Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, zastanawiam się nad upgradem PC

  • Płyta: B450 pro max od MSI
  • Karta: Radeon RX 5700XT od Aorus
  • Procesor: AMD Ryzen 7 3700X
  • Ram: 2x16 GB G.SKILL 3200MHz CL16 Trident Z 
  • Zasilacz: be quiet! Pure Power 11 CM 700W 80 Plus Gold
  • Obudowa: SilentiumPC Aquarius X70W
  • Chłodzenie: Silentium PC Fortis 3 HE1425

Myśle na razie nad wsadzeniem 4080 ew. 4090 w miejsce radeona, później po uzbieraniu kolejnych funduszy wymiana procesora na ryzena 7 5800x3d czy do tej wymiany musiałbym zmieniać płytę i ramy czy mogą zostać do nowego zestawu?

Link to post
Share on other sites

Zacząłbym od wymiany płyty głównej bo ta jest podstawowa na coś lepszego np. taką płytę https://www.x-kom.pl/p/501589-plyta-glowna-socket-am4-asus-rog-strix-x570-f-gaming.html

 

Edytowane przez kajtek.
bez przesady
Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Wik-Mar napisał:

Wrzucę zdjęcia jak wygląda sekcja zasilania, przy mocnym procesorze

Ale to chyba nie B450 pro max od MSI, ta płytka da rade z 3950x w 1h blendera, co dopiero w grach z 5800x3d/ czy 5700x/ 5600x. Sam miałem b450a-pro max i wiem o tym bo dokładnie to sprawdzałem przed kupnem

2019-11-18-image-6-p_1100.webp

VRM na b540a-pro jest taki sam jak na tomahawk:
https://www.hardwareluxx.de/community/threads/pga-am4-mainboard-vrm-liste.1155146

 

Nie wypowiadaj się w temacie o którym nie masz pojęcia:)

 

Odpowiadając na pytanie autora, ramy masz super możesz zrobić na nich OC, wiadomo na początek karta, potem procek, jeśli nie masz kasy na wymianę całości.
Jak masz monitor, 4090 to karta do 4k, 4080 raczej też, ewentualnie do 1440p 144hz na ultra czy ultrawide 3440x1440

 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Wik-Mar napisał:

Wrzucę zdjęcia jak wygląda sekcja zasilania, przy mocnym procesorze

testy taniej płyty.jpg

testy taniej płyty 1.jpg

testy taniej płyty2.jpg

testy taniej płyty 3.jpg

testy taniej płyty 4.jpg

 

A można coś więcej informacji? Bo tak to same zdjęcia nic nie wnoszą i to zwykły spam. 

 

Jestem ciekaw co tam się zadziało, co to za sprzęt, jak chłodzony, co przy nim robiono, etc. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To jest pomiar temperatur tej płyty, B450 pro max od MSI  okazało się że moja jest wadliwa.

Uznali mi reklamację i dostałem nową lepszą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...