Skocz do zawartości

Kiepskie osiągi Kingston KC3000 2TB


Recommended Posts

Cześć! Niedawno kupiłem dysk M.2 od Kingston. Dokładnie model KC3000 w wersji 2 TB. Postanowiłem postawić na nim system. Poniżej wrzucam wyniki jakie osiąga w CrystalDiskMark. Co o nich myślicie? Za niskie, czy jednak w normie? Wiem, że producent deklaruje do 7 GB/s, jednak mimo wszystko wygląda to dość słabo. Jeżeli ktoś ma ten sam dysk jako systemowy, będę wdzięczny za wrzucenie swoich wyników dla porównania.

 

Zrzut-ekranu-2022-12-26-191530.png

 

Link to post
Share on other sites

 

7 godzin temu, SpiN13 napisał:

Poniżej wrzucam wyniki jakie osiąga w CrystalDiskMark. Co o nich myślicie? Za niskie

trochę słabo , zobacz sobie na https://www.x-kom.pl/p/691108-dysk-ssd-kingston-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-kc3000.html w komentarzach

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Ten dysk wspiera M.2 PCIe NVMe 4.0 x4, a ty może masz go wpiętego w PCIe 3.0x4.

Jaką masz płytę główną, podaj dokładny model

  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Arnold napisał:

Dał wam zrzut z Crystal disk info, który pokazuje tryb PCie obsługiwany przez dysk odkreslony kreska I tryb działania. Czy tylko ja to widze na zrzucie?? :P

nie, nie tylko ty , i co tam masz napisane ? Bo ja widzę PCIe 4.0 x4/PCIe 4.0 x4 co jest kompletną bzdurą bo płyta główna na jaką jest wpięty o (ile to ta ze stopki) nie obsługuje tego standardu , a jeżeli chodzi w trybie natywnym na innej płycie to jest stanowczo za słabo

Link to post
Share on other sites

ASUS ROG STRIX Z790-E

Slot M2_5

 

Uprzedzając pytania - nie wpiąłem w M2_1, ponieważ jak we wszystkich Z790 wyposażonych w złącze M.2 w standardzie PCIe 5.0 x4, złącze M2_1 dzieli przepustowość ze złączem PCI_Express 5.0 x16. Poza tym M2_5 znajduje się poniżej GPU, przez co dysk nie jest przysłonięty i przynajmniej w teorii powinien się mniej grzać.

 

W dniu 27.12.2022 o 00:04, lukasz272015 napisał:

A masz taką płytę co wykorzysta pełną moc dysku m2 na pc 4 ? dysk z pełną prędkością to raczej na pustym dysku i nie systemowo się testuje.

 

Zgadzam się, jednak jest to mój jedyny dysk i póki co nie mam takiej możliwości, dlatego opisałem problem na forum.

Link to post
Share on other sites

hmm, dziwne, weź mu puść to na większej próbce nie 1GiB (daj mu z 4GiB, lub 8GiB), bo może on kończy test, zanim zdąży się rozpędzić...    

To że SSD jest jako systemowy, obniża trochę benchmarki, ale nie o tyle, tu raczej problem za małej próbki, w za szybkim SSD.   

 

puść mu też ATTO, na próbę.      

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

puść jeszcze AS SSD i daj screen-a dla spokoju, zobaczymy czy wyrównanie jest ok... 
Spróbowałbym też dla spokoju, włożyć do pierwszego slotu M.2, aby wykluczyć chipset.     


napisałbym do support-u Kingston-a, bo wygląda źle. 

Ale jak powyższe nie pomoże, to reklamowałbym i wymienił na inny...      

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

@wiwat Z tego co widzę, patrząc po sygnaturze, masz tę samą płytę główną. Czyżby to był wspólny mianownik? Jaką masz wersję BIOSu? Z tego co rozumiem, ten dysk masz wpięty w ten sam slot albo sąsiadujący (na samym dole są sloty M2_4 i M2_5). Mógłbym Cię prosić, tak dla pewności, o wykonanie dodatkowych testów przy użyciu CrystalDiskMark oraz ATTO? Z góry dziękuję.

 

@kokosnh Zgłosiłem sprawę do Kingstona i do ASUSa. Zobaczymy co odpiszą.

 

@wiwat A tak z innej beczki - jaki masz SP score dla i7-13700K? Mogę prosić o zrzut ekranu? Najlepiej razem z wynikiem P i E. Może być na priv.

Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

No teraz masz eleganckie wyniki.
U mnie jest problem z Random 4k zarówno odczyt jak i zapis.

Przy czym dysk jest podłączony w drugi slot, czyli nie pod CPU.

Sterowniki od Chipsetu najnowsze. Przypuszczam, że w pierwszym slocie osiągnąłby lepszy wynik.
 

kc3000 bench 2023.jpg

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Fikuzi napisał:

Przy czym dysk jest podłączony w drugi slot, czyli nie pod CPU.

Sterowniki od Chipsetu najnowsze. Przypuszczam, że w pierwszym slocie osiągnąłby lepszy wynik.

 

Ja ma wpięty dysk w slot M.2_5, a więc również obsługiwany przez chipset płyty głównej. Masz zainstalowany najnowszy sterownik Intel RST?

Link to post
Share on other sites
W dniu 2.01.2023 o 17:12, SpiN13 napisał:

 Intel(R) Rapid Storage Technology Driver Software V19.5.0.1037.

nienawidzę tego softu, psuje zwykle więcej niż pomaga...   (przerobione i w pracy, i prywatnie)
Pogorszył ci też wyniki 4K.

Jak się komuś z was z tą płyta będzie chciało, to w wolnym czasie przerzućcie dla testu do pierwszego slotu, aby zobaczyć jak się zachowa. 
Z790 to najnowszy chipset intela, a widać że nie wyrabia przy topowych SSD PCIe 4.0.     

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...