Skocz do zawartości

Słuchawki z mikrofonem Xbox/PC (bezprzewodowe)


Recommended Posts

Cześć,

Rozglądam się za jakimiś słuchawkami , mikrofonem (odpinany lub nie) lub samym mikrofonem (ale to chyba nie zadziała z konsolą) do Xboxa One / PC (w przyszłości może nowszy Xbox). Z pewnością bezprzewodowych. Znalazłeś niby oficjalne (model TLL-00002):
https://www.xbox.com/pl-PL/accessories/headsets/xbox-wireless-headset

Ktoś ma, może się wypowiedzieć czy warto? Na coś zwracać uwagę? Są już tylko takie (żebym nie kupił jakiegoś starego modelu). Działają ok jak z mikrofonem, da się dogadać? Czasem mam sesje na teamsach czy Skype i fajnie jakby były takie wielozadaniowe.

Ewentualnie działają też na kablu jakby bateria zdechła? A moze ktoś z Was nosi okulary i posiada te słuchawki, bo wiem, że niektóre uciskają przy noszeniu okularów. 

Może ktoś powie ile trzymają, jak działa niby to sterowanie "pokrętłami", czy zrywa dźwięk, czy nie. Będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Posiadam i polecam. Wszystkie elementy chodzą bardzo gładko i delikatnie (pokrętła, regulacja wielkości, mikrofon). Jakość dźwięku w obie strony jest bardzo wysoka (w grach i przy muzyce to niebo a ziemia w porównaniu z innymi słuchawkami które miałem, a w czasie rozmów zdarzyło mi się że rozmówca się pytał o to jaki mam mikrofon, bo był zachwycony jakością).

 

Mam okulary z grubą, plastikową oprawką i nie sprawiają żadnego problemu. Gąbka słuchawek jest na tyle miękka że bardzo dobrze się na nich układa.

 

Bateria trzyma bardzo długo. Niby producent deklaruje 15 godzin, ale mam wrażenie, że trzymają zdecydowanie dłużej. Rzadko mi się zdarzają długie posiedzenia, ale przy korzystaniu do gier z VC ok. 2 godzin dziennie + video/muzyka też około 2 godzin, ładowałem je dopiero po mniej więcej tygodniu.

 

Parowanie z PC, xboxem, czy telefonem jest śmiesznie proste, plus posiadają dodatkową aplikację do konfiguracji przez PC czy Xboxa (pozwala ona np. uruchomić monitorowanie mikrofonu, co jest przydatne jeśli chcesz słyszeć również dźwięki otoczenia).

 

Kiedy się rozładowują to delikatnie plumkają w rozsądnych odstępach czasu, a dźwięk w tym czasie dalej idzie. To było miłym zaskoczeniem z tego względu, że inne słuchawki BT które miałem krzyczały mi do ucha 'PLEASE CHARGE' co kilka sekund urywając dźwięk i przychodzący i wychodzący.

 

Działają po kablu USB nawet lepiej niż podpięte po BT.

 

Żeby nie było jakie to są wspaniałe i cudowne - są bardzo szczelne, co sprawia że przy dłuższym użytkowaniu strasznie grzeją się uszy, a dodatkowo są dosyć ciężkie, co może być minusem dla niektórych użytkowników (mi to akurat nie wadzi). Mają też dziwny problem z windowsem (11), ale nie wiem jeszcze na ile to jest problem samych słuchawek a na ile systemu. Przez BT czasami potrafią zostać złapane jako głośniki i jakość dźwięku mocno wtedy spada. Problem znika chwilę po wejściu w ustawienia dźwięku. Po prostu, bez przełączania niczego. Szukałem pomocy na forach internetowych, ale niestety nic nie pomaga, ale że da się to szybko obejść to nie stanowi aż tak dużego problemu.

 

Dla podsumowania:

+Jakość dźwięku i wykonania
+Komfort użytkowania
+Kontrola przez aplikację
+Czas pracy na baterii
-Grzeją uszy
-Mogłyby być lżejsze
-Okazjonalne problemy przy korzystaniu z Windowsem

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.01.2023 o 23:08, Kubba napisał:

Jakość dźwięku w obie strony jest bardzo wysoka (w grach i przy muzyce to niebo a ziemia w porównaniu z innymi słuchawkami które miałem, a w czasie rozmów zdarzyło mi się że rozmówca się pytał o to jaki mam mikrofon, bo był zachwycony jakością).

