Skocz do zawartości

Dodanie chłodnicy i wymiana pompki


Recommended Posts

Hej,

 

w niedalekiej przyszłości będę musiał wymienić chłodnicę i zapewne również pompkę.

Obecnie mam dwie Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 280mm i dosztukowana z 280 ale cienka 25mm ze starego AIO - tutaj chcę wywalić dosztukowaną i zastąpić ją no właśnie albo NexXos XT45 280, albo 360 (też grubość 45mm??)

pompka - DDC-3.2 TP 18W. Przy napięciu 12V jest słyszalna (irytująca). Jak zejdę na 7V cisza. Oczywiście 7v spada przepływ nie jest wstanie przepchać przez blok CPU-GPU-2xchłodnica. Na 12V przepływ jest ~90l/h.

 

Musi to schłodzić i9-9900K i RTX3090 (nie znęcajcie się nad tym duetem, daje radę) i musi być cicho tzn. przyjemny szum be quiet silent wings 3 140mm ustawionych na 800 ;) bez irytującego dźwięku pompki.

 

Jak to jest z tym przepływem? Gdzieś widziałem wątek z tym tematem, ale nie mogę znaleźć.

chłodnica 280mm o grubości 45mm czy 360mm o grubości 45mm czy przy założeniu, że zagęszczenie finów (FPI??) takie same?

lub?

chłodnica 280mm o grubości 45mm czy 360mm o grubości 25mm?

lub?

chłodnica 280mm o grubości 45mm czy 280mm o grubości 45mm?

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ta pompka powinna spokojnie dać rade z tym zestawem. Dodatkowo ddc dużo zyskuje na kulturze jak ubierzesz ja w metalowy radiator np od barrowa. Problemu z flow rate szukał bym w blokach i tej chłodniczce z aio

Co do chłodnic, to 360 i 280 maja zbliżona wydajność, także jak teraz masz 280 to brałbym taki sam rozmiar. Odpadnie problem z wymiana wentylatorów

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...