacz? Trochę szkoda mi obecnego zważając, że jest stosunkowo nowy.
Z tego co się rozglądałem zainteresował mnie Thermaltake Toughpower GF3 1000W PCIe 5.0 80 Plus Gold z tym, że obecnie ciężko z jego dostępnością no i to jest kolejne 1100zł.

Mam pewne wątpliwości czy mój obecny zasilacz da radę pociągnąć ten zestaw czy muszę kupić mocniejszy?
Jeśli powiecie że ten nie da rady to czy mógłbym złożyć (tymczasowo) ten zestaw na obecnym i przez parę tygodni go nie katować - aż to momentu zakupu Thermaltake?

Nvidia w specyfikacji podaję sugerowaną moc zasilacza na 700W, z tym, że sugestia jest podana w konfiguracji z Ryzen 9 5900X, a 13700KF ma 30W większe TDP.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, AudiAWX napisał:

A ja wam radzę dodawać 50% mocy do tych dzisiejszych pseudo zasilaczy na chińskich nie trzymających parametrów kondensatorach bo się niemiło zdziwicie przy pełnym wykorzystaniu mocy. emoji1787.png

Spoko ale w tym przypadku nie ma takiej potrzeby.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 8.01.2023 o 16:52, AudiAWX napisał:

A ja wam radzę dodawać 50% mocy do tych dzisiejszych pseudo zasilaczy na chińskich nie trzymających parametrów kondensatorach bo się niemiło zdziwicie przy pełnym wykorzystaniu mocy. emoji1787.png

Jak bubel bierzesz to twoja rada ma sens ale w przypadku modelu podanego w temacie twoja rada jest o kant ... potłuc. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

10 godzin temu, AudiAWX napisał:

Jak chcesz mieć ciszę to... Wzajemnie.

 

W dniu 8.01.2023 o 16:52, AudiAWX napisał:

A ja wam radzę dodawać 50% mocy do tych dzisiejszych pseudo zasilaczy na chińskich nie trzymających parametrów kondensatorach bo się niemiło zdziwicie przy pełnym wykorzystaniu mocy. emoji1787.png

Będzie mieć ciszę z 750w z Seasonic FOCUS PLUS PLATINUM 750. To żadna chińszczyzna

https://www.tomshardware.com/reviews/seasonic-focus-plus-platinum-750-psu,5556.html

 

Jak się wypowiadasz to zbadaj temat wcześniej.

W programowaniu karta będzie brać maks 50w, w grach karta maks po OC 365w, więc zapas mocy też jest

tdp-adjustment-limit.png

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...