Skocz do zawartości

Ile RAMu w 2022 i na przyszłość oraz plik wymiany.


Recommended Posts

Naszło mnie takie właśnie zapytanie.

Lata temu ilość RAMU galopowała i nigdy nie było zbyt dużo nawet dla zwykłego użytkownika.

Od około 2012 roku 8GB stało się ilością która wtedy była już standardem i nadal często nim pozostaje.

Z moich obserwacji pracy z 8 GB system Windows 10 zajmuje na start 4 GB, przy 16 GB zajmuje ok 7 GB.

Można uznać za standard 16 GB, czy jest jednak sens inwestować w 32GB z DDR4 ?

 

Druga rzecz plik wymiany, czy używacie z SSD ? W praktyce aplikacje mogą wyrzucać błędy, jaką ilość zalecacie ?

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, JohnyRambo napisał:

czy jest jednak sens inwestować w 32GB z DDR4 ?

Nie ma sensu. Sens istnieje tylko wtedy, kiedy te 32GB będziesz potrzebować/wykorzystywać.

 

Druga rzecz plik wymiany, czy używacie z SSD ? W praktyce aplikacje mogą wyrzucać błędy, jaką ilość zalecacie ? - sprawdziłem u siebie - 4GB przy RAMie 16GB. Ustawiłem dawno temu, bo wiem, że niektóre starsze programy mogą potrzebować.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wodego napisał:

Zapisów robi niewiele, bo mało programów przy dużej pamięci RAM korzysta z pliku wymiany. Za to hibernacja zapisuje stan pamięci na dysk i to już generuje wzrost TBW.

 

 

 

pierwsze co robię po instalacji systemu to :

powercfg -g off 

i wyłączenie shadow copy

4 godziny temu, JohnyRambo napisał:

Druga rzecz plik wymiany, czy używacie z SSD ? W praktyce aplikacje mogą wyrzucać błędy, jaką ilość zalecacie ?

Osobiście używam pracuję dość dużo z Blenderem i potrafi ostro pojechać po dysku przy 32GB Ram

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...