Skocz do zawartości

Brakujace rdzenie w 12600k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stach122,

Recommended Posts

Witam, mam problem. Dziś (czytaj 21.12) sprawdzając coś w menedżer zadań zauważyłem że pokazuje mi 3 rdzenie, 6 wątków. 

 

Odpalając Cb23 też wykorzystuje tylko tyle. Nic nie ruszałem z biosem. Niestety nie miałem czasu zbadac tego głębiej.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, sebki1 napisał:

Sprzwdz czy masz zaznaczone wszystkie rdzenie:

Start >> "msconfig" >> Rozruch >> Opcje zaawansowane.

 

No właśnie akurat to zrobiłem i miałem do wyboru tylko 6(wątków). Przywróciłeś domyślne (0) i po restacie nadal miałem to samo. Po pracy sprawdzę czy bios widzi wszystkie rdzenie.

 

 

Poza tym ta ilość rdzeni w "rozruch" to chyba tylko wymusza ilość rdzeni do uruchomienia windowsa(?)

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, stach122 napisał:

Witam, mam problem. Dziś (czytaj 21.12) sprawdzając coś w menedżer zadań zauważyłem że pokazuje mi 3 rdzenie, 6 wątków. 

 

Odpalając Cb23 też wykorzystuje tylko tyle. Nic nie ruszałem z biosem. Niestety nie miałem czasu zbadac tego głębiej.

A jaki masz komputer, podaj płytę główną ja miałem kiedyś też taki problem z Dellem i okazało się że bios był uszkodzony

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
51 minut temu, Wik-Mar napisał:

A jaki masz komputer, podaj płytę główną ja miałem kiedyś też taki problem z Dellem i okazało się że bios był uszkodzony

MSI z690 a pro DDR4, tylko jak mógł się uszkodzić. Jak wrócę z pracy mam zamiar zresetować bios i zaktualizować.

Dobra, nie wiem co to było. Teraz po odpaleniu wszystko wróciło do normy. Domyślam sie ze przez to moje ruszanie opcji rozruch i za pierwszym restartem nie zajarzyło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...