Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, szukam komputera do gier, posiadam jakiś monitor acer 22 cale 144hz, nie pamiętam dokładnie modelu. ( lecz za za rok może dwa kupię coś większego, z lepszą matrycą IPS a nie TN ) Budżet to 5500- 6000zł MAX bez Windowsa.

Wymagania:

-Nie będę się bawił w OC.

-Nie zależy mi na świecidełkach tylko na w miarę mocnym sprzęcie

-mogę w przyszłości upgrade'ować ale chciałbym żeby ten pc poradził sobie w grach na najbliższe 5 lat chociaż.

-nie gram w gry typu CS:GO, bardziej rpg, strzelanki jak np BF,COD,wyścigówki itp.

-napędu CD nie musi być.

-chciałbym dyski ssd pod M2 bo podobno są lepsze niż sata, jeden jakiś 128gb na samego Windowsa, drugi 1 TB chociaż na gry (najlepiej 2TB). Bo podobno tak trzeba.

-karta graficzna kłaniam się tylko ku NVIDIA.

Kiedy zamierzam kupować? Jak tylko dostanę odpowiedź, raczej złożę zamówienie sobota/niedziela.

a i nie wiem czy w koszyku też się powinna znaleźć usługa o nazwie "BIOS płyty głównej-aktualizacja" za 59zł? nie wiem co to jest i czy to potrzebne.

Edytowane przez mafiu1111
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja BIOS-u (ang. Basic Input/Output System) to proces polegający na zainstalowaniu nowej wersji oprogramowania używanego przez BIOS w komputerze. BIOS to specjalny program, który jest uruchamiany przez komputer zaraz po jego włączeniu. Pełni on ważną rolę w inicjalizacji sprzętu i umożliwia komputerowi komunikację z systemem operacyjnym oraz innymi programami.

Aktualizacja BIOS-u może być konieczna, jeśli producent BIOS-u opublikował nową wersję oprogramowania, która może poprawić działanie komputera lub dodać nowe funkcje. Aktualizacja BIOS-u może również być wymagana, jeśli chcesz zainstalować nowy system operacyjny lub użyć nowego sprzętu, który wymaga nowszej wersji BIOS-u.

Proces aktualizacji BIOS-u jest dość skomplikowany i wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Należy zachować ostrożność podczas aktualizacji, ponieważ błędy podczas tego procesu mogą spowodować uszkodzenie komputera lub uniemożliwić jego działanie. Dlatego zaleca się aktualizować BIOS tylko wtedy, gdy jest to konieczne i korzystać z oficjalnych instrukcji producenta BIOS-u.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...