Skocz do zawartości

Wentylator 140mm z mocowaniem 120mm.


Recommended Posts

Zna ktoś może zna jakiś sensowny i nie za drogi wentylator 140mm z mocowaniem 120mm, którym można by było zastąpić Sigmę Pro z Fortisa 3?

Poza wymianą na inną Sigmę, znalazłem jeszcze Noctua NF-A15 PWM, ale cena tego wynalazku jest zdecydowanie za wysoka, jak na to co oferuje.

Sigma jak na razie jest OK, ale jeden z Mistrali 140mm zaczął terkotać i pomyślałem, że wymienię go na Sigmę z procka, a na Fortisa dam coś lepszego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przed świętami doszedł do mnie Fluctus 140 z Fortisa 5, zakup był możliwy przez serwis SPC, bo normalnie niestety jest nie do kupienia. Na tej samej krzywej sterowania wentylatorami co Sigma Pro, Fluctus jest cichszy i wolniej się kręci. Po ustawieniu takich samych wartości obrotów dla Fluctusa i Sigmy ten nowszy ciut mocniej wieje, jest też cichszy, więc jak na razie same plusy. W stosunku do Sigmy, to zaoszczędzono na oplocie kabelka, ale za to dodano gniazdo do sterowania kolejnym wentylatorem, co jak dla mnie jest całkowicie zbędne. Połączenie Fortisa 3 z Fluctusem okazało się całkiem sensowne i wyszło na plus.

 

41e663684f5ec01f.jpg

 

41af3046362a88df.jpg

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Żadne odkrycie, mam już 4 fluctusy. Mieszanka 120 i 140.
Zmiana z noctua 800/m
I też jestem na razie zadowolony. Cisza podobna a wiatru więcej.

Natomiast mogli by to normalnie sprzedawać.

Mi to Sferis ściąga. Nie pytałem jak.

Chyba mam dość dziwnych kolorów noctua.

Link to post
Share on other sites

Jak pytałem w SPC, to pisali, że Fluctusa 140 z Fortisa 5 można kupić tylko jako część zamienną przez nich, ale nie było problemu z kupnem. Normalne Fluctusy są bez problemu w wielu sklepach dostępne. Przy okazji się dowiedziałem, że te nowe wentylatory mają być docelowo sprzedawane pod marką Endorfy, a nie SPC.

Link to post
Share on other sites

Wyszło 60 zł z przesyłką kurierem, gigantyczna paczka, szklanki by się nie potłukły :)

Kwadratowe są wszędzie, tych zaokrąglonych z otworami jak 120 mm nigdzie nie ma, jak wyżej wspomniałem można je kupić tylko przez serwis.

Zobaczymy jak będzie z ich jakością, z dwóch Mistrali 140, jeden zaczął mi terkotać po mniej więcej półtora roku, drugi wydaje się być OK.

Miałem go reklamować, ale terkocze tylko jak jest puszczony na 5-7V, więc nawet go nie wysyłam na gwarancję. Na szczęście Sigma Pro go dobrze zastąpiła.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...