 

Proszę podaj mi model poprzednich słuchawek, bo jak czytam coś takiego to mi się od razu zapala lampa ostrzegawcza.

Co prawda headsetu dedykowanego do Xboxa nie miałem i raczej mieć nie zamierzam patrząc na to, jakie to ma pomiary.

 

Może ujmę to tak, ten headset Xboxowy to jakieś totalne przegięcie na basie... Zastanawiam się do czego te słuchawki zostały w ogóle stworzone? Tak podbite niskie częstotliwości to będzie zwykły muł i dudnienie. Nie wiem, jak może się to podobać komukolwiek, naprawdę. Wycięta średnica, masa basu gdzie względem referencji tj. krzywej Harmana (mającej notabene też nieco podbity bas) podbicie wynosi od 10 do 15dB!!! :) Do tego górka na wysokich, co zaowocuje strasznie pogłosowym graniem, coś ala studnia basowa:) 

 

Granie w czymś takim? Nie wyobrażam sobie tego, bo przy graniu wyrównany dźwięk daje znacznie lepszy ogląd sytuacji. Muzka? No chyba, że ktoś słucha samej sieki techno, nie wiem może jakiś schranz? Poza tym odpada. Słaba jakość dźwięku, słabe wykonanie, niczym ten headset mnie nie przekonuje, a wręcz jest jednym z gorszych jakie istnieją.

 

Poniżej porównanie do HyperX Cloud II, które już są dość basowe mimo wszystko, ale nadal dobrze brzmiące. Headset Xboxa to parodia, szczególnie w tej cenie.

Bg8nxyI.png

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, FeX napisał:

Poniżej porównanie do HyperX Cloud II, które już są dość basowe mimo wszystko, ale nadal dobrze brzmiące. Headset Xboxa to parodia, szczególnie w tej cenie.

Bg8nxyI.png

 

Holly FCK. Przyznam szczerze, że nie chciało mi się szukać pomiarów, ale żeby aż tak? Z wirelessów używałem przez chwilę MPOW BH451A pożyczone od znajomego... i co prawda nie mam pomiarów, ale na bank to tak nie wyglądało, grało to przyzwoicie, szczególnie biorąc pod uwagę ile kosztowały.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, FeX napisał:

 

Proszę podaj mi model poprzednich słuchawek, bo jak czytam coś takiego to mi się od razu zapala lampa ostrzegawcza.

 

Korzystałem z Thermaltake Shock (słuchawki z kablem) i Xblitz Pure Blitz (Bluetooth). Xblitz to tu nie ma podejścia do niczego, ale Thermaltake Shock to całkiem niezła konkurencja dla przewodowej wersji Xboxowego headsetu i wciąż polecam Xboxowy.

Link to post
Share on other sites

@FeX zaskoczyłeś mnie tym wpisem, ale dość pozytywnie. Co prawda nie znam się za bardzo na tym od strony technicznej, ale z chęcią bym więcej o tym poczytał. Możesz podać link do strony, gdzie mogę wrzucić takie porównanie i jakieś może namiary, gdzie mogę trochę technicznej poczytać o dźwięku i interpretacji takich wykresów?

 

Co do basu to nie lubię "dudnienia", znalazłem też Arctisy 9X, ale tu cena jest zaporowa. Szukałem czegoś w budżecie do 500-500 zł, a chciałbym słuchawki, które bez problemu bezprzewodowo podepnę pod Xboxa i PC, bez żadnych śmiesznych adapterów czy przejściówek, więc jak się domyślam, one muszą wspierać standard Xboxa w kwestii protokołu transmisji, a tu chyba niestety nie mam za dużego wyboru.

Link to post
Share on other sites

@FeX Ciekawe, ale analiza, a w szczególności dobre zrozumienie trochę mi zajmie. 

