Skocz do zawartości

Tracenie pakietów [PC stacjonarka]


Recommended Posts

Cześć,

zmieniłem miejsce zamieszkania i nie mam możliwości podpięcia internetu przez kabel do mojej stacjonarki.

Nie za bardzo wczytując się w temat sieci kupiłem coś takiego: TP-LINK Archer T3U. Niestety internet chodzi tragicznie.
O ile do zwykłego przeglądania stron się nadaje to jeśli chciałbym coś pobrać lub zagrać to tracę pakiety co kilka sekund. Ping skaczę od 30 do 200.
Posiadam tutaj Orange Światłowód 300mb/s z Funbox 6.
Moja płyta główna to: AsRock Z370 Pro 4

Myślałem nad kupnem jakiejś karty sieciowej, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki.
Różne opinie od znajomych dostałem - od sasa do lasa: 
- Nic to nie da, to problem WIFI
- Poprawi sytuację.

Poszukuję opinii ekspertów forumowych albo ludzi, którzy przechodzili podobne casy.
 
https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-tp-link-archer-tx3000e-pci-e-wifi-12543336097

Czy w ogóle na wifi uda się stabilnie w coś zagrać, jeśli w mieszkaniu jest więcej komputerów korzystających z WIFI. 

+

Nawet jeśli sam korzystam z WIFI sytuacja podobnie wygląda. 

Są momenty kiedy mam 30ms, a potem samo przeskakuje na 100+

Pozdrawiam

Edytowane przez Borovvsky
stylistyka + więcej treści
Link to post
Share on other sites

Przedstawiłeś sytuacje na zasadzie nie działa i się wszystkiego domyślcie.

 

Narysuj jakiś plan z rozmieszczeniem urządzeń (router i komputer), napisz jakie mniej więcej są między nimi odległości. Jaki jest tył zabudowy (ściany z cegły, GK, inne). Ile widzisz sieci wifi w miejscu gdzie znajduje się komputer oraz w miejscu gdzie jest router.

Bez tego wszystkiego to równie dobrze możemy wróżyć z fusów. 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia - granie po wifi to średni pomysł.

 

Pomyśl nad skrętką od modemu do kompa.

 

Jeśli masz taki ping to powiem ci że mam mniejszy na o wiele wolniejszym łączy ale...po kablu. Więcej nie ma co się rozpisywać...

 

Jesli już nie masz możliwości położyć skrętki to nie myśl nad reapeterami...to strata czasu i pieniędzy.

 

Jako ostateczność dobry jest liveplug ale musi być ta sama faza i tu i tam czyli przy modemie...

Edytowane przez pawluto
błąd literowy
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, pawluto napisał:

Z doświadczenia - granie po wifi to średni pomysł.

zgadzam się w 100% 

 

20 godzin temu, Borovvsky napisał:

Myślałem nad kupnem jakiejś karty sieciowej, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki.

szkoda ładować się w dodatkowe koszty , ewentualnie kup przez internet to będziesz miał te parę dni na przetestowanie i możliwość zwrotu 

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...