Skocz do zawartości

Mała, tania drukarka do bardzo okazjonalnego używania, WIFI


Recommended Posts

Witam

 

W temacie drukarek jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę a myślę że muszę sobie jakieś ustrojstwo tego typu kupić.

 

Większość "grubszych" spraw mogę sobie wydrukować w pracy i permanentnie z tego korzystam :peace: Czasem jednak potrzebne jest wydrukować coś na szybko w domu (etykietę do Inpostu, list przewozowy, pismo do jakiegoś urzędu, coś skserować itp.). Uprzedzając sugestię - w moim małym miasteczku nie ma ani jednego punktu ksero, drukarni itp. z którego mógłbym korzystać. Więc urządzenie coś tam wydrukuje i będzie stało przez bliżej nieokreślony czas. Żeby nie zaschło, zastało się, nie wiem do czasu kiedy będzie następnym razem potrzebne :) Nie mam miejsca przy stacjonarnym PC więc sprzęt musi być na wifi - postawię go na regale obok. Chciałbym żeby było to 3w1 - skaner+ksero+drukarka. Szybkość druku bez znaczenia, jakość też jakaś wybitna być nie musi. Nikt zdjęć do katalogów modowych nie będzie drukował. Ale możliwość wydruku czegoś w kolorze bym chciał mieć.

 

Nie mam określonego budżetu ale biorąc pod wzgląd zastosowanie chciałbym wydać jak najmniej. Bardzo prosiłbym o porady :)

Link to post
Share on other sites

Jak zrezygnujesz z koloru to mono laser, możesz zostawić na wieki a nic nie zastygnie. Nie jestem znafcą/ekspertem ale Mam Brothera DCP-1622WE od kilku ładnych lat, widzę dalej jest produkowany. Nie mam zastrzeżeń, wifi działa dobrze. Przyjmuje zamienniki tonerów bez dyskusji. Toner tj. koszt 20zł.

Edytowane przez pendzel_3
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, joker5513 napisał:

Większość "grubszych" spraw mogę sobie wydrukować w pracy i permanentnie z tego korzystam

Czytając posta mam wrażenie że najlepiej jeśli tak pozostanie :P Do domu do sporadycznego korzystania i to w kolorze, z wifi, skanerem i w dodatku tanio... No nie ma nic na rynku co by spełniało te warunki. Kolorowe lasery zaczynały się powyżej 1k pln jak się ostatnio orientowałem, ale jakość wydruku nie powala. Kolorową atramentówką podrukujesz sporadycznie dopóki ci głowica nie zaschnie, więc w tym przypadku kilka miesięcy max. A kupowanie nowego urządzenia i generowanie elektrośmieci 1-2 razy co roku chyba nie zbytnio sensu.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

 

10 godzin temu, zbiku90 napisał:

Czytając posta mam wrażenie że najlepiej jeśli tak pozostanie :P

No i pozostanie. Ale muszę mieć coś do np. wydrukowania etykiety z Inpostu jak cos sprzedaje, bo wkurza mnie latanie do rodziców 4km z takimi pierdołami. 

 

Skłaniam się do olania tego koloru, niech będzie monochromat. Pozostaje mi poszukać czarnej laserówki 3w1, muszę pobuszować.

 

Jakby ktoś miał tańszą alternatywę dla podanego wyżej brothera to piszcie - po primo jest to dla mnie za duża krowa i nie zmieści mi się na tym docelowym regale, po secundo to jednak przerost formy nad treścią do okazjonalnego użytkowania, po tertio za droga. 

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, joker5513 napisał:

krowa i nie zmieści mi się na tym docelowym regale,

 

12 godzin temu, joker5513 napisał:

Chciałbym żeby było to 3w1 - skaner+ksero+drukarka.

To ja nie wiem czy coś mniejszego znajdziesz, patrząc po biurowych sprzętach to ten Brother jest jednym z mniejszych laserowych combo na rynku.

Ale może o czymś nie wiem :->

 

Godzinę temu, joker5513 napisał:

przerost formy nad treścią do okazjonalnego użytkowania,

Nie wydaje mi się, w sensie że kupisz sobie do tego kilka tonerów na allegro za grosze i zapomniesz na lata o temacie.

W innym wypadku atrament i wtedy znajdziesz coś mniejszego, tańszego i w kolorze, ale z wadami tematu jak wyżej.

 

Miałem kiedyś atramentowego Canona, ale nawet do "okazjonalnego" druku (a może właśnie przez to) z czasem stało się to uciążliwe, niby jest ta drukarka ale jak chcesz coś na szybko wydrukować to się okazuje, że a to tusz wysechł w niby to "niedawno" zmienianym kartridżu, a to głowica pasuje i zabawa z odtykaniem. I szlak Cię trafia bo urządzenie w najmniej oczekiwanym momencie sprawia problemy, co objawia się frustracją.:D

 

Chyba że coś się zmieniło, obecne tusze już nie zastygają a ja jestem totalnym ignorantem, to może niech się ktoś wypowie kto siedzi na bieżąco w temacie.

@mgcflv ma jakiś atrament i mówi że ok, tyle że On drukuje ponoć sporo. No i to jest też Brother i jeśli ten model co o nim myślę to też 8stów... także ten.

 

Godzinę temu, joker5513 napisał:

po tertio za droga. 

Na to chyba też już nic nie poradzimy, inflacja nas zajeźdźa. Ja płaciłem za tego Brothera coś koło 500-550pln. tyle że to było kilka lat temu.

Chyba że jakąś Kyocerę poleasingową szukać, ale nie wiem czy to dobry pomysł, ani gwary (poza jakąś rozruchową), potem serwisu i części w razie czego szukaj w polu. Tutaj to wyjątkowo wydaje mi się że nie ma co rzeźbić, tym bardziej że zaraz się okaże, że a to wifi nie ma a to coś tam..

 

Ja sobie siedzę na tronie i drukuje z telefonu listy przewozowe...malinka. :rotfl:

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, joker5513 napisał:

Skłaniam się do olania tego koloru, niech będzie monochromat. Pozostaje mi poszukać czarnej laserówki 3w1, muszę pobuszować.

Jak olejesz dodatkowo skaner to w okolicach 500zł można już znaleźć coś "porządnego" z wifi i tanimi tonerami (w outlecie za 467zł):

https://www.morele.net/drukarka-laserowa-brother-hl-1223we-hl1223weap2-4141413/

Jeśli wciąż za drogo, za duża, nie ma koloru, skanera itp. to drukuj dalej w pracy lub u rodziców, bo znaleźć coś lepszego i tańszego będzie ciężko :P

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...