 

Patrząc na fakt, że bezpośrednio ciężko będzie coś znaleźć bez dongla to  wyszukałem jeszcze dwa produkty (akurat tutaj podłączanie jest proste, bo dongiel do konsoli i nic nawet nie trzeba "klikać" dodatkowo. Po prostu się parują. Tak więc mamy 3:

 

  • Stellseries Arctis 7X
  • Turtle Beach Stealth 700 gen 2 MAX
  • Xbox Wireless headset (który odpada chyba rzeczywiście ze względu  na basy, o których jest nawet wzmianka w recenzjach)

 

Możesz coś powiedzieć fachowo o nich? Jak wspomniałem słuchawki do pogrania i rozmowy na Teams/Skype, jakiejś konferencji na PC, może okazjonalnie nagrania jakiegoś poradnika dla rodziny na szybko "jak coś zrobić". Zależy mi jednak na  tej wieloplatformowości, aby nie mieć kilku par słuchawek.

 

Link to post
Share on other sites

@arlid ogólnie z wykresami to jest różnie. Żeby cokolwiek z nich wyciągnąć nie trzeba wiele, ale żeby rzeczywiście były one bardziej wartościowe i niosły sporą ilość informacji musisz po prostu sporą ilość słuchawek posłuchać.

 

Wszystko polega na tym, że słuchasz różnych modeli słuchawek i na podstawie tego co słyszysz później idziesz do wykresu i patrzysz co tu się dzieje :D Oczywiście wykres to nie wszystko, bo on pokazuje tylko strojenie i charakterystykę częstotliwościową, ale widzisz czy słuchawki mają mniej czy więcej basu albo czy góra jest łagodna, stępiona, czy może po prostu ostra i będzie drażnić ucho przez nadmierne piski ;) Trzeba mieć też na uwadze jak częstotliwości ze sobą współpracują np. nie można napchać w opór basu, bo zakłóci to brzmienie reszty pasma, a bas który znacznie wychodzi przed szereg jest bardzo męczący w dłuższej perspektywie. Podobnie jest, gdy basu masz za mało i słuchawki są zbyt lekkie w graniu, średnica i góra przeważa to słuchawki stają się piskliwe.

 

Jeśli ktoś szuka jednej pary słuchawek to uważam, że powinien być to w miarę uniwersalny charakter grania, jeśli ktoś ma więcej słuchawek to już może się bawić w różnie brzmiące do różnych zastosowań. Sam lubię na co dzień słuchać równych SOMiC V2, ale czasem mam ochotę na siekę elektroniczną to ISK HD9999 sobie odpalę, bo mają więcej basu.

 

Co do wieloplatformowości to tak średnio mam rozeznanie co tam w trawie piszczy, bo sam nie mam konsoli. Bardziej się skupiam na dźwięku w słuchawkach niż na ficzerach, a przez te ficzery słuchawki potrafią kosztować krocie mimo, że grają nader słabo. Jeżeli łączyłbym coś z konsolą to też donglem, bo słuchawki po samym BT będą miały tak czy siak opóźnienie dźwięku względem obrazu, które może wynosić ~200-300ms.

 

SteelSeries Arctis 7X - nigdy nie byłem zwolennikiem SS ze względu na ich wykonanie i dźwięk poniżej przeciętnej, tutaj nie jest inaczej. Lepiej to wygląda w modelu Arctis 9X, ale ta cena...
Turtle Beach Stealth 700 gen 2 MAX - nie wiem, ale jak widzę zwykły headset za 1300zł to trochę mnie to przeraża dokąd to zmierza :D

Link to post
Share on other sites
Teraz, FeX napisał:

SteelSeries Arctis 7X - nigdy nie byłem zwolennikiem SS ze względu na ich wykonanie i dźwięk poniżej przeciętnej, tutaj nie jest inaczej. Lepiej to wygląda w modelu Arctis 9X, ale ta cena...

Wydaje mi się, że 9X i 7X będą grały tak samo - mają ten sam przetwornik - dopiero chyba Nova ma inny, więc chyba seria Arctis (od 1 w górę) będzie grała tak samo, bo mają identyczny przetwornik.

 

Teraz, FeX napisał:

Turtle Beach Stealth 700 gen 2 MAX - nie wiem, ale jak widzę zwykły headset za 1300zł to trochę mnie to przeraża dokąd to zmierza :D

Aż tak sie nie wybieram w kosmo :) Często jest  w promce (na ebay lub amazon) w okolicach 550 zł, więc cenowo w podobie, a nawet taniej niż Arctis. 

