Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chce zapytać o wybór procesora ponieważ posiadam płyte z590 i dobrać procek np i7 10700k który kosztuje w używkach około 1tys zł czy może lepiej nie brać go tylko np jakiegoś ryzena a le też intela ale nie chce przekroczyć 1500zł co byscie polecali bo 12 i 13 gen intela poza zasiegiem a nie chce za bardzo 12400f i taniej płyty do tego

Link to post
Share on other sites

LGA1200 ma sens jedynie w przypadku tańszych procesorów takich jak i3 10100F, i5 10400F lub i5 11400F. 

Wszystkie i7 oraz i9 z tej podstawki są nieopłacalne. Tzn wydajnościowo są dobre, ale są po prostu za drogie.  1000zł za używanego i7 10700K to nie najlepszy deal, przecież w tej cenie jest fabrycznie nowy R7 5700X.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie masz problemu by sprzedać obecną płytę główną, idź w Ryzeny lub i5  12/13gen. Jeśli natomiast sprzedaż obecnej płyty nie uśmiecha Ci się, postaraj się jak najtaniej szukać używanych i5 10600KF, i5 11600KF lub i7 10700KF np na licytacji, albo po prostu kup fabrycznie nowego i5 11400F za 550zł bo może wystarczy na Twoje potrzeby.

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Płyty niestety nie sprzedam bo płyta ma defekt w postaci urwanego zaczepu karty graficznej i nikt tego nie kupi a nawet nikomu takiej bym nie sprzedał a płyta chodzi bez problemu przecież komputerem się nie rzuca.Znalazłem kilka sztuk w okolicy mojej i5 10600k za około 600zł.Ewentualnie wymiana wszystkiego czyli płyty z procesorem.Jak już bym wymieniał to myślałem nad ryzen 7 5800x na płycie b550 albo może i5 12600k na płycie b660 tylko nie wiem czy mogę na tej płycie próbować kręcić procesor i najlepiej jaka pamięć pod i5

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...