Skocz do zawartości

TV Samsung + soundbar yamaha + amazon fire cube - jak to podpiąć fachowo ?


Recommended Posts

Dobry wieczór, mam do Was pytanie.
mam następujący zestaw
TV Samsung NU8042 55 cali 4k (z arc z tego co wiem)
soundbar yamaha yas 107
tv box amazon fire tv cube 2 gen
Chcę to wszystko podpiąć w mądry sposób ale nie wiem jak.
Chcę uzyskać 3 rzeczy
  1. z tv boxa będą włączane filmy w pełnym 4k i chciałbym ,żeby najlepsza możliwa jakość dźwięku była na moim soundbarze (na ile soundbar pozwala oczywiście, wiem ,że nie jest to kino) tj. jakieś kodeki dolby jak będą itd.
  2. Jak najmniejsza ilość pilotów bo obecnie są 3 - od sounbara, od tv i od tv boxa - na moją logikę (ale mogę się mylić) spodziewałbym się dwóch rzeczy być może (a może coś jeszcze o czym nie wiem?) a) jakieś takie podpięcie tego w technologii ARC,że soundbar będzie włączał się automatycznie b) włączenie TV boxa (amazon cube 2) automatycznie włączy telewizor.
  3. w jakiś sposób zostawienie wolnego hdmi wystającego z TV gdzie np. przychodzi brat z laptopem czy kuzyn z konsolą do gier - po prostu wtedy na szybko to urządzenie po hdmi jest podpinane i obraz z niego ma być na TV a dźwięk na soundbarze Jak to popodpinać,żeby było dobrze i ,żebym spełnił wszystkie 3 powyższe założenia?
 
PS. Skąd mam wiedzieć czy mój kabel hdmi da radę? mam super wykonanego uniteka ,który ma 4-5 lat jakoś.
więcej niż 4k 60FPS nie będzie
ale z kolei TV ma HDRa fajnego
a soundbar ma różne DTS i Dolby i skoro to wszystko mam to chciałbym z tego korzystać
 
PS. wgrywanie aplikacji apk do amazon tv cube Waszym zdaniem jest w pełni bezpiecznie? chodzi mi przede wszystkim czy nikt nie ukradnie moich haseł dostępowych. Z tego co wiem rootować tego tv boxa do wgrywania aplikacji nie trzeba ale i tak nie jestem pewny co do bezpieczeństwa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...