 

Niestety słuchałem mało słuchawek, generalnie tez niewiele ich miałem. Najgorzej, że nie mam u siebie w sklepach aboslutnie nic poza słuchawkami za 50-90 zł, których mógłbym posłuchać czy po prostu przymierzyć. Przychodzi opcja zamawiania, testów i odsyłania, ale to trochę zabawy - nie pozostaje mi chyba nic innego. W poniedziałek wybiorę się na podróż po marketach, być może coś nowego się pokazało. 

 

Niemniej dziękuję CI  bardzo za poświęcony czas na napisanie paru słów. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, arlid napisał:

Wydaje mi się, że 9X i 7X będą grały tak samo - mają ten sam przetwornik - dopiero chyba Nova ma inny, więc chyba seria Arctis (od 1 w górę) będzie grała tak samo, bo mają identyczny przetwornik.

 

Nie, nie grają tak samo, co potwierdzają pomiary. Wykorzystanie tego samego przetwornika nie oznacza, że słuchawki będą grały tak samo, bo jeszcze musiałyby być w identycznej obudowie włącznie ze środkiem. Może mała anegdota - przetwornik z KSC75, był używany w wielu różnych projektach i brzmiały one z goła różnie od siebie, co sam doświadczyłem. Jest wiele różnic w dźwięku między tymi samymi przetwornikami przeszczepionymi w różne konstrukcje.

 

Słuchawki już grają inaczej jak założysz im inne nausznice np. zamiast skórkowych założysz welur to zmiana będzie bez problemu słyszalna, mniej basu więcej powietrza i góry. Dobrze to robi zbasowanym słuchawkom, które standardowo są strojone na skórkowych, np. Razer Adaro DJ mimo swego mocno basowego, czego nie dało się standardowo słuchać, znacznie lepiej grały na welurach od słuchawek HM5.

 

Poniżej 7X (granat/jasnoniebieski + szary/jasnoszary) i 9X (niebieski/zielony + różowy/czerwony)

Jak widać spore różnice są właściwie wszędzie.

 

N9HI7fn.png

 

W sumie Arctis 1 i Arctis 9X są tak podobne, że nie widzę jednak sensu w kupowaniu 9X.

 

lEeGOgH.png

 

Nova z tego co widzę po wykresach stara się zbliżyć dźwiękowo do HyperX Cloud II i tak jest to inne granie niż seria Arctis.

Na wykresie HyperX Cloud II i 7X.

 

VOg0Ltn.png

 

Wykresy pochodzą z serwisu rtings.com

Trzeba tylko mieć na uwadze, że oceny jakie oni wystawiają słuchawkom są hmm... trochę z dvpy :D Warto się posiłkować ich wykresami, ale te oceny jakości dźwięku i innych cech w skali 0-10 nie mają obiektywnego przełożenia na rzeczywistość.

 

Turtle Beach Stealth 700 gen 2 MAX za 550zł to już brzmi lepiej, ale bałbym się o ten wykres, zaznaczony fragment może świadczyć o sybilantach, tj. nadmiernie syczenie spółgłoski "s" w wokalu, czy w ogóle syczenie. Mnie zawsze ten zakres denerwuje w słuchawkach :D

 

UhuYNbs.png

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Wykresy są fajne, ale niestety sam wykres nie wystarczy do pełnej oceny słuchawek. Zatem ostrzegam przed bezkrytycznym bazowaniu na nim. Natomiast na pewno pozwoli ocenić ogólny charakter słuchawek i o ile przegieli z basem pany inżyniery czy tam inne składacze.  Bas jest stosunkowo łatwy w ocenie, reszta pasma nie koniecznie.

Link to post
Share on other sites

Przecież to właśnie pisałem xD Akurat do pasma 8-10kHz mam krytyczne podejście, bo właściwie wszystkie słuchawki, które testowałem z takim szpikulcem na tym zakresie były dla mnie ostre i z sybilantami. Ja wiem, że nie wszystko się ogarnie wykresem, ale ja jeszcze się na nim nie zawiodłem w przeciwieństwie do masy recenzji, które okazywały się bzdurami. Nawet te pisane przez osoby, które miały jakiś autorytet. Pewnie nawet do siebie nie miałbym zaufania :D

 

Wykres jest po prostu obiektywny, masz aparaturę, która mierzy jednakowo każdą parę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...