Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Powoli szykuję się do przesiadki ze starego Haswella, gdzie mam SSD na "zwykłej" SATA, na AM5.

I tu zaczynają się schody, ponieważ zwyczajnie nie mam bladego pojęcia o tym, jak ważna jest i być może wersja magistrali NVMe - czy warto walczyć o płytę główną z PCI 5.0, czy 4.0 w zupełności wystarczy dla nie-profesjonalnego użyszkodnika (nie pracuję zawodowo z obróką wideo, renderowaniem, CADami, photoshopem, czy innymi zajęciami, które mogą przewalać kolosalne ilości danych po dyskach) w przewidywalnej przyszłości?

Link to post
Share on other sites

Hmm? No nie wiem co to miało oznaczać zawodowo? Że w ogóle nie będzie edycji? Poza tym polatalem ostatnio trochę po różnych M2 i doszedłem do wniosku że warto już brać nie najgorsze pcie4.0. jednak różnica jest między dziadowaniem. Co to za różnica w cenie platformy np 200zl za dysk 2tb? Żadna a odczuwalnie się zmienia

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

OK, trochę dziwnie się zrobiło...

Ja nie szukam dysku SSD, tylko (ponieważ przez lat parę się nie interesiłem tematem) czy warto jest wskakując w nową platformę z obecnego staruszka i5 4670K i dysków na SATA, trzeba się rozglądać koniecznie za płytą główną ze złączami dla NVMe w PCI 5.0.
Do ostatecznego wyklarowania się tego co będzie w budzie siedziało jeszcze trochę czasu (bo dzięki gó**o-pomysłom korporacji i ich wypuszczaniu produktów ze średniej półki pół roku po premierze "topów" muszę czekać min. do stycznia albo i pózniej, zanim się zacznę decydować), więc teraz kupowanie dysku, którego i tak w starym komputerze nie jestem w stanie użyć jest lekką przesadą.


Tyle i tylko tyle. I odpowiadając jednemu z kolegów: Nie, nie ma w mojej działalności na komputerze ani grama obróbki wideo. Ani innych zadań tego typu. I nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...