Skocz do zawartości

Dobry expres automatyczny do kawy


Recommended Posts

Witaj, od razu zaznaczam że się nie znam.... ale ostatnio była wielka akcja na filmie u mnie bo "Mikołaj chce coś przynieść  ".  i wyszło że chcemy nowy ekspres do kawy.

Jeden z naszych terenowych PH to "wielki koneser i smakosz" polecił De'Longhi Dinamica Plus (coś koło tej twojej max. kwoty).

 

No i rzeczywiście kawka super.

 

W porównaniu do starej "NIVONY"... to inny level, 

Do czego mogę się przywalić? no pojemniki na wodę i na fusy mogłoby być większe, ale wiesz my to na firmę.... w domu to inna bajka.

 

FYI: Moja właśnie dostała "od Mikołaja" tego 9 pro + o którym była rozmowa, jest oczarowana piwo nawet mikołajowi przyniosła, gdzie ja jej mówię, że na tyg. Mikołaj nie pije. No ale co ja się będę kłucił, to nie leży w mej naturze.

 

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Też się w sumie na Delonghi nastawiłem. W zasadzie tylko dlatego że podobno najłatwiej czyścić.
Kuźwa nie lubię kupować czegoś czego nigdy nie miałem i nie mam swojego poglądu na sprawę.

Mi to potrzebna szklanka i czajnik i tak 5 razy dziennie.
Ale baby mają swoje wizje świata i życia.

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, AudiAWX napisał:

Mi to potrzebna szklanka i czajnik i tak 5 razy dziennie. emoji1787.png

Ja kiedyś też używałem kawy w ten sposób, potem rzuciłem całkiem...

A teraz jak mnie najdzie, ale jednak kawa z dobrego ekspresu to jest sztos.

Czy ten co nadmieniłem, czy ten od Jakuba, czy ta nivona to pewnie tam kosmetyka.

 

Co musisz wiedzieć (ofc imo)

Koszty utrzymania tego tematu nie kończą się na zakupie.

A to odkarmieniacz, a to coś tam.. ( być może domowi użytkownicy pokręcą głowami).

Jakość ziarna ma znaczenie... (tzn że dobra kawa to dobra kawa, natomiast napisy 100% arabica, srica... to tylko kwestie psychologiczne, no ale kilo palonej dobrej kawy musi kosztować trochę grosza. (chcesz to Cię pokieruje, bo u mnie jakąś włoską gdzieś tam kupują no i nawet ja muszę przyznać, że jest miód.) 

 

Ja w domu długo używałem kolby 20bar, dobre, tanie ale na dłuższą metę szlak Cię trafi (albo żonę)...

Resumując w mojej opinii  warto, bo gdybym znalazł w tej chwili 3k na ulicy to idę i kupuję choć jak nadmieniłem teraz to ja kawy mało używam, ale moja z małym dzieckiem...

 

W sumie do dałeś mi do myślenia na dzień kobiet.

 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Też mi się ostatnio nie przelewa, ale tłumaczę to sobie że zużycie prądu spadnie. Bo tak to się pół czajnika wody na jednego kawa gotuje.

A i musi być odwet, bo mi podobno Mikołaj Viofo T130 niesie.

Kontrwywiad w postaci młodszego syna jest jak cały sztab Izraela.

  • Haha 4
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, pendzel_3 napisał:

chcesz to Cię pokieruje, bo u mnie jakąś włoską gdzieś tam kupują no i nawet ja muszę przyznać, że jest miód

Panie to dawaj tą kawę :) Ja dopiero piję kawę od kiedy mam ekspres (1.5 roku)  i chętnie poznam nowy dobry smak .

 

Mój też żonie zresztą na prezent kupiłem .  Ona sporo tej kawy pije . Na początku była niby zła z powodu wydanej kasy bo w pracy ma ile chce dobrej kawy z ekspresu  . Ale teraz to już za żadne skarby by go nie oddała . 

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem ekspres kierując się właśnie łatwością czyszczenia, czyli wg mnie lepiej brać taki który nie ma pojemnika na mleko, tylko rurkę którą wkładasz do kartonu od mleka, czyszczenie polega na tym że potem tą rurkę wkładasz do pustego kubka/szklanki i się samo czyści:)

 

Ja mam taki Siemens EQ.6 od roku i jestem zadowolony:
https://www.ceneo.pl/64396275

 

Jakimś kawoszem nie jestem ale kawa na pewno lepsza niż z kolby:)

No i filtry wody to tam Brita siedzi, więc tanio można kupić:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, wrobel_krk napisał:

tylko rurkę którą wkładasz do kartonu od mleka

Jako dowód mojej znajomości na temat ekspresów  miałem do wyboru saeco z taką rurką i myślałem ,że to będzie uciążliwe w czyszczeniu i odpuściłem :D

 

Ja filtry zacząłem po drugim razie stosować zamienniki . Jakieś testy na yt obejrzałem i wychodziło na to samo co oryginał  , a cena kilkukrotnie mniejsza . 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Właśnie wczoraj żonie pod choinkę kupiłem https://www.mediaexpert.pl/agd-male/ekspresy-i-kawa/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-siemens-te653m19rw-poj-na-mleko?utm_medium=e-mail&utm_campaign=produkt&utm_source=Mail-potwierdzenie jest super , wcześniej miała philipsa latte go  ale już po 5 latach pojedzie na działkę.

Link to post
Share on other sites

Mam chyba 8 lat Siemensa. Kupiłem, bo szwagier pierwszy kupił i żona też chciała. 8 lat pracy, to raczej dużo. Szwagier ze 2x naprawiał, ale u niego naprawdę ciężkie ma warunki pracy. Nie dość, że kaw dużo robi, to tygodniami olewają komunikat czyszczenia. Kiedyś sprawdzałem i do tego ekspresu od groma części zamiennych w dobrej cenie, ale teraz ceny pewnie już nie są dobre jak wszystkiego. Szwagier wymienił teraz na polecany wyżej model EQ.6, u mnie wciąż działa.

 

11 godzin temu, pendzel_3 napisał:

Koszty utrzymania tego tematu nie kończą się na zakupie.

A to odkarmieniacz, a to coś tam..

Tabletki do odkamieniania za 40zł, które kupuję co kilka lat. Już o koszcie samej kawy i prądzie nie piszę. Jak ktoś nie chce ponosić tych kosztów, to może kupować gotową kawę na stacji :)

Link to post
Share on other sites

To ja z kolei chyba nieco przekornie napiszę czego bym raczej nie polecał - mam pierwszy ekspres w życiu, jest nim Saeco PicoBaristo Deluxe. Ładny, zgrabny, malutki ekspres, z którego udoić można na prawdę dobrą kawę ... ale, może to mój egzemplarz tylko tak ma, natomiast w ciągu może 1,5 roku działania, 2 razy był już na serwisie - puszczała jakaś uszczelka i większość kawy zlewała się do tacki ociekowej zamiast do kubka. W trakcie pracy tak wibruje, że malutka szklanka na espresso praktycznie z niego spada pod wpływem wibracji (jest bardzo lekka) - trzeba trzymać ręką, żeby się nalało do środka a nie obok "tańczącej" szklanki. No i podstawka ta srebrna jest niesamowicie porysowana - stało się to bardzo szybko. Także ładny, elegancki nie za tani sprzęt, który chyba mógłby działać lepiej. W pracy mamy Jurę ale to już półka 7k+ płn - to to jest nie do zajechania sprzęt. Nie wiem jak wersje cywilne Jury.

 

PS informacyjnie: z tego mojego Saeco wychodzi może średnio z 5 - 6 kaw w tygodniu więc na prawdę sprzęt oszczędnie używany.

Edytowane przez Cepheus119
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Krups - kiedyś całkiem ok, dziś omijać szerokim łukiem

Philips - syf

Delonghi - loteria, ale na plus

Nivona - obecnie w niskich budżetach najpiewniejsze

Mellita - jak wyzej

Siemens - podobno git

Miele - omijać szerokim łukiem,

Jura - git ale drogo i wszystkie są za********e duże

Saeco byle nie ten nowy royal, badziew jakich malo

 

Jeśli dobra kawka, to polecam poszukać sobie jakiejś palarni (coffelab, C&S, palarniakawy). Te "włoskie kawy" to takie bezpieczne rozwiązanie, pod "ekspreso". Dopóki sie nie napijesz czegoś lepszego niż lavazza, dallmayr czy vergnano nie poznasz ciekawych smaków, a kawa jest jak piwko czy whisky pod tym względem.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A przy jurze wypadałoby jeszcze wspomnieć, że nie są to ekspresy dla wielbicieli kaw z pienionym mlekiem. Nie wiem jak wyższe modele, ale seria ENA i niskie E mają uposledzony odpowietrznik, który szybko się zabija brodem. 

 

W niskim budżecie osobiście szukałbym używanego starego Saeco Royal coffe bar/ Royal professional - takie srebrne duże. Wszędzie to naprawią i każdy element jest rozbieralny w przeciwieństwie do nowych marketowych ulepow ;)

Sorry, jakiś czas temu doktoryzowalem się z ekspresów xD

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...