Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc,

Jestem zmuszony kupic nowy router. Moj stary jest juz bardzo leciwy i nie pokrywa zasiegiem calego domu (parter plus pietro). Tzn niby jakis zasieg jest, ale bardzo niestabilny i rwany. Obecnie mam Pentagram 6331 i dokupiona do niego antene o wiekszym zysku (+12dbi). Sam internet tez jest u mnie wolny, bo mieszkam na wsi na koncu swiata (internet radiowy). Zalezy mi na zakupoe routera, ktory pokryje zasiegiem wiekszosc czesc domu, bedzie stabilny i umozliwi mi podlaczenie drukarki do sieci (mam tak obecnie).

Dodam tylko, ze JESTEM KOMPLETNYM LAIKIEM w tych sprawach. Nie za bardzo wiem na co zwracac uwage itp... nie wiem, czy szukac router z WI-Fi 6, z obsługą Mesh itp... wiem tylko, ze potrzebuje dobrego i stabilnego zasiegu. Ilosc podlaczonych urzadzen do sieci to ok 10 sztuk (dla mojego obecnego to juz tlok). Pomozcie! Budzet to powiedzmy do ok 300-350 zl max.

Dzieki wielkie!

Link to post
Share on other sites

https://techlord.pl/asus-rt-ax53u-1800mbs-abgnacax-dualband-p-3592.html

plus do tego wzmacniacz sygnału na piętro

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-wifi-asus-rp-ac51-CID99-IDS9jnI.html

 

łatwa konfiguracja z telefonu dużo ciekawych funkcji, min wejście usb w routerze pod które możesz sobie zrobić serwer plików lub podłączyć drukarkę itp

 

 

Router-ASUS-AX53U-USB.jpg

NETTPLASRPAC51-1.jpg

Router-bezprzewodowy-ASUS-RT-AX53U-zlacza-LAN-WAN.jpg

Edytowane przez berger6630
Link to post
Share on other sites

Na czym to polega ten mesh? To musze polaczyc z obecnym routerem, czy ten zestaw jest juz caloscia (jedna czesc sluzy jako router gdzie sie podlacza kabel, a pozostale jako "przedluzacze" sygnalu)?

Tak jak mowilem jestem laikiem jesli chodzi o siec. Z innymi kwestiami elekronicznymi sobie jakos radze. Ale to mnie przerasta chyba.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, katalonczyk0 napisał:

Obecnie mam Pentagram 6331

Te routery to największe "zło" jakie spotkałem.

15 godzin temu, katalonczyk0 napisał:

Zalezy mi na zakupoe routera, ktory pokryje zasiegiem wiekszosc czesc domu, bedzie stabilny i umozliwi mi podlaczenie drukarki do sieci (mam tak obecnie).

Tak jak wyżej, jednym urządzeniem nie załatwisz sprawy.

15 godzin temu, katalonczyk0 napisał:

Budzet to powiedzmy do ok 300-350 zl max.

Jak dla mnie to trzeba będzie trochę dorzucić.

 

 

 

https://www.x-kom.pl/p/598300-system-mesh-wi-fi-asus-zenwifi-ac-cd6-mesh-1500mb-s-a-b-g-n-ac-3xap.html

 

Na promce z kodem bywaj-2022 za 549zł

 

Taniej ale nieco gorzej, możesz dostać

https://allegro.pl/oferta/router-tenda-nova-mw5c-mesh-wifi-ac1200-3-pak-12618595613

Edytowane przez 8gwiazdek
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, katalonczyk0 napisał:

Na czym to polega ten mesh?

W dużym skrócie urządzenia komunikują się między sobą i przełączają automatycznie i płynnie klienta (np. smartfon) do tego gdzie ma najlepszy sygnał. W przypadku router + repeater przełączenie następuje dopiero gdy urządzenie straci sygnał zupełnie. Oznacza to że przykładowo idziesz z parteru na piętro rozmawiając z kimś przez komunikator i zrywa połączenie. Kolejny plus to jedna, wspólna sieć i jedno urządzenie do zarządzania zamiast kilku osobnych.

2 godziny temu, katalonczyk0 napisał:

To musze polaczyc z obecnym routerem, czy ten zestaw jest juz caloscia

Można i tak i tak, z tym że twój router jest już bardzo przestarzały i zasługuje na emeryturę, bo byłby w takim układzie zdecydowanie wąskim gardłem.

2 godziny temu, katalonczyk0 napisał:

jedna czesc sluzy jako router gdzie sie podlacza kabel, a pozostale jako "przedluzacze" sygnalu

Dokładnie tak. Optymalnie jest połączyć satelity kablem skrętką do centralki, ale jak najbardziej można też zestawić wszystko bezprzewodowo. W przypadku radiówki i tak nie zauważysz większej różnicy